To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wczesne wspomaganie - Zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla dziecka

hoobs - 2012-12-16, 00:24

anna30 napisał/a:
miecio napisał/a:
Żeby dostać coś więcej długo się czeka niestety, bo miejsc i pieniędzy nie przybywa ale chorych dzieci niestety tak :-(

Zapraszamy do Milicza :spoko:
Logopeda 2x w tygodniu, pedagog 1x w tygodniu, SI 1x w tygodniu, zajecia grupowe 1x w tygodniu po 2h :spoko: To w ramach WWR.
Tylko, że z Wrocka to kawałeczek macie (jakieś 50 km chyba) ;/


Z WWR? To nie wszędzie jest tak, że w ramach opinii o wczesnym wspomaganiu przysługuje max. 6 h w m-cu? W OWI jest więcej...

efcia - 2012-12-16, 12:49

To u nas musi być totalna bieda, my mamy tylko 1h z psychologiem na tydzień, w zeszłym roku mieliśmy tyle z logopedą tylko co dwa tyg. ;/
miecio - 2012-12-16, 17:16

No fakt , bieda totalna:/ Niestety często mam problem z poruszaniem się tu po Wrocławiu autobusami czy tramwajami, mogę zapomnieć o dojazdach poza Wrocław... razem z kontrolnymi wizytami u specjalistów, pediatry, szczepienia, logopeda (2), bobathy, vojta, psycholog, to często wychodzi po 2 wyjazdy dziennie... :-( chyba już każdy kierowca we Wrocławiu nas zna..
anna30 - 2012-12-16, 21:26

hoobs napisał/a:

Z WWR? To nie wszędzie jest tak, że w ramach opinii o wczesnym wspomaganiu przysługuje max. 6 h w m-cu? W OWI jest więcej...

Basiu, tam gdzie Paula jest rehabilitowana, to przy Stowarzyszeniu jest OWI, przedszkole, itp. W ramach WWR ma Pyśka te zajęcia. Jak pójdzie w styczniu do przedszkola to nadal będzie miała te zajęcia, oczywiście oprócz grupowych (w czasie godzin przedszkolnych) plus coś jej mają jeszcze indywidualnie dorzucić, bo ma przecież opinię o kształceniu specjalnym ze sprzężeniem, a wwr do 5 roku życia. Prawdopodobnie dostanie indywidualnie muzykoterapię (będę tez wnioskować o dogo i hipo przynajmniej raz na 2 tyg).
EDIT: Nie pytajcie ile będę płacić za przedszkole :okular:

Kala - 2013-08-29, 21:25

Dziewczyny, (ktoś napisał, że pieniądze z WWR idą z gminy) czy jak dostaniemy już ten papierek to ja mogę te godziny realizować poza moją gminą?? Czy to bez różnicy??
martas - 2013-08-29, 22:29

My wczesne mamy w innym powiecie nawet, także chyba można ;-)
Iga - 2013-08-30, 07:06

Możesz realizować, gdzie chcesz.
Kala - 2013-08-30, 14:01

Dzięki, dzięki, dzięki!
nefre - 2013-08-30, 14:03

My też korzystamy z zajęć w ramach WWR w innej gminie, pomimo iż w naszej także są te zajęcia.
Roksanka - 2013-08-30, 18:15

My także korzystamy z zajęć w innej gminie.
gosik2 - 2013-09-16, 14:02

Dziewczyny, a jaką rehabilitację ruchową mają Wasze dzieci, tak w wieku 3 lat? Moja Gosia nie ma teraz żadnej i strasznie mi to doskwiera. Poza tym zauważyłam, że ostatnio ma większy problem z równowagą. W ramach WWR ma logopedę, muzykoterapię i AAC - łącznie 8 godzin w miesiącu. Myślę, żeby AAC (alternatywne metody komunikacji) zamienić na jakąś rehabilitację ruchową - 4 godz. w miesiącu.
robcio_ir - 2013-09-17, 08:09

Nie macie żadnej innej rehabilitacji? My mamy tak: wośrodku rehabilitacyjnym mam 3 razy w tygodniu po 1/2 h ćwiczeń, 2razy masaż, raz logopedę, pedagoga i psychologa, terapię ręki i w ramach wczesnego mamy 45 min. SI i 45 min. logopedy.
W przedszkolu Ola ma 2 razy po 1/2 logopedy, 1/2 h ćwiczeń, pedagoga i psychologa
Może tego sporo ale ona jest takie nasze małe adhd i daje spoko radę :-)
Wczoraj jak zabierałąm ją z przedszkola o 15.30 to płakała bo tak uwielbia dzieci

gosik2 - 2013-09-17, 09:53

Mamy jeszcze w przedszkolu 2 godz w tyg. rewalidację i 1 godz WWR, ale jeszcze nie wiem dokładnie jakie to zajęcia. Pani mówiła tylko że pracuje Knillem. Dodatkowo ma 30min logopedy raz w tyg. i psychologa sporadycznie. W OWI mieliśmy 1 godz w tyg pedagog + psycholog (po 30 min), ale gdy Gosia poszła do przedszkola zrezygnowaliśmy. Nigdzie nie ma jednak rehabilitacji ruchowej, chciałam o jakąś zawalczyć, tylko nie wiem jaka jest najlepsza dla naszych dzieci. Jakie ćwiczenia ma Ola i jaki masaż?
robcio_ir - 2013-09-17, 12:39

Ola ma masaż ręczny i wirowy na zmianę, ale już od paździenika rezygnujemy z wirowego bo troszke zimno i bedzie tylko ręczny, a ćwiczenia ma różne wszystkie z elementami SI :-)
gosik2 - 2013-09-18, 07:40

Pytałam w moim ośrodku rehabilitacyjnym co mogą mi zaproponować, pani ma oddzwonić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group