To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Płyty CD

kabatka - 2009-04-29, 22:11

natko na you tube'ie to i kołysanki, i Adam Słodowy jest ;-) Jakbyś podesłała konkretne linki do wybranych kołysanek i zamieściła je :arrow: tutaj - byłoby super :-)
groszek - 2009-06-07, 00:08
Temat postu: Kołysanki
Zaczęłam kolekcjonować kołysanki. Mam 3 CD, "Kołysała mama smoka" Kapeli Świerszcze śpiewają Kaja i Janusz Prusinowscy wiersze Joanny Papuzińskiej
"Dobrej nocy i Sza" Grażyna Auguścik śpiewa kołysanki krajów Europy.
"Kołysanki Usypianki" Magdy Umer i Grzegorza Turnała
Znacie jakieś inne płyty CD z kołysankami?

:arrow: kołysanki utulanki
:arrow: Śpij kochanie
:arrow: Na Wojtusia z popielnika
:arrow: kołysanka dla Okruszka
:arrow:
Kołysanka Tato Król Lew

armadia - 2009-06-07, 09:48

Groszku, Franiu bardzo lubi słuchać kołysanek, a najbardziej kołysanki minimini.Polecam!!!

:arrow: Kołysanki

kruffka - 2009-06-07, 21:18

My też mamy kołysanki (Mini mini, Umerowa i jakieś tam jeszcze). Z reguły staram się kołysanek uczyć na pamięć: może wykonanie nieco gorsze :okular: ale z dodatkową przyprawą - miłością. :hyhy:
Mamy również sporo płyt z Bajkami Grajkami.
Kilka płytek z Franklinem. Kilka płytek z Kubusiem Puchatkiem... (Tuśko)

Mewa - 2009-09-11, 22:00

magdalenka napisał/a:
Baby Einstein - sa to zestawy (po anglielsku) dla dzieci juz od urodzenia;CD,DVD,ksiazki itd
Ja mam zamiar zamowic dla Kaia zestaw DVD gdzie sa 23 plyty z roznych dziedzin,podobno rewelacja i dzieci to uwielbiaja.
Kupilam mu wczoraj bardzo fajne zestawy Baby Einstein ,sa to sztywne kartki na ktorych sa zdjecia roznych zwierzat, z tylu sa te zwierzeta opisane i sa podpowiedzi o co dziecko pytac.
Inny zestaw to liczby i ksztalty,nastepny to tez zwierzeta ale z kawalkiem materialu do poglaskania zwierzaka.
Tutaj jest anglojezyczna strona :arrow: Baby Einstein


Czy mogłabyś napisać, w których płytach lub książkach z tej serii nie ma dużo angielskiego tekstu i warto byłoby je kupić polskojęzycznym dzieciom? Dostaliśmy w prezencie Baby Mozart DVD, tylko z muzyką i scenkami, o których rodzic może dziecku opowiadać albo też na temat których z dzieckiem można rozmawiać. Marceli uwielbia tę płytę (za każdym razem z takim samym zapałem wyciąga rączki do zabawek tam pokazywanych). Chciałabym mu kupić jeszcze inne.

maj1820 - 2010-08-11, 11:36

Mam pytanie do mam starszych dzieci.
Czy ma ktoś do odsprzedania płyty CD(cztery częsci) z serii "Ucz sie z PIESKIEM PUPPY"?
Jeśli tak chętnie odkupię.Prosze o wiadomość na pw.

maj1820 - 2010-08-20, 13:39

W poszukiwaniu PIESKA PUPPIEGO znalazłam fajne płyty CD "Mądry maluch" jest aż 10 części.Polecam bardzo fajne.



Można też znaleź je na You Tobe.

groszek - 2010-10-17, 21:53

a ja szukam śpiewanych sylab.Czy znacie jakieś skoczne piosenki dziecięce, zeby śpiewało się je prostymi sylabami...jak np ta piosenka zespołu z Finlandii w oprawie z Japonii

Asiu -Pamiętasz, miałaś nagrywać śpiewane sylaby!!! :tak:

asia14 - 2010-10-17, 22:01

Aniu pamiętam. NAwet rozmiawiałam z koleżanką, która mówiłą, ze może mi coś takiego pomóc ale ty miałaś podać piosenki ;-)
groszek - 2010-10-17, 22:12

Asiu pomyślałam, że to muszą być jakieś bez praw autorskich jak te co śpiewali dziadkowie, gdy byli mali ;-) .Będziemy mieć zakątkowe sylabowe hity
asia14 - 2010-10-17, 22:16

Mam taką ksiązkę z nutami piosenki naszych dziadkó, . Tam jest wiele różnych prostych melodii. Pomyślę o spróbuję coś zdziałąć. :roll:
groszek - 2010-10-17, 22:26

O tak, tak, koniecznie!
Megi - 2011-11-02, 13:36

Obecnie do Mlekołaków dołączone są płytki edukacyjne w przedziale wiekowym 0-3, 5-8, 10-12
gosiulkat - 2011-11-02, 15:38

dzięki to musze zakupić dla mojego Jasia, on takie lubi twoje dziennie ogląda :tak:
kruffka - 2011-11-07, 12:19

groszku, ja kojarzę tylko jedną z sylabami, ale nie samymi: Filiżanka Domisiów. Oni tak śpiewają: fi fi fi fi li li li li filiżanka!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group