To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Odraczać czy nie odraczać od szkoły

monikagr - 2016-12-06, 12:35

My też jeszcze zostajemy w przedszkolu. Nikodem awansował do grupy starszej, ma mnóstwo zajęć ( przedszkole specjalne+ wwr w jednym miejscu) robi niesamowite postępy i gada, gada, gada :tak:
Odraczanie i szkoła, spędza mi sen z powiek już od dawnaaaa. Teraz jeszcze pani dyrektor z Adasiowego przedszkola zaproponowała przeniesienie Nikodema do jej placówki ( masowe, wcześniej zapierała się rękami i nogami, że nie) I też dylemat, jakby się sprawdził w masowym przedszkolu. :-? Z drugiej strony wiem ile uczą go terapeuci których teraz ma.
Jakie trudne te decyzje :cry:

Anielka - 2016-12-06, 12:58

Ja rozważam edukację domową, bo nam się znowu życie do góry nogami wywraca.
Na razie nie wiem jak to ugryźć.

groszek - 2016-12-06, 15:19

Napisz do Marty Witeckiej, ona ma edukację domową , tyleże dzieci w normie, ale może coś wie o domowej specjalnej. Wydaje mi się, że Martynka Wołka i Kruffki jest w domowej edukacji.Napisz do kruffki :papa:

zajrzyj :arrow: tu

Anielka - 2016-12-06, 16:20

Dziekuję groszku. :prosze:
gosik2 - 2016-12-07, 15:16

Dziękuję za opinie, ja też skłaniam się ku odraczaniu, szczególnie, że w tym roku Gosia w przedszkolu jest przeszczęśliwa, chyba dlatego, że zaczęła gadać :-)
kafia - 2016-12-14, 20:56

Anielka napisał/a:
Ja rozważam edukację domową, bo nam się znowu życie do góry nogami wywraca.
Na razie nie wiem jak to ugryźć.

Ola przestraszyłas mnie, z Franiem wszystko OK?

monikagr - 2016-12-14, 21:45

Mnie też przestraszyla
jest ok :-)

Maria74 - 2016-12-14, 22:03

I mnie. Jak dobrze, że ok :-)
Anielka - 2016-12-16, 19:00

Przepraszam za zamieszanie. U Frania wszystko ok - pod kontrolą. Najprawdopodobniej opuścimy kraj. Masa niewiadomych i nowe wyzwania, stąd pomysł na edukację domową. :oops:
aniak - 2016-12-16, 21:49

Anielka napisał/a:
Przepraszam za zamieszanie. U Frania wszystko ok - pod kontrolą. Najprawdopodobniej opuścimy kraj. Masa niewiadomych i nowe wyzwania, stąd pomysł na edukację domową. :oops:

Wracacie do Francji ?

:* dla Pięknookiego :-D

Anielka - 2016-12-16, 22:14

Tym razem Włochy, chciaż wiecie jak z tymi planami wyjazdu do Włoch bywa ;-) .
gosik2 - 2017-11-06, 12:25

Właśnie dowiedziałam się, że można odraczać dziecko do 9 roku życia, i znów mam dylemat :roll: A co o tym sądzą inne mamy przedszkolaków?
Katarzyna Wełna - 2017-11-06, 12:38

My jeszcze nie na tym etapie ale jeśli będzie taka potrzeba to będę odraczać naszego Maksa.
gosiulkat - 2017-11-06, 13:05

Ja będę odradzam, moja Ala się nie nadaje do szkoły.
baronek - 2017-11-06, 13:12

Odroczyłam w tym roku. Odroczę i w przyszłym.
Bo: po pierwsze - nie mam alternatywy (brak szkoły specjalnej w okolicy, odsuwam więc i od siebie ten moment poszukiwań i wyboru najwłaściwszego rozwiązania); po drugie - przedszkole od wiosny będzie realizowało projekt unijny dla dzieci niepełnosprawnych i Julek się jeszcze załapie, po trzecie i najważniejsze - w obecnym przedszkolu Julek jest rewelacyjnie zaopiekowany, robi piękne postępy w mowie, poznawcze, społeczne i towarzyskie. :spoko:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group