To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Sprawy techniczno-komputerowe - strona dzieciaczka

Honka - 2012-05-22, 18:48

Lucy, a jak Ty robisz kopię zapasową? Ja postępuję wg znalezionej w necie instrukcji - ale nie wiem czy to o to chodzi. Generalnie pobrałam cały blog i zapisałam na twardm i jest w jakimś formacie XML.
Nie wiem czy to wystarczy, bo ja mam w Blogerze nowy interfejs i nie daję rady zrobić wszystkiego wg tej instrukcji. Będę wdzięczna za info jak TY archiwizujesz;)

Nefre u mnie wasz blog chodzi całkiem nie źle - może nie jest to błyskawica, ale działa. A to że wyświetla Wam, że "nie ma strony" to chyba od wyszukiwarki zależne. U mnie Wasz adres działa, hmmm...

Wojtala - 2012-05-22, 19:59

Honka, to własnie taki dokument Ci na dysku tworzy. Potem w razie jakiejś awarii możesz importowac te treści z komputera. Mam nadzieję, że to tak własnie działa ;-)
nefre - 2012-05-22, 22:03

Honka napisał/a:

Nefre u mnie wasz blog chodzi całkiem nie źle - może nie jest to błyskawica, ale działa. A to że wyświetla Wam, że "nie ma strony" to chyba od wyszukiwarki zależne. U mnie Wasz adres działa, hmmm...


Ja mam Mozille, zawsze uważałam tą przeglądarkę za ok ;-) a blog ma zapisany w zakładkach i z zakładek wchodzę. Raz wejdzie, dziesięć raz nie istnieje.. a jak już wejdzie, to po chwili wszystko się traci :/

Honka, a często wchodziłaś na mój? Ciborka mi pisała, że faktycznie bloga często nie ma :-(
wnerwia mnie to. Niby mieli jakąś awarię naprawić, a widać, nic to nie pomogło, bo wczoraj udało mi się po setnej próbie odświeżania strony wejść.

Honka - 2012-05-22, 22:40

nefre napisał/a:
Honka napisał/a:

Nefre u mnie wasz blog chodzi całkiem nie źle - może nie jest to błyskawica, ale działa. A to że wyświetla Wam, że "nie ma strony" to chyba od wyszukiwarki zależne. U mnie Wasz adres działa, hmmm...


Ja mam Mozille, zawsze uważałam tą przeglądarkę za ok ;-) a blog ma zapisany w zakładkach i z zakładek wchodzę. Raz wejdzie, dziesięć raz nie istnieje.. a jak już wejdzie, to po chwili wszystko się traci :/

Honka, a często wchodziłaś na mój? Ciborka mi pisała, że faktycznie bloga często nie ma :-(
wnerwia mnie to. Niby mieli jakąś awarię naprawić, a widać, nic to nie pomogło, bo wczoraj udało mi się po setnej próbie odświeżania strony wejść.


Ja mam przeglądarkę Chrome, ale to nie koniecznie w tym szkopuł. No i nie wchodziłam tam wiele razy - jak napisałaś, że masz problem, to kliknęłam kilka razy - zawsze się otworzył. A jak Ty masz z nim problemy żeby zrobić wpis, to nie ma się co zastanawiać tylko próbować przenieść. Tylko czy to tak można??? I jak to zrobić?


Lucy - dzięki za info -archiwizacja dokonana;) I też mam nadzieję że w razie "W" taki "domowy backup" nam wystarczy;)

nefre - 2012-05-23, 14:58

Honka, ja po prostu kopiuję wszystko i wklejam w nowe miejsce (na bloggerze).. bo inaczej się nie da. Jak będzie gotowy, tamten skasuję (tzn, skasuję posty, zostawię tylko info o nowej stronie).
Szkoda mi tamtych wpisów.. nie są wysokich lotów, ale to takie wspominki, szkoda mi tego.

zula - 2012-05-29, 08:58

Może mi ktoś poradzić jak zwiększyć miejsce na blogu?Jak chce wkleić zdjęcia to mi wyskakuje brak miejsca ;/ Jest to możliwe by dało się to jakoś zrobić bez konieczności usuwania starych postów?Czy zostaje mi tylko założenie nowego konta na Onecie???
Grażyna O. - 2012-05-29, 10:31

Zula na onecie możesz wstawiać zdjęcia z zewnątrz
masz takie okienko i w 2 opcji wklejasz link np. z picassa

zula - 2012-05-29, 14:06

Właśnie na tym mi się wyświetla ze moje konto ma 0.0 Ale wieczorkiem spróbuje na tych linkach z sieci .Grażynko dzięki!!! :*
kabatka - 2012-05-31, 09:38

Posty o zbiórce publicznej :arrow: zostały przeniesione do wątku pt. Zbiórki publiczne.
Alicja - 2012-05-31, 10:59

Nie wypadało mi wpisu ze świata umieszczać w wątku stowarzyszeniowym :roll:
Poza tym uważam, że tutaj post też powinien pozostać, aby rodzice umieszczając wpisy na blogu swoich dzieci mieli świadomość o czyhających zagrożeniach.

nefre - 2012-06-01, 10:43

jak tylko przekopiuję wszystko z Onetu, to kasuję tam wszystkie posty :-x od kilku tygodni nie mogę wejść na blog, żeby cokolwiek poprawić, napisać, wstawić itp... no krew mnie zaleje...
Zula, póki jeszcze Ci się coś takiego nie zaczęło dziać, to przenoś blog, bo potem takie cyrki.. ;/

Margola - 2012-06-01, 15:42

Hm, dziewczyny, poczekajcie może do końca konkursu, co?
nefre - 2012-06-01, 15:45

zanim ja to zrobię, to zacznie się następny konkurs ;-)
Margola - 2012-06-01, 15:59

hehe, dobra, uspokoilaś mnie.

Ale to prawda, że onet jako platforma blogowa jest beznadziejny. Czasem kilka razy muszę odświeżać , żeby dany blog przeczytać. mam nadzieję, że wszystkim jurorom starczy cierpliwości.

nefre - 2012-06-02, 08:34

Kiedyś, próbując wejść w swój blog, otrzymałam informację, że hasło nieprawidłowe (a wszystkie hasła miałam zapisane, więc nie mogło być mowy o pomyłce) .. i męczyłam się dość długo.. w końcu wyszperałam jakiś formularz zgłoszeniowy, wysłałam do nich pocztą z nowym hasłem i naprawili mi. Ale trwało to dość długo.

Z tego co wiem, nie tylko ja takie problemy miałam.

Teraz jak już od miesiąca nie umiem nic na swoim blogu zrobić, zniechęcili mnie totalnie.

Widzę go, że jest, a jak wchodzę w swój profil, to od razu wyskakuje błąd, że blog pod podanym adresem nie istnieje :lol: No nic... czas na zmiany ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group