To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Dofinansowanie z PFRON- u

kasia551210 - 2013-04-06, 09:31

Nie MUSI być wypełnione przez specjalistę, a lekarz rodinny nie ma takich uprawnień, by wypełnić wniosek, by Bartosz mógł jeżdzić na rowerze :-x Ale będę załatwiać. A na pienku mam, one siędzą w biurach dla nas a nie my dla nich łaski nie robią, a że kroś podważy ich kompetencje, to juz inna sprawa ;-)
grażyna - 2013-04-06, 09:55

Widzisz to w naszym PCPR jest lepiej,na rower i na matę do hydromasażu przedstawiałam od rodzinnego. Wózek i buty to owszem, od specjalisty bo to szło do NFZ najpierw.
justa_25 - 2013-05-31, 11:51

Mam pytanie : czy mogę się starać o dofinansowanie z PRFON-u na wibrator logopedyczny ???
kasia551210 - 2013-06-07, 19:14

Mam pytanie. Miesiąc i tydzień temu złożyłam wniosek na rower trójkołowy dla Bartosza do naszego PCPR i pani niedzwoni. Dziś dzwoniłam do sprzedajacego bo podobał nam sie za 1380 zł ale juz niema w ofercie tych rowerów dopiero za około 2 miesiace , a jak sie dowiedziałam w naszym PCPR nawet wstrętne babsko nierozpatrzyło mi wniosku. (dowiedziałam się od pani która zajmuje się turnusami) . I teraz chyba na nowo muszę złozyć wniosek
1 raz ze juz tego roweru niema w ofercie jak będzie za 2 miesiace i 1 miesiac będą rozpartywać to dostanie Bartosz na jesieni.
2 inna będzie kwota roweru
i weś się człowieku nie denerwuj (szalak mnie trafia, chyba jest to robione specjalnie - bo pisałm skargę o turnus) ale pisma poszyły i tak dalej :tak: :tak:


A mam pytanie ile PCPR ma czasu na rozpatrzenei wniosku ??? a mam
prośbę który wybrać rower
ten od misiarza http://www.misiarz.pl/ind...c=0&NrM=1&Poz=1
czy tolka http://sklep.rowmot.eu/ro...gi,sp,152,673#p
- zapytam sie jeszcze Bartosza ;-)

Po niedzieli musze wybrać sie jeszcze raz do PCPR - niemam juz siły do nich. Dla potrzebujacych z pomocy rodzinie to zostaną okruchy. :-x :-x

Alicja - 2014-05-19, 15:05

Program „Aktywny samorząd” dla rodziców z niepełnosprawnościami
mimi3 - 2014-05-21, 19:05

Kasia PCPR zazwyczaj rozpatruje wnioski dopiero jak wiedzą ile mają pieniążków na dofinansowania.
groszek - 2019-02-06, 23:08
Temat postu: zwiększone Środki finansowe _Aktywny Samorząd
:arrow: sprawdź na co możesz uzyskać dofinansowanie z programu Aktywny Samorząd

:arrow: wiadomości na stronie PEFRON

nowością jest możliwość przerobienie wózka ręcznego na elektryczny, zakup skuterów przez ON i
Zadanie 4 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania (adresowana do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
do 16 roku życia lub osób ze znacznym albo umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją narządu słuchu i trudnościami w komunikowaniu się za pomocą mowy);



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group