To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Przybory plastyczne

izakrupska - 2010-09-11, 22:35

rysowanie mamy w genach :-D
groszek - 2010-09-11, 22:37

U mnie starsze dziewczyny i chłopcy też ;-) , ale Maks w genach ma tylko ucieczki
izakrupska - 2010-09-11, 22:44

ha ha wyrośnie , Zuza też uciekała, jak skonczyła 4 lata przestała. Teraz jest bardzo spokojna jak wychodzimy (czego nie można powiedziec o zachowaniu w domu tu szalenstwo nieograniczone)
Ania-wiosna08 - 2010-11-18, 12:13

pomóżcie: gdzie kupię trójkątne grube świecowe kredki o których pisał ktoś w 2006r na początku ??? i czy nasze 2 letnie dzieci lepiej poradzą sobie z ciastoliną czy np piaskoliną albo jeszcze czymś innym w ten deseń?

a czy wasze 2-3 latki bawią się już znikopisem? zastanawiam się czy ładować się w to czy lepiej stawiać teraz na kredki farby i ciastolinkę co by mu zręcznościowo dopomóc...?

a co w ogóle myślicie o LEGO DUPLO? chcę kupić Szymonowi na gwiazdkę taki najprostszy zestaw a numerkami kolorami i zwierzakami - jakoś do tej pory nie mial zacięcia na Duplo i nie chciał układać ale uważam że to ostatni dzwonek aby zaczął coś tworzyć z klocków ;/

Iga - 2010-11-18, 12:56

Moja Majka duplo uwielbia. Kup małemu dom :-D tam jest dużo rzeczy do ćwiczenia. Mama, tata itd. Tutaj się śpi a tam się robi siku i myje ręce.

Znikopis też daje radę :spoko:

groszek - 2010-11-18, 13:21

A propos znikopisu. Kupiłam najprostszy Maksowi, po tym jak pani z PPP mu pokazała i patrzyła, czy umie tym się posługiwać, czyli tak naprawdę wyczyścić!
Jak na początku nie wiedział o co chodzi , to jak na drugim spotkaniu znów mu to dała, to jej powiedziałam - skucha, on już to umie! :spoko:

Ania-wiosna08 - 2010-11-18, 15:38

Iga - a konkretnie jak się zwie ten zestaw Lego Duplo dom? to te klocki w pudle czy konkretny zestaw?

Groszek - ale Twój starszy od mojego troszkę - nie wiem czy 2,5 latek da rade ze znikopisem ;/

a o kredkach nie macie pojęcia gdzie dostanę - o tych trójkątnych grubych świecowych?

mafra - 2010-11-18, 17:14

Aniu, Antek miał niecałe 3 lata, gdy kupiliśmy mu znikopis i właśnie zmazywanie szło mu świetnie od razu :lol: Myślę, że spokojnie możesz kupić.

A o kredki pytałabym w dużej hurtowni papierniczej - idę do takiej, mówię nieśmiało, co bym chciała, a pani mnie tylko pyta, jakiej firmy coś chcę. Mają wszystko...

O Duplo Ci nic nie powiem, bo moje dziecko nie lubi ;/

Iga - 2010-11-18, 17:25

Jeżeli chodzi o kredki to pytaj djulie ona jakieś u siebie wynalazła tanie, trójkątne i grube ;-) jest w Warszawie co tydzień to by Ci podwiozła.

Julia :prosze: nie gniewaj się, że przysporzyłam CI jakby co zajęcia :-)

My mamy i normalne klocki duplo, których tak naprawdę ciągle mi brakuje i ich jest za mało. Majka buduje, układa. Dużo ułatwia płyta pod klocki (ok 45 zł) a dom wygląda tak:


djulia - 2010-11-18, 19:08

A może takie kredki
Ja ostatnio kupiłam trójkątne firmy Patio 12 szt za około 10 zł.

Lusi - 2010-11-19, 09:13

Znikopis sprawdza się zawsze. Marcin jak był mały to sobie po nim bazgrolił i robi to nadal. Można coś rysować, ćwiczyć samogłoski, robić różne zagadki. Ćwiczy prawidłowy chwyt tego czym się pisze.
Duplo są rewelacyjne jak wszystkie klocki lego. Marcin się więcej nimi bawi niż starszy brat.

sambaaa - 2010-11-19, 09:41

Bardzo fajny znikopis: http://www.zabawki-sklep....towy/glodoodle/
Taniej można było kupić na allegro.

Ania-wiosna08 - 2010-11-19, 10:29

djulia: a gdzie kupilas te kredki Patio? moze w empiku?własnie o takie trójkątne grube świecowe mi chodzilo...

w Bardziej Kochanych na masażykach mają fajne ale nie wiedzą gdzie takie można kupic bo dostali od kogoś...

sambaaa - 2010-11-19, 11:05

Ostatnio zobaczyłam w Dzień Dobry TVN taką kredkę kulę zalecaną dla małych dzieci: http://milutek.pl/Kredka,...2_0_4944_0.html
Jest jeszcze kredka z 6 kolorowymi wypustkami do malowania po glazurze, wannie i innych łatwo zmywalnych miejscach: http://liliputek.pl/p/54/...dla-dzieci.html

djulia - 2010-11-19, 17:58

Kinga nie potrafiła poradzić sobie z kredką kulą, nie mieściła jej się w dłoni.

Ania mogę kupić Ci kredki tylko że one nie sa świecowe tylko drewniane,
w poniedziałek będę w hurtowni to sprawdzę czy mają świecowe trójkątne.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group