To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Gdzie na turnus rehabilitacyjny?

gosiulkat - 2012-07-02, 23:07

Na pierwszym miejscu oczywiście stawiam na terapie dla dzieci, a potem na lokalizację. To a centrum jest fajne ale drogie zadzwonię i zapytam czy jak pojadę z 2 dzieci czy dadzą jakąś zniżkę , no i też wszystko zależy też od tego czy dostaniemy dofinansowanie z pefronu i coś z 1% jutro będę dzwonić i pytać.
yvette1984 - 2012-08-06, 08:00
Temat postu: Polecany Ośrodek na wypoczynek z rodziną
Cześć Wszystkim :)...
Tak tu czytam, czytam, czytam... i nie mogę się odnaleźć w tych tematach.

Mam pytanie dla już doświadczonych "turnusowiczów".

W przyszłym roku chcieliśmy się wybrać całą rodzinką na wakacje, na turnus. Chciałam, żeby to było bezwzględnie morze.
I teraz tak: ja + mąż, Kamil będzie miał niecałe 5 lat i prawdopodobnie do tego czasu będzie mu jeszcze potrzebny wózek (zaczyna chodzić ale z pomocą), no i mała Pati (myślę że w przyszłym roku spokojnie będzie poruszać się bez wózka na mniejszych dystansach, będzie miała 2 latka).

Czyli jest nas 4 osoby...
Co do wymagań, to w zasadzie chciałabym żeby jakieś fajne zajęcia były dla Kamila, też bez przesady, grunt żeby była rehabilitacja i logopeda.
No i cena, wiadomo, nie wiem czy się załapiemy na dofinansowanie z PFRONu, bo z tym jest w naszym mieście kiepsko. Trzeba będzie działać na początku roku.
Jeszcze widziałam, że niektóre ośrodki kasują za co się da: parking, dziecko do 3 lat itp. No znowu bez przesady :/... Bo zaraz się okaże że bardziej opłaca się pojechać na zwykłe wakacje i wziąć sobie na rehabilitację rehabilitanta z okolica 3 x tyg...

Pomożecie ??

Alicja - 2012-08-06, 08:37

Iwona, być może tutaj znajdziesz odpowiedź ---> Gdzie na turnus rehabilitacyjny?
Ale wiesz ... masz chyba dobry pomysł, bardziej opłaca się pojechać na zwykłe wakacje a zamiast wizyt u logopedy (którą ma pewnie przez cały rok) zafundować synkowi w ramach ćwiczeń logopedycznych lizanie lodów i bitej śmietany z gofrów.
A nudną rehabilitację zastąpcie spacerami brzegiem morza, bieganiem, skokami przez fale, zabawami w piachu :-)


(ten wątek o scalenia)

Mewa - 2012-08-10, 15:10

Popieram rozwiązanie Alicji. Też pojechaliśmy w tym roku na zwykłe wakacje, bez żadnych zajęć. Marceli maszerował po lesie i po plaży, szalał na placach zabaw, chodził po murkach i rano i wieczorem jadł kiełbaski (stołówkowe jedzenie :okular: ). Dzisiaj rehabilitantka była zachwycona przyrostem mięśni i sprawności fizycznej. Mimo że moje dzieci przez cały rok dużo czasu na dworze spędzają, wakacje tak bardzo je wzmocniły.

Edit: Marceli miał sporo rehabilitacji (2x w tygodniu) i zajęć pedagogicznych i logopedycznych w ciągu roku. Gdyby takiej możliwości nie było, to też bardzo zależałoby mi na turnusie.

ania_as - 2012-08-10, 20:34

Mewa, gdzie chodzisz z Marcelem na rehabilitację?
grażyna - 2013-01-15, 09:27

Google nie boli ;-) . Tylko wolę zapytać tutaj, może ktoś zna coś z własnego doświadczenia. Ośrodek nad morzem, las i województwo pomorskie.
Podróżniczki podpowiedzcie coś :-) .

RENIA - 2013-01-15, 16:12

Grażyna ja Ci polecam Jarosławiec" Panoramę Morską" lub "Arkę" a w Łebie "Mazowsze" ośrodek położony nad samym morzem
Grażyna O. - 2013-01-15, 16:22

Grażyna może Karwia? Nie wiem jakie warunki mają ośrodki, ale miejscowość mała, spokojna. Do plaży niedaleko, łagodne wejścia, głównym wejściem można wózkiem dojechać na plażę.
Są turnusy tutaj 3 ośrodki
2 lata temu spotykaliśmy się z grupą dorosłych zespołowców - byli z opiekunami na turnusie.

Iga - 2013-02-23, 18:38

<<<< Stąd

Beatta. Wybrać turnus jest naprawdę trudno, szczególnie dla tak małego dziecka. Ja osobiście pojechałabym tam, gdzie jest dużo rehabilitacji ruchowej.
Masz do wyboru Jadowniki, Zabajkę, Michałkowo, 12 Dębów. Jak jesteś podopiecznym Zdążyć z Pomocą możesz zapisać się na turnus u nich. Możesz skorzystać z darmowego turnusu w Centrum Zdrowia Dziecka. Pod warunkiem, że lekarz zleci Ci rehabilitację ruchową i na przykład SI, ponieważ reszta zajęć nie jest za specjalna. Koszt, to koszt hotelu około 1000 zł. Reszta turnusów w granicach 5 000, Jadowniki 2 500. Michałkowo - nie mam pojęcia.

Istnieje możliwość pojechania na turnus stacjonarny do Acentrum i Elfa. Wychodzi o połowę taniej. Jednak nie wszystkie zajęcia będą odpowiednie dla Twojego dziecka.

Najlepiej to znajdź u siebie gabinet rehabilitacyjny z rehabilitantem, który pracuje NDTBobath, czy metodą Vojty (może masz możliwość w szpitalu), weź skierowanie od lekarza rodzinnego i masz dwa tygodnie codziennej rehabilitacji.

Jeżeli w Burym Misiu będzie rehabilitant i będziesz mieć codziennie godzinę zajęć Bobathami, do tego jakieś zajęcia rozwijające. To bym się zastanowiła czy nie jechać.

Ale to moje zdanie, niekoniecznie słuszne.

emka205 - 2013-02-23, 18:50

Iga, bomba zdanie, bomba odpowiedź, Twój post jest bardzo pomocny dla "maluszkowych" mam, należy Ci się "pomagam" bez dwóch zdań!
:*

beatta 51 - 2013-02-23, 21:52

Iguś dzięki trochę przejaśniało mi w głowie. Tak naprawdę co cały czas jeszcze błądzę dzięki
ewina - 2013-02-27, 16:30

a macie może namiary na organizatorów takich turnusów gdzie jeżdżą dzieciaki z zespołem? Dzwoniłam dzisiaj do Bardziej Kochanych, ale tam niestety nie odpowiada nam termin :(
Alicja - 2013-02-27, 16:35

Tutaj--> klik znajdziesz wątki z ośrodkami (np. Jadowniki, 12 Dębów, Rusinowice i wiele innych)
ewina - 2013-02-27, 17:20

boszszsz, taki człowiek zakręcony - pod nosem ma a szuka :D dziękuję Ci bardzo :)
Iwona K - 2013-02-27, 18:03

Sprawdź jeszcze w stowarzyszeniu Na tak.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group