To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Decyzja: szkoła specjalna

szałwia - 2017-11-06, 11:12

No i mój mały Igorek ;-) jest już pełnoprawnym uczniem klasy 1a :-)
W ostatni piątek października odbyło się pasowanie
Panie przygotowały piękny program artystyczny, dzieci bardzo się przyłożyły. Były tańce ,śpiewy, zagadki, prezenty,dyplomy i słodki poczęstunek :-)
Igor uwielbia swoją szkołę, a i ja jestem z niej bardzo zadowolona :-D

Mewa - 2017-11-06, 11:44

Niech się w niej dużo nauczy i będzie spełnionym i szczęśliwym uczniem!
baronek - 2017-11-06, 12:07

Jaki Igor elegant! Pięknie się prezentował, pięknie przez pasy przechodził i nawet wystąpił w roli jeża, chyba. No i ty nawet mignęłaś mi na którymś zdjęciu, Sylwia. :-)
Fajnie, że macie taką ulubioną szkołę.
Ja aż drżę na myśl o poszukiwaniach szkoły dla Julka. W okolicy naszej brak. A chciałabym znaleźć placówkę, która nie straci nic z tego, co Julek przez ostatnie lata tak mozolnie wypracowuje w swoim przedszkolu. Buziaki dla Was! Idoch wraca we wspomnieniach Julka. Niezmiennie przy piłce nożnej. ;-)

Katarzyna Wełna - 2017-11-06, 12:32

Gratuluję Igorku zdobądź jak największą wiedzę :brawo: pierwszaku :*
szałwia - 2017-11-06, 18:50

Dziękujemy :-) Tak, tak, Igor był jeżem i tańczył walczyka z wiewióreczką Marysią ;-)
Też byłam pewna obaw, a wszystko tak pięknie się ułożyło. Igorowi weszły już nawet w nawyk zadania domowe i sam siada przy biurku, aby je wykonać! :wow: Widzę duży postęp przez te 2 miesiące :-)

btw ;-) Mewa-będziesz na konferencji 2 grudnia?

groszek - 2017-11-08, 16:58

szałwia napisał/a:
No i mój mały Igorek ;-) jest już pełnoprawnym uczniem klasy 1a :-)
W ostatni piątek października odbyło się pasowanie
Igor uwielbia swoją szkołę, a i ja jestem z niej bardzo zadowolona :-D


Ale polubienia na stronie to jednak od znajomych z zakątka ,Nie widzę żebyś się zapisała, aby być na bieżąco. Rodzice jakoś nie lajkują zdjęć swoich pociech :cool2:

szałwia - 2017-11-08, 18:06

Aniu, ja z tego nielicznego grona,które nie ma fb :lol:
Profil prowadzi moja koleżanka,wiec będę na bieżąco ;-)

Marzenia - 2017-11-08, 18:12

Dajcie link niech i ja zobaczę Igorka ucznia :)
szałwia - 2017-11-08, 19:48

Marzenko,link jest ukryty w słowie pasowanie w pierwszym poście ;-)
Marzenia - 2017-11-08, 22:09

Szałwia, (ale gapa ze mnie - wcześniej nie zauważyłam tego linku) dziękuję za podpowiedź. Fotorelację z Pasowania obejrzałam. Przepiękne zdjęcia, Igor cudny jak zawsze, wspaniała uroczystość. Gratulacje dla Igora, dla Was Rodziców i jego Nauczycieli!Jak najwięcej sukcesów i zwycięstw. :*

Uwielbiam oglądać nasze dzieci, uwielbiam lajkować zdjęcia, mam nadzieję że dzięki temu inni ludzie mogą bardziej poznawać nasze dzieci, jakie są wspaniałe, że też chodzą do szkoły, że też się uczą, że też występują na scenie, że żyją w społeczeństwie nie w ukryciu, że my rodzice jesteśmy z nich dumni. To, że potrafimy się chwalić naszymi dziećmi to świadectwo naszej miłości względem nich. :serce:
Mnie duma rozpiera. Lubię bardzo podglądać szkołę specjalną Nr 123 w Warszawie do której chodzi Maks. Tam zawsze coś pozytywnego się dzieje. Tam nie ma nudy.Witajcie w naszej baice Szkołę specjalną naszej Ani też uwielbiam. Szkoła specjalna naszej Ani

groszek - 2017-11-20, 14:50

Rafał napisał/a:

Teraz będzie się jeszcze zmieniała za 2 lata podstawa programowa i podobno wszystkie dzieci z orzeczeniem w stopniu lekkim mają iść do integracji. Ja sobie tego nie wyobrażam tak naprawdę, ale to tylko ja.
.

to cytat z wątku o dzieciach sławnych ludzi, ale żeby dyskusja toczyła się w dobrym miejscu...
Spotkałam dziś koleżankę z liceum, która kilka lat temu adoptowała chłopca z FAS. Na początku poszedł do szkoły integracyjnej mimo, ze był w normie. W drugiej klasie już zaczęły się kłopoty z przyswajaniem wiadomości, szczególnie z matmy, a w trzeciej w PPP dali mu już orzeczenie o lekkim stopniu i koleżanka przeniosła go na Karolkową do szkoły specjalnej. Jest bardzo zadowolona, bo syn chętnie tam chodzi i nauczyciele potrafią dostosować treści do jego możliwości percepcyjnych.
O szkole integracyjnej nie miała dobrego zdania i uważała , że integracyjna jest tylko z nazwy.

Rafał - 2017-11-20, 15:04

Cytat:

O szkole integracyjnej nie miała dobrego zdania i uważała , że integracyjna jest tylko z nazwy.

To samo mówią rodzice dzieci które przychodzą do szkoły specjalnej właśnie tak w 2 klasie mniej więcej.

Pani od bajki, też opisała jak zostało potraktowane dziecko z ADHD na świetlicy. Mimo najszczerszych chęci w/g mojej oceny moje dziecko z lekkim ( na papierze) nie dałoby rady w szkole masowej integracyjnej. Tu jak ma dość to może sobie chwilę odpocząć. Jak nauczyciel widzi że mu czacha paruje to go nawet wyśle na korytarz żeby się przebiegł ze dwa razy i wrócił. W szkole integracyjnej poza kasą która idzie za dzieckiem nic nie ma. Nagle przecież nie zatrudnią logopedów, pedagogów, terapeutów integracji, którzy mają doświadczenie z dziećmi niepełnosprawnymi z upośledzeniami.

Zgotują nam naprawdę niezły meksyk, a dzieciom stres i niepotrzebne upokorzenie. To tylko moje zdanie.

emka205 - 2017-11-23, 17:54

szałwia napisał/a:
No i mój mały Igorek ;-) jest już pełnoprawnym uczniem klasy 1a :-)
W ostatni piątek października odbyło się pasowanie
Panie przygotowały piękny program artystyczny, dzieci bardzo się przyłożyły. Były tańce ,śpiewy, zagadki, prezenty,dyplomy i słodki poczęstunek :-)
Igor uwielbia swoją szkołę, a i ja jestem z niej bardzo zadowolona :-D

Szałwia :brawo: , Igor już w 1 klasie?, boszsz, jak ten czas leci.
Rafał dobrze mówisz o (niebycie) integracji w szkole.
Ja nieprzemiennie jestem zadowolona, że Filip jest w szkole specjalnej. Ilość dzieci i czas im poświęcany zdecydowanie wpływa na ich lepszy rozwój niż miałoby to miejsce w szkole integracyjnej. jestem tego pewna na 100 % i zdania, że nauka w szkole specjalnej, a integracja ze zdrową częścią społeczeństwa poza szkołą. Inna kwestia, czy na świecie egzystują ludzie zdrowi ;-) .

groszek - 2019-09-08, 19:52

Maks już w 7 klasie.
Kiedy to zleciało?
Przed nami ostatnie 4 lata. W każdą można powtórzyć...a potem jakaś szkoła przysposabiająca do zawodu i koniec edukacji.
Od tego roku nowy wychowawca i nowa sala lekcyjna. Wydaje się, że MAks dość dobrze zniósł zmianę, tym bardziej że z dawną wychowawczynią ma nadal lekcje np z komunikacji.
Przez te 7 lat wychowawczyni udało się sprawić że wszyscy uczniowie tej klasy bardzo się lubią i są zgraną grupą.
Co będzie za 4 lata , nie pójdą wszyscy do tej samej szkoły...

emka205 - 2019-09-08, 23:16

Mój Filip poraz drugi z całą klasą w 6stej.
Ani razu nie żałowałam że dałam go do szkoły specjalnej.
Nauczyciele potrafią być różni, ale wazne, że dziecko z chęcią idzie do szkoły. Rozwija się wolniej niż zdrowi rówieśnicy, ale idzie do przodu, systematyczni i harmonijnie. Jest szczęśliwy ay razem z nim. Pozdrawionka dla Was Groszki!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group