To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Źródła finansowania statutowej działalności organizacji

dorotkowo - 2010-01-10, 21:22

Statut "Dorotkowa" podobnie jak sama inicjatywa zostały zaakceptowane przez sąd bez żadnych wątpliwości. Wszystkie formalności załatwiliśmy w ciągu 3 tyg. od złożenia wniosku. Dziękuję tak za słowa krytyki jak i uznania - jedno i drugie niezwylke jest cenne i mobilizuje do działałania (jak wynika z mojej ponad 13-letniej pracy w jednej z OPP - www.zawacka.pl - która w tym roku będzie obchodziła 20-lecie działalności).
pozdrawiam wszystkich
trzymam kciuki za pozytywne rozpatrywanie naszych wniosków o dotacje:)

Janusz - 2010-01-13, 10:38

Nie prowadzimy działalności gospodarczej (jeszcze) ale statut taką możliwość przewiduje, bo w razie potrzeby nie będzie konieczności jego zmiany.

Z tego też powodu nie możemy sprzedawać koszulek, kubków, czy kalendarzy. Te przedmioty można otrzymać przekazując na konto stowarzyszenia darowiznę w określonej kwocie.

Może to wyglądać na zawoalowaną formę sprzedaży, ale różnica jest.

Dopóki nie prowadzimy działalności gospodarczej jesteśmy np zwolnieni z obowiązku comiesięcznego składania deklaracji CIT, robimy to raz w roku.

Zwolnienie uzyskujemy od Naczelnika Urzędu Skarbowego po złożeniu do 20 stycznia stosownego oświadczenia
Cytat:
Naczelnik Urzędu Skarbowego
w Jeleniej Górze



O ś w i a d c z e n i e




Działając na podstawie przepisu art. 25 ust. 5 pp. 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 1992 r. nr 21 poz. 86 z pózn. zm.) oświadczam, że Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa (NIP 611-252-20-95) spełnia warunki określone w art. 17 ust. 1 p. 4 w/w ustawy i nie osiąga przychodów z działalności wymienionej w art. 17 ust. 1a pkt 1, oraz nie dokonuje wydatków na cele inne niż określone w art. 17 ust. 1b, 1e i 1f.-


~~~~~~

A tak na marginesie, to OPP istnieją od 2003 roku, latem minie szósty rok naszej pracy w OPP, jesteśmy nią od chwili rejestracji w czerwcu 2004.

dorotkowo - 2010-01-13, 13:05

:)
kabatka - 2010-01-13, 21:22

Janusz a to ciekawe co piszesz w kwestii tego oświadczenia.
Ja mam informację od naszej księgowej, że od 2007 r. nie składa się miesięcznych deklaracji CIT i PIT. :arrow: Zobacz choćby tutaj. Także na :arrow: ngo.pl jest zaznaczone, że obowiązek tych comięsiecznych deklaracji istniał do 2006 r.
Księgowa ponadto wytłumaczyła mi, że jeśli wychodzi podatek, to wpłaca się zaliczkę. Jeśli nie - to nic się nie robi. W naszym przypadku (w Waszym pewnie też) dochód jest zwolniony z podatku, bo przeznaczamy go na :arrow: cele statutowe stowarzyszenia. Nie ma więc potrzeby składać oświadczeń.

dorotkowo, a co chodzi z tą emotką...?

Janusz - 2010-01-14, 15:05

A faktycznie, masz rację z tymi deklaracjami :-)

Rutynowo składamy to oświadczenie od 2004 roku i nikt nie powiedział,
że już nie trzeba :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group