To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"Bardziej Kochani" - Konferencje

kabatka - 2007-03-26, 15:45

I jeszcze oficjalne zaproszenie :-)

Szanowni Państwo,
mam przyjemność zaprosić na kolejną, XIV z kolei Konferencję pod ogólnym hasłem:

Ucz się dziecko ucz, bo nauka to..??? Do czego przygotowuje osoby niepełnosprawne intelektualnie polski system edukacji?


Pytanie to tylko pozornie jest łatwe, a odpowiedź tylko wydaje się oczywista. Jeśli zapytamy o to samo, mając na myśli osoby w tzw. intelektualnej normie, odpowiedź rzeczywiście nie nastręczy wielu trudności. Wiadomo, co dziecko powinno wiedzieć po Szkole Podstawowej, by dostać się do Gimnazjum, co po Gimnazjum, by zostać uczniem Liceum, jaki zakres wiedzy powinno posiadać, by otrzymać Świadectwo Dojrzałości.

A ci nasi „nienormalni”? Czego powinni się uczyć w szkołach specjalnych? Czy tego samego co w szkołach powszechnych tylko w mniejszym zakresie? Czy może lepiej, jak będą się uczyć jakichś konkretnych umiejętności, nawet kosztem wiedzy ogólnej? Ale jeśli tak, to co ze szkołami integracyjnymi, co z włączaniem, do którego podobno zmierzamy? Czy taki sam program, czy zupełnie inny? Jeśli taki sam, to nasze dzieci sobie nie poradzą, jeśli inny, to mamy szkołę w szkole… A w ogóle KTO ma wyjść ze wszystkich szkół zajmujących się niepełnosprawnymi intelektualnie uczniami, co ma WIEDZIEĆ, co powinien UMIEĆ, do CZEGO być przygotowanym. Czy znamy odpowiedzi na te pytania? Wydaje się, że tak, bo przecież system działa i to od lat. Ale jaka jest ta odpowiedź? Kto wie?
Równie wiele pytań dotyczy tego co po szkole, jak powinna być kontynuowana edukacja. Szkoły przygotowujące do pracy, ŚDS, WTZ, DCA, ZAZ….

I wreszcie, po raz kolejny stawiane pytanie, dokąd? Jaki jest cel tej całej edukacyjnej drogi?
Czy wszyscy, jak u Brzechwy …i tak skończą w …DPS-ie?

To XIV konferencja organizowana przez nasze Stowarzyszenie, poprzednie były największymi tego typu imprezami w Polsce – brało w nich udział przeciętnie po 300 uczestników. Mam nadzieję, że ta również będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zdobyta tu wiedza, umiejętności i nawiązane kontakty będą przynosiły dobre efekty.

Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia (sobota – niedziela) w Warszawie
w Zespole Szkół nr 56 przy ulicy Antoniego Fontany 1.

Na życzenie rezerwujemy miejsca noclegowe (Dom Nauki ul. Schroegera 82, cena 35 zł. za dobę, opłata za nocleg w recepcji hotelowej), liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 kwietnia br.

Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszam
Ewa Suchcicka
Prezes Zarządu Stowarzyszenia

boszka59 - 2007-03-27, 14:44

Kto będzie na konferencji. Zapisy idą dość marnie a tematy bardzo ciekawe. Ja jestem trzecia na konferencyjnej liście. Zapisujcie się , warto skorzystać i z wykładów i kuluarowych spotkań.
kabatka - 2007-03-27, 14:53

Boszka: ja, Ala, mija, Aśka, Kalinka, Wołek - deklarowali się wcześniej, mam nadzieje, że aktualne :-)
Alicja - 2007-03-27, 14:59

Ja nie dostałam jeszcze żadnej informacji do domu na temat konferencji.
A wybieram się na pewno :-)

kabatka - 2007-03-27, 15:02

Ala, ale dlaczego Ty czekasz na coś do domu? Na takie specjalne zaproszenie tak ;-) ? Nie ma na co czekać. Wyżej zamieściłam kartę zgłoszenia, można wypełnić i wysłać i już :-)
mija - 2007-03-27, 15:02

Dziewczyny, ja się waham jeszcze.
Jeszcze nie podjęłam decyzji ostatecznej.
Dzisiaj jestem na nie.

kabatka - 2007-03-27, 15:07

:shock: na nie?
Pisałaś, że:
mija napisał/a:
Na tą konferencję pojadę nie tylko jako rodzic zainteresowany
ale również jako pracownik szkolnictwa specjalnego - korzyść podwójna !


:-(

Alicja - 2007-03-27, 15:07

dlaczego się mija wahasz??
przyjeżdżaj :-)

Wołek - 2007-03-27, 15:43

Mija ja już szukam jakiegoś przepisu na ciacho dla Was...

oczywiście będziemy nas Troje jak zawsze...

Kalinka - 2007-03-27, 15:46

Ja będę i to chyba z Kalką :lol:
mija - 2007-03-27, 15:47

A tak se powiedziałam , bo uwielbiam jak mnie błagata !
Błagajta mnie dalej !!! :-D

A tak na poważnie to , mój mąż ma wernisaż prac swoich i kolegów z miasta
oraz daje koncert w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych.
Na ostatnim koncercie jego nie byłam i teraz też nie....
Po prostu terminy się zbiegły. Ale ta impreza jest w piatek. Może bedę miała PKS jakiś ranny ( o 5 rano najlepiej )bardzo to bym zdążyła. Nie wiem . Zobaczę.

trigo - 2007-04-02, 15:38

Kurcze, ja chce przyjechac, ale chyba tylko na jeden dzien i to chyba z Gosia, bo mam problem z zapewnieniem opieki, ale by bylo super sie zobaczyc w Realu :-D
Mam dzis zadecydowac (no, moze jutro najpozniej)

Alicja - 2007-04-02, 21:49

Graża czekamy na Ciebie w Wawie :-)
Kto jeszcze chętny?
może Legnica?

trigo - 2007-04-03, 03:02

Tak, wysłałam przed chwilką zgłoszenie.
Najprawdopodobniej będe sama lub z moja sprawną dwunastolatką.
Małgosia i Zosia (sprawna choć nadpobudliwa dziesięciolatka) jadą z grupą "Słoneczny Teatr" Stowarzyszenia AKTYWNI z Białegostoku do Lublina. Na całe cztery dni (19 - 22.04) Mam tylko nadzieję,z e uda mi się wrócić przed nimi, bo w przeciwnym wypadku będe szukała wolontariusza do odebrania moich dziewcząt i zaopiekowania sie do mojego powrotu z Wawy (chyba, ze wcześniej wyjadę lub ... po pierwszym dniu, ale szkoda by było...)

GRADKA12 - 2007-04-03, 13:11

Legnica szykuje się na konferencje we Wrocławiu w dniach 17-19 maja. Wrocław bliżej niż Warszawa ;-) .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group