To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - witamina D3

kabatka - 2015-08-06, 09:49

Olga poczytaj :arrow: ten artykuł - już go chyba polecałam. Jest tam też o wit. K.

My robimy Iga badanie na poziom Witaminy D metabolit 25(OH).

Tośka - 2015-08-06, 14:29

My badamy D3, fosfatazę alkaliczną, wapń i fosfor. Taki pakiet nam zleca endokrynolog.

I przy suplementacji 400 całym rokiem wyszedł nam dramatyczny niedobór, teraz Antoni przyjmuje 2000j i zobaczymy co będzie.

kabatka - 2015-08-06, 15:20

Oczywiście przy okazji d3 robię gosp. wapniowo-fosforanową też. Iga pytała jednak o badania na wit. D3 :-)

Przy okazji: polecam na podniesienie żelaza zielone szejki. Po pół roku picia - Lila z lekkiego niedoboru, ma nadmiar ;-) Delikatny, więc teraz przystopowaliśmy z zielonymi śniadaniami, bo i D3 teraz dziewczyny dostają co drugi dzień, więc spoko. Przy dużych dawkach d3 zalecane są badania co kwartał.

Iga - 2015-08-06, 17:36

Daj jakies przepisy na te szejki zielone. Bo tylko do glowy mi przychodzi ogorek, brokuly i te liscie co mozna w marketach kupic.

A czy wiecie, pewnie tak. Ze w tych miksach z rukola i salatami znalazlam liscie botwinki i ze to sie je.

kabatka - 2015-08-06, 22:52

:arrow: A proszę Cię bardzo.
Katarzyna Wełna - 2015-08-06, 22:59

Kabatko muszę spróbować fajne te szejki ,zawsze zielone szejki kojarzyły mi się że są ohydne, a tu całkiem fajne przepisy :spoko:
mart690 - 2015-08-10, 21:40

Moja Zosia (7mc) nie dostaje ode mnie wit. D, a to dlatego, ze lekarz mi powiedział, że ona jest w mleku... , obecnie pije tylko 2/3 butelki mleka dziennie plus oczywiście warzywka owoce itp...
jednak teraz już sama nie wiem... czy w tym wieku dzieci nie powinny mieć podawanych jeszcze tych kapsułek z wit?

OlgaKomorowska - 2015-08-10, 21:58

mart690 ja Agatę karmiłam piersią i pomimo tego dostawała krople z witD3. Potem przestałam jej podawać ze względu na słowa dr Ganowicz. Teraz znów podaję, ponieważ miała duży niedobór.
może zrób badanie krwi?

mart690 - 2015-08-10, 22:05

Może tak ... powinnam.. ale przed wszelkiego rodzaju dodatkowymi pobraniami bronie się jak mogę... ze względu na to, że nigdy nie mogą pobrać małej krwi.. Płaczemy więc razem. no ale cóż jak mus to mus...
OlgaKomorowska - 2015-08-10, 22:52

Z Agatką mieliśmy problem z pobraniem krwi. Ma schowane żyły. Nie każda pielęgniarka potrafi pobrać Agacie krew. Ale dużym ułatwieniem jest gdy Agata dużo wcześniej wypije. Ma bardziej wodnistą krew
kabatka - 2015-08-10, 22:52

mart690 napisał/a:
Moja Zosia (7mc) nie dostaje ode mnie wit. D, a to dlatego, ze lekarz mi powiedział, że ona jest w mleku... , [..]


Ale jakim mleku: Twoim czy modyfikowanym? W modyfikowanym owszem jest. W mleku kobiecym jest jej bardzo mało, niektórzy mówią, że w ogóle.

Zbadanie poziom wit. D3 polecam każdemu. Zrób to badanie przy okazji pobrania krwi na hormony tarczycy, które powinnaś robić regularnie.

Roksanka - 2015-08-11, 09:43

My w ostatnim czasie mieliśmy robione badania tarczycowe oraz wit. d3, jutro wizyta u endokrynologa i zobaczymy.
dagi - 2015-08-13, 17:07

Roksanka napisał/a:
A my po wizycie u endokrynologa i okazuje się że Roksanka ma spory niedobór wit. d3, tak więc zaczynamy podawać vigantoletten i za 2 miesiące kontrola.


A jaki Roksanka ma poziom wit. D3?

Odebrała dzisiaj wynik Klaudii i ma poziom wit.D 34, czyli jest ok.

Roksanka - 2015-08-13, 18:30

dagi napisał/a:
Roksanka napisał/a:
A my po wizycie u endokrynologa i okazuje się że Roksanka ma spory niedobór wit. d3, tak więc zaczynamy podawać vigantoletten i za 2 miesiące kontrola.


A jaki Roksanka ma poziom wit. D3?

Odebrała dzisiaj wynik Klaudii i ma poziom wit.D 34, czyli jest ok.


Nam endokrynolog powiedziała że ma 17 i jest to stosunkowo za mało jak na tą porę.

dagi - 2015-08-13, 21:33

kabatka napisał/a:
Olga - poziom 30 to minimum. Optymalny jest poziom ok. 50.


Klaudia ma 34 ja już nie wiem czy to dobrze czy źle bo są źródła które podają że od 30 w zwyż jest ok, a inne podają że od 50 jest ok?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group