To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Czynniki wpływające na urodzenie dziecka z zespołem Downa.

mama kubusia - 2012-11-09, 16:32

Toż to wiem.
Naukowcy ostatnio zastanawiali się nad tym czy bardziej zmokniesz biegnąc czy idąc podczas deszczu ;-) (żeby nie było nieporozumień- żartuje sobie teraz)

Joanna - 2012-11-09, 20:42

Hyyymmmm, może i żart ale ja na tv oglądałam taki program i w obu przypadkach mokniesz tak samo.
izusia1982 - 2013-01-06, 16:22

ale się usmiałam
izusia1982 - 2013-01-07, 09:42

ja też jeżdżę do pani Radwańskiej
marekpiotr1984 - 2013-01-08, 10:30

Z tym deszczem i moknięciem to na serio Wam się udało :D
marsjanka7 - 2013-01-14, 08:53

Jasło znowu takim wielkim miastem nie jest a w pobliżu mojego bloku mieszka dwoje dzieci zd. Wiem też, że jest Stowarzyszenie założone przez matke już ponad dwudziestoletniego chłopca zd i jest tam 100 dzieci zapisanych z zd i porażeniem mózgowym i innymi wadami. Do tego jak wyjde na miasto to co jakiś czas spotykam kogoś z dzieckiem zd. Moi koledzy ze studiów też mają chore dzieci, jak nie autyzm to znowu jakiś zespół Pradera-Willego :cry:
Przerażające...dla kogoś kto chce mieć drugie dziecko w moi przypadku. Najgorsze jest to, że człowiek nie ma już zaufania do żadnego lekarza i badania, że dziecko będzie zdrowe :-(
Tak, że na podkarpaciu przez Rafinerie w Jaśle i Jedliczu też czystego powietrza nie ma.

sobalinka - 2013-01-14, 11:35

cytat ze strony Jarka Pieniaka, dokładnie stąd :

"W trakcie ostatnich 3 tygodni aż 11 osób odważyło się napisać do mnie z pytaniem o to jak przyjąć swoje dziecko z ZD"

mało?

kacha_wawa - 2013-01-14, 12:07

Sporo, ale wcale nie wydaje mi się, żeby więcej przypadków ZD teraz było, niż kiedyś. Po prostu kiedyś oczywista była terminacja, a teraz coraz więcej osób decyduje się na kontynuowanie ciąży. Ale to tylko takie moje przypuszczenia, wydaje mi się, że po prostu jest coraz większa świadomość społeczna.
vagabunda8 - 2013-01-14, 12:37

kacha_wawa napisał/a:
Sporo, ale wcale nie wydaje mi się, żeby więcej przypadków ZD teraz było, niż kiedyś. Po prostu kiedyś oczywista była terminacja, a teraz coraz więcej osób decyduje się na kontynuowanie ciąży. Ale to tylko takie moje przypuszczenia, wydaje mi się, że po prostu jest coraz większa świadomość społeczna.


Chyba nie do końca Kasiu. Kiedyś badania nie były tak powszechne jak dzisiaj i jednak dzieci z zD było mniej. Młode kobiety rodziły raczej zdrowe dzieci. Nawet jak dodamy te, które zostały oddawane do DD, to i tak teraz jest ich więcej. Szkoda, że >chyba< nikt nie prowadzi statystyki pod kątem zD.

julkakulka - 2013-01-14, 13:35

ale co wy chcecie kiedyś natura ,,robiła swoje,, i słabsze jednostki umierały w brzuchu lub zaraz po porodzie, teraz takie dzieci się ratuje mają one słabsze genyy i juz, teraz te uratowane dzieci rodza swoje dzieci i chyba jest łatwiej o uszkodzone geny itd... tak myślę...


jest jeszcze tyle substancji chemicznych które do końca nie znamy jak na nas wpływają, nie które pestecydy uszkadzają łańcuchy genetyczne i powodują wymieranie robactwa , a nimi są pryskane plony które bez problemu trafiają na stoł.

wszystkie te czynniki mają wpływ że jest coraz więcej chorób...

np ja nie świadomie przekazałam swoją chorobę (genetyczną)swoim synkom..... :cry: ,oni na razie nie mają mocnych obiawów ale już się boję co bedzie jak zaczną horony im buzować.... gdybym była zdrowa prawdopodobieństwo że oni bedą na to chorzy jest minimalne... a tak wynosiło 50%



wszystko się składa w jedną całość. nikt nie powie że chore dziecko est dla tego że .....
czasmi tak już po prostu jest :-(

to jest tylko moje spostrzerzenie i odnosi się ogólnie do chorób genetycznych lub wad jak kto woli ,jeżeli kogoś uraziłam to przepraszam, to nie było moim celem

szałwia - 2013-01-14, 19:03

Kiedyś kiedyś kiedyś - miałam w głowie myśl, że dzieci z zespołem Downa rodzą kobiety około 40 i jest ich na świecie niewiele, może po kilkoro w każdym większym mieście... :oops:

A jak już życie mnie oświeciło i doświadczyło, a potem zobaczyłam ile osób jest zalogowanych na Zakątku, ile jest tu młodych kobiet... i że każdego dnia przybywa ktoś nowy :wow:

Moja pierwsza i spontaniczna myśl - to na pewno wina katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu :-?
Może coś w tym jest ... :cry:

julkakulka - 2013-01-14, 19:47

czarnobyl daje sobie znać ciągle i falami. własnie pokolenie będące wtedy dziećmi wkracza w życie zakładają rodziny...
marsjanka7 - 2013-01-16, 12:58

No...Czarnobyl zrobił swoje, my na podkarpaciu najbardziej to odczuliśmy :cry:
Ja byłam wtedy w podstawówce. Moje kumpele z klasy albo nie mogą mieć dzieci albo mają chore, troche to dobijające. Sama po sobie widze, że się na każdym kroku sypie zdrowotnie, niby mam 36 lat a dotykają mnie dolegliwości 80 kobiety. Nawet ostatnio musiałam jechać do hematologa bo mi badania krwi szalały i spadały na łeb na szyje leukocyty i płytki krwi. Tak się już żle czułam że nie mogłam się Kamą zająć :cry:
A wokół wśród rodziny i znajomych rak zbiera żniwo...

floksa - 2013-01-16, 13:09

straszne to co piszesz marsjanka7 :-( naprawdę myślicie że to tylko wina Czarnobyla a nie ogólnego zanieczyszczania środowiska?
anna30 - 2013-01-16, 13:53

floksa napisał/a:
straszne to co piszesz marsjanka7 :-( naprawdę myślicie że to tylko wina Czarnobyla a nie ogólnego zanieczyszczania środowiska?

Wiadomo, że nie tylko Czrnobyl, że wszystko co nas otacza ma wpływ - zanieczyszczone powietrze, woda, gleba, wszechobecna chemia, skażona żywność, dodatki, ulepszacze, gmo. Wszystko, jakby na to nie popatrzył :-( Ale gdyby nie Czarnobyl, to nasze pokolenie (czyli tych 30-tek ciut przed i ciut po) nie byłoby takie "chorowite" :cry: Taka prawda - nasze mamy i babcie żadziej zapadały na wszelakie odmiany nowotworów (jajnika, macicy itp), a teraz wystarczy popatrzeć na oddziały onkologiczne ile młodych ludzi.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group