To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Poprzyj akcję - petycje

groszek - 2007-07-05, 10:56

Jestem za słaba, żeby wyśledzić początki akcji Kołderka, od 2004 roku.Znalazłam nazwisko Leny, która przywiozła kołderkę Jagodzie! Nie uwierzę, że Alicja , która dała wywiad do Gazety Katowickiej nie spytała Leny o początki i pomysłodawcę ter Akcji. Kabatko może Ty coś znajdziesz? Jak nie to ja zgłaszam Lenę Galińską!
GRADKA12 - 2007-07-05, 11:10

Kobitki z dolnośląskiego. Ja proponuję zgłosic wspaniałą, kochaną dr. TERESĘ KACZAN. Co Wy na to?
Alicja - 2007-07-05, 12:22

mija napisał/a:
Nie kłam w żywe oczy !


to do mnie? :shock:
jeśli tak-to gdzie skłamałam?

Ciotka przyjechała jedna,
i na prawdę na wielu rzeczach się nie znam i wielu rzeczy nie wiem :oops:
..troche wstyd,ale taka prawda..

Tylko głupiec zna odpowiedzi na wszystkie pytania...

I skoro Groszek wynalazła Akcję to nie rozumiem dlaczego nie wystawi kandydatury i nie napisze kilku zdań :roll:

zaczepka?

mija - 2007-07-05, 12:24

No !
Ewelina - 2007-07-05, 13:21

A czy nie można na forum "cioć kołderkowych" zapytać wprost kto był pomysłodawcą, :-)
Alicja - 2007-07-05, 14:29

Można sobie samemu przeczytać :cool2:

Autorką pomysłu realizowania tego projektu w Polsce była Gosia (gosiuniek) , która mieszkając w Niemczech, brała udział w trzech tego typu akcjach realizowanych w USA - "Love Quilts", Niemczech - "Kinderlaecheln" i Wielkiej Brytanii - "SOLAK". Doświadczenia tam zebrane zainspirowały ją do podjęcia próby zrealizowania tego projektu w Polsce.

Na przełomie marca i kwietnia 2004 r. Gosia na forum rękodzieła kaan przedstawiła pomysł "Kołderek za jeden uśmiech" i poprosiła o pomoc w jego tworzeniu. Jako, że Gosia mieszkała w Niemczech, potrzebne były osoby, które mogłyby pracować na rzecz tego projektu w Polsce. Obowiązek ten wzięła na siebie Bogusia z Olsztyna, która pomaga w kołderkowym projekcie do dzisiaj, Przez kilka pierwszych miesiący wspomagała ją również Gosia. Bardzo szybko do "kołderek" zaczęły przyłączać się kolejne osoby i dzięki temu projekt zaczął funkcjonować, zaczęły powstawać pierwsze kwadraty i pierwsze kołderki, zobaczyliśmy pierwsze uśmiechnięte na widok kołderki buziaki dzieciaczków.


:arrow: kilik

kabatka - 2007-07-05, 20:13

Dobra babki, gadu-gadu o pierdółkach, a poważnie - to kto pisze te kilka zdań na tamet cioć kołderkowych, he? Ala już znalazła etymologię pomysłu, więc początek "prawie" jest :cool2:
Alicja - 2007-07-13, 16:36

i pewnie pomysł Groszka przejdzie głuchym echem.. :roll:
groszek - 2007-07-31, 11:12

Drogie koleżanki!
15 sierpnia kończy się czas nadsyłania zgłoszeń na akcję Niezwykła Polka. Dzisiaj w końcu wysłałam moje zgłoszenie, ale myślę, że jeden głos to za mało i apeluję do mam w domu o wysłanie swojego głosu e-mailem na adres: konkurs@akcjaakacja.org.pl


"Szanowni Państwo!
Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na akcję pt "Kołderka za jeden uśmiech". Kobiety, wolontariuszki wykonują artystyczne kołderki dla dzieci niepełnosprawnych i załączają poduszki dla ich rodzeństwa. A wszystko to za jeden uśmiech dziecka. Ponieważ w sprawę jest zaangażowana duża liczba kobiet (bez wątpienia każda z nich jest wspaniała i niestety anonimowa) Prosiłabym o wyróżnienie moderatorek projektu, kobiet do których zgłasza się dziecko. Panią Lenę Galińską ( zgłoszenia przez internet e-mail kolderki@akcja.pl) i Teresę Luchowską( zgłoszenia pocztą na adres 45-265 Opole 15 skr.poczt.2343).Dzięki pracy tych kobiet już ponad 400 dzieci dostało wspaniałą kołderkę projetkowaną indywidualnie pod gust każdego dziecka i przynajmniej drugie tyle dzieci dostało artystyczną poduszeczkę, A wszystkie wiele radości. Są to Niezwykłe Polki i proszę o ich wyróżnienie.
Z poważaniem Anna Grochowska"

groszek - 2007-07-31, 17:05

Na ww. mail dostałam odpowiedź, że osoby zgłaszane muszą , się własnoręcznie podpisać pod zgłoszeniem.To spore utrudnienie!
kabatka - 2007-10-24, 21:30

Pamiętacie akcję: "1 milion podpisów na rzecz osób niepełnosprawnych"?

Przyszło na mój e-mail podziękowanie dla nas wszystkich, którzy oddali wtedy głos :-D

Cytat:
Bardzo dziękujemy za Państwa wsparcie dla kampani "1 milion podpisów na rzecz osób niepełnosprawnych" ("1million4disability"). Dzięki temu odnieśliśmy sukces zbierając 1.232.077 podpisów.

Na zakończenie naszej kampanii odbyła się masowa manifestacja obywateli w Brukseli w dniu 4 października 2007 r. - Ponad 2000 osób wzięło udział w tym świątecznym, wielokulturowym i barwnym wydarzeniu, aby poprzeć prawa osób niepełnosprawnych.

Uczestniczyły w nim delegacje osób niepełnosprawnych z 30 krajów Europy, a także odbyły sie przemówienia polityczne oraz występy muzyczne.

Przy podium ustawiony został samochód z pudłami zawierajacymi ponad 1.200.000 kart z podpisami, które czekały tam na moment wręczenia przedstawicielom Unii Europejskiej.

Wypuszczono w niebo tysiace balonów ze sloganem kampanii "Działamy dzisiaj dla lepszego jutra". Wielu przedstawicieli władz belgijskich, artystów, przedstawicieli organizacji pozarzadowych, członków Parlamentu Europejskiego wzieło udział w tym wydarzeniu i wyraziło swoje poparcie dla kampanii Europejskiego Forum Osób Niepełnosprawnych.

Przemawiał Hans-Gert Pöttering, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, jak również Margot Wählstrom, wiceprzewodnicząca, na ręce których złożono zebrane podpisy.

Nasze zgromadzenie odnioslo sukces!

Niestety, w ostatniej chwili José Manuel Barroso, przewodniczacy Komisji Europejskiej, postanowil nie wziąć udziału w naszym zgromadzeniu i nie można było podac zadnego usprawiedliwienia zebranym osobom.

Z przyjemnoscia zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony kampanii i obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

http://www.1million4disab...n.asp?langue=EN


Z powazaniem

Valérie Asselberghs
European Disability Forum

Forum européen des personnes handicapées

Information and membership officer
rue du Commerce 39-41 - 1000 Brussels (B)
Tel : +32/2/282.46.03
Fax : +32/2/282.46.09

E-mail: valerie.asselberghs@edf-feph.org
Website: http://www.edf-feph.org



A zatem jak można się przekonać, nasz każdy głos jest ważny - czego kolejny raz udało sie dowieść! :spoko:

Alicja - 2007-10-24, 21:38

Też dostałam o takiej treści meila :-)
kabatka - 2007-10-24, 21:44

no to czemu nie wkleiłaś ;-)

Coś mi sie pomerdało w takim razie - że to dla nas wszystkich :lol: Pewnie każdy z nas dostał takiego samego maila ;-)

mija - 2007-10-24, 22:48

Ja też wczoraj dostałam !!!
grażyna - 2007-10-24, 23:15

I ja :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group