To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Decyzja: szkoła specjalna

Mewa - 2016-02-04, 22:08

Pierwsze koty za płoty. Marceli fajnie się w szkole odnajduje. Zadowolony idzie, jeszcze szczęśliwszy wraca. Wczoraj balik, dzisiaj basen, czego można jeszcze chcieć? Podobno nawet grzeczny jest. Ciekawe jak długo? Czy ta grzeczność spowodowana jest tylko badaniem nowego terenu, czy rzeczywiście mu odpowiada, że ma więcej uwagi pań. Pani chwali, że ogarnięty w toalecie i że taki świadomy swoich rzeczy: najbardziej pilnuje śniadaniówki :cool2: .
Maria74 - 2016-02-04, 23:08

Marcel :spoko:
Marzenia - 2016-02-05, 01:36

Ania, bardzo dobra decyzja :spoko: Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzić - bezcenne :serce:

Nasza Ania w ubiegłym roku rozpoczęła swoją przygodę ze szkołą - szkołą specjalną.
Ja nie miałam dylematów z wyborem wiedziałam, że na pewno będzie to szkoła specjalna.
Ania wcześniej chodziła w tej szkole do przedszkola specjalnego. Znała już otoczenie, grono pedagogiczne znało ją. Wybór nie był prosty, szukaliśmy, odwiedzaliśmy inne szkoły specjalne w okolicy i zdecydowaliśmy nie zmieniać Ani otoczenia, budynków.

Nie obyło się też bez różnych problemów i u nas. Po I półroczu postanowiłam definitywnie pisemnie poprosić Dyrekcję o przeniesienie Ani do innej klasy. W Ani klasie do której Ania chodziła w I półroczu był chłopiec agresywny, podczas każdej mojej wizyty w klasie zawsze widziałam niepożądane, bardzo nieprzewidywalne jego zachowanie względem innych dzieci i naszej Ani. Dyrekcja zgodziła się na moją prośbę i nasza Ania od najbliższego poniedziałku idzie do nowej klasy I, będą nowe dzieci, nowa Pani. Wierzę, że będzie dobrze.

Mewa - 2016-04-13, 23:41

Jestem po pierwszym zebraniu. Pani chwali Marcelka, że grzeczny (sic!), chętny do pracy, wesoły, towarzyski i uczynny. On z uwielbieniem na ustach powtarza "pani, pani", zawsze kiedy mowa o szkole. I był taki z siebie dumny, jak przyszłam i go pochwaliłam.

Jestem szczęśliwa.

A żeby nie było zbyt optymistycznie, to z nauką szału nie ma. Chociaż pewnie między innymi dlatego młody czuje się taki szczęśliwy i spełniony -- bo wymagania nie są ponad jego możliwości.

plaza - 2016-04-14, 19:05

Ciesze się że wam się udało :brawo: Oby tak dalej.
szałwia - 2016-04-15, 22:38

A tak sobie ostatnio o Was myślałam :Jak tam Marceli zaklimatyzował się w szkole?☺
Cieszę się bardzo Aniu ☺

Mewa - 2016-04-17, 17:09

Dzięki :tak: .
groszek - 2016-04-17, 17:37

Mewa napisał/a:

A żeby nie było zbyt optymistycznie, to z nauką szału nie ma..


U nas też nie ma, ale w które dziecko szaleje z nauką?

Pochwalcie swoje pociechy, które lubią się uczyć!

Mewa - 2016-04-17, 20:50

Mój lubi, jak się go pochwali za naukę ;-) .
groszek - 2016-04-19, 19:42

To tak naprawdę małe wymagania jak na poniesiony wysiłek :tak:
groszek - 2016-10-25, 13:20

Macie dzieci w szkole specjalnej?petycja do podpisania
aniak - 2016-10-25, 20:17

Mam. Podpisałam :spoko:
Tośka - 2016-10-25, 21:20

Nie mam jeszcze. Podpisałam.
anna30 - 2016-10-25, 21:23

Podpisana i puszczona w eter na fb :spoko:
groszek - 2016-12-06, 15:33

do 9 grudnia można pisać wnioski i opinie i zapytania dotyczące kształcenia w nowej ośmioletniej szkole podstawowej pisałam o tym na facebooku

Może też warto zapytać o edukację domową Anielko?!
Masz pytanie? Zadzwoń do nas, skorzystaj z poniższego formularza lub napisz do nas na adres e-mail to: reformaedukacji@men.gov.pl.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group