To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wczesne wspomaganie - Zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla dziecka

beticz - 2013-09-25, 10:37

Czy spotkałyście się z tym, że w ramach WWR mogą być prowadzone zajęciach w grupach 2-3 osobowych.
W obecnej placówce w której realizujemy WWR tak ma być od września.
Czy mam prawo upierać się przy zajęciach indywidualnych-tłumaczone jest brakiem funduszy :-?

Nie wyobrażam sobie zajęć logopedycznych czy rehabilitacji w grupie, jeśli chodzi o Zuzię.

zula - 2013-09-25, 11:02

Mój Kamil tak ma łączone zajęcia teraz w szkole.O ile zajęcia z komunikacji alternatywnej w grupie mogę przełknąć to logopedy nie.3 tydzień w szkole i 3 uwaga od pani logopedki że jest uparty i nie pracuje .I wcale się nie dziwię bo co to za praca jeśli na zajęciach jest dziecko mówiące dobrze i początkujące jak mój Kamil.A wszystko się opiera na pieniądzach a tracą na tym nasze dzieci.
beticz - 2013-09-25, 11:04

Też mi się średnio to podoba, tylko pytanie jak to wygląda ustawowo, czy mogą tak robić czy nie?

Może, któraś mama na zakątku bardziej obczytana w tych przepisach jest?

Właśnie czytam taki informator WWR , że dla dzieci powyżej 3 roku może to się odbywać w grupach.

semm - 2013-09-25, 11:09

beticz napisał/a:
Czy spotkałyście się z tym, że w ramach WWR mogą być prowadzone zajęciach w grupach 2-3 osobowych.
Nie wyobrażam sobie zajęć logopedycznych czy rehabilitacji w grupie, jeśli chodzi o Zuzię.


Beatko muzykoterapia, zajęcia na basenie, gim. korekcyjna tak zadaża się, ale zajęcia logopedyczne nigdy w życiu :nie:

kulka - 2013-09-25, 11:27

W placówce, w której my realizujemy WWR zajęcia bywają łączone. Podejrzewam, że są sytuacje, w których jest to możliwe, może nawet służące rozwojowi. Tylko w takich sytuacjach powinno to mieć miejsce. Ja poprosiłabym o uzasadnienie takiego rozwiązania, poparte diagnozą. Na piśmie.
Zielony Balonik - 2013-11-16, 20:50
Temat postu: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka - Warszawa
Witam,

od stycznia 2014 roku Niepubliczna Poradnia Psychologiczno -€“ Pedagogiczna ZIELONY BALONIK rusza z BEZPŁATNYMI zajęciami w ramach programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.
Proponujemy bogatą ofertę zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych terapeutów: zajęcia z psychologiem, logopedą, pedagogiem, fizjoterapeutą, terapeutą SI, terapeutą ręki, zajęcia grupowe - trening umiejętności społecznych, zajęcia z elementami ruchu rozwijającego W. Sherborne. Aktualnie prowadzimy zapisy na zajęcia. Zajęcia będą się odbywały w weekendy, w Szkole Podstawowej nr 73 znajdującej się w Warszawie przy ul. Białostockiej 10/18 w sąsiedztwie dworca kolejowego Warszawa - Wileńska (bardzo dobry dojazd z Ząbek, Zielonki, Kobyłki i Wołomina).
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailem pod adres poradniazielonybalonik@wp.pl lub kontakt telefoniczny 662 633 861. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy serdecznie.

boszka59 - 2013-11-16, 21:25

Wszystko fajnie tylko najpierw prosimy o przedstawienie się .Takie tu są zasady. Poza tym to jest reklama nawet zajęć bezpłatnych. Chyba należy uzgodnić to z adminem.
Zielony Balonik - 2013-11-17, 20:10

Dzień dobry,
nazywam się Kinga jestem pedagogiem specjalnym i terapeutą integracji sensorycznej. Pracuję w przedszkolu integracyjnym ,a dodatkowo zajmuję się wczesnym wspomaganiem rozwoju dzieci. Praca z dziećmi wyjątkowymi stanowi oprócz pracy moją pasję. Z tej pasji powstała Poradnia Zielony Balonik. Od stycznia ruszamy z programem WWRD i będzie nam niezmiernie miło gościć u siebie Państwa Pociechy.

Przy rejestracji akceptowaliście regulamin, a nim pkt mówiący o uzyskaniu na reklamę najpierw zgody admina forum...
kabatka

Zielony Balonik - 2013-11-27, 15:10

Wiadomość została usunięta.

Wyżej prosiłam najpierw o kontakt z administratorem forum. Nie zrobili tego Państwo. Zakątek 21 to nie słup ogłoszeniowy :idea:
kabatka

anna_maria - 2014-01-03, 00:44

Przypomnijcie mi kochane, czy wwr można realizować w dwóch miejscach, podobnie jak wczesną interwencję?
kasia551210 - 2014-02-20, 18:24

anna_maria napisał/a:
Przypomnijcie mi kochane, czy wwr można realizować w dwóch miejscach, podobnie jak wczesną interwencję?


Wczesne wspomaganie rozwoju - może być realizowane w poradni lub/i w OWI - mam koleżankę która korzysta i tu i tu ale czy jeszcze gdzieś indziej to dokładnie nie wiem (choć wydaje mi się że nie ) ale to i tak jest dużo zajęć jeśli dziecko chodzi do przedszkola i ma zajecia i tu i tu to naprawdę wydaje mi się ze starczy, zresztą sama zobaczysz.

Kalinka - 2014-02-20, 21:47

Nie, nie można zajęc w ramach WWR realizowac w dwóch miejscach.
kasia551210 - 2014-02-20, 22:22

A ja mam koleżankę która korzysta z zajęć w poradni i w OREWIE - tylko poprostu nie mówiła że Maks korzysta tu i tu - i chodzi do przedszkola :]

Ale moze jeszcze sie ktoś wypowie :]

Kalinka - 2014-02-21, 09:25

Kuratorium ma kontrole nad tym jakie gdziecko i gdzie jest objęte tymi zajęciami i ktoś napewno się do niej odezwie ;-) . To tak jakby dziecko np. chodziło do dwóch państwowych szkół, albo było zapisane w dwóh przychodniach.

Poszukam podstawy prawnej to wkleję.

gosik2 - 2014-02-21, 09:30

My korzystamy w dwóch placówkach, tj w przedszkolu i ośrodku terapeutycznym. Oczywiście nie chwaliłam się tym, ale ciągle się obawiam, czy nie będzie jakiś konsekwencji. Nie mniej jednak należą się max 2 godziny w tygodniu, Gosia ma po 1 godz tu i tu. Znalazłam nawet podstawę prawną (ad.4)

http://www.wszystkojasne....pomagania_0.pdf



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group