To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"Bardziej Kochani" - "Bardziej Kochani" - kim są i co robią

renia33 - 2022-01-05, 09:18

Czytając przepychanki słowne na FB, to trzeba mieć nadzieję, że może akurat ktoś się skusi 🤔😉
groszek - 2022-01-05, 09:40

A są takowe?
Napisz coś więcej, umieram z ciekawości

baronek - 2022-01-05, 13:20

Anie, nie umieraj. Śledź na bieżąco ;-) A tak serio - zaczynam się czuć w grupie na fb jak dinozaur. I to ten z najstarszej ery.
Iga - 2022-01-05, 17:37

To powyżej napisałam z przekąsem. Mieli w dupie młodych rodziców, młodzi rodzice znaleźli swoje miejsce i mają w dupie ich.

A u nas? Nie chce tego komentować.

groszek - 2022-06-05, 22:24
Temat postu: Dzień Dziecka po raz pierwszy od BK
Dziś był Dzień Dziecka w Teatrze Lalka i przedstawienie Dzieci z Bullerbyn.
Spotkałam Kruffkę z dziećmi, Agę.D z Mają i Magdę z Weroniką. Aga liczyła na spotkanie z Aniak , ale musiała się zadowolić mną
Maks bardzo przeżywał przedstawienie. Aktorzy grają też na widowni. Maks miał opryskać woda Lisę a może Annę z jajka na śmigus dyngus i nie bardzo umiał ;-)
Potem były prezenty od Poczty Polskiej, które rozdawali aktorzy.
We foyer stoi makieta Bullerbyn. I można się pobawić.
:arrow: Teatr Lalka

angelika kuspa - 2022-06-06, 14:27

Byliśmy na tym przedstawieniu chyba 4 lata temu z Fundacji Zdążyć z Pomocą właśnie w tym teatrze. Mi się bardzo podobało i Adzie chyba tez bo wcześniej czytałyśmy książkę .
groszek - 2022-11-05, 16:25
Temat postu: Bardziej niż podcast
Bardziej Kochani prowadzą swój podkast. Kto ma spotify może odnaleźć " bardziej niż podcast" a w nim pierwszy odcinek o rodzeństwie. :arrow: bardziej niż podcast
Razem z K. Paszkowską jest Magda Boszki i .. możecie sami uslyszeć kto.

Iga - 2022-11-06, 19:23

Jestem w połowie. Słuchania.
groszek - 2022-11-07, 00:18

Też posłuchałam. Mam mieszane uczucia.
Iga - 2022-11-07, 09:20

No ja też. Zobaczymy jak to dalej pójdzie i w jakim kierunku. W związku z tym, że znam Adama i Boszkę zupełnie inaczej słucham tego co tam jest mówione.
groszek - 2022-11-07, 09:20

Otóż to.
szałwia - 2022-11-07, 20:26

Przesłuchałam. Chyba wiem co macie na myśli.
Sama idea podcastów OK. Ciekawe jakie będą tematy i goście kolejnych odcinków.

Maria74 - 2022-11-07, 23:21

Mi się nie udało przesłuchać. Ale Krzyś nie ma rodzeństwa. Ciekawa jednak jestem co jest kontrowersyjnego?
Iga - 2022-11-08, 06:59

Tam nie ma kontrowersji. Nie chce krytykować i wyrażać mojego zdania, bo sama bym lepiej nie zrobiła. A moje zdanie nic nie wniesie. To dopiero początek. Wysłuchałam do końca tylko ze względu na Adama 😉
groszek - 2022-11-08, 09:25

To prawda inaczej się słucha jeśli słuchasz o znajomych .
Taki podcast jeśli mówisz o sobie, jest bardzo osobisty.
Co można powiedzieć o swoim rodzeństwie?
Jedno jest pewne- miłość mimo wszystko. Optyka jest rożna. U mnie Maks nie jest rowieśnikiem , więc nie ma tego co u najmłodszej uczestniczki podcastu, że sie martwi bo chłopcy z podwórka się śmieją z brata.
Z drugiej strony taki brat jest denerwujący. Trudno się z nim dogadać, a jak się dogadasz to i tak nie wiesz czy porozumienie jest ważne
Pewnych naszych odczuć nie chcemy upubliczniać. Nawet wśród was- osób , które mają osobę z zD , bardzo bliską.
Taki brat denerwuje i rodzeństwo odczuwa ulgę jak jest np. Na mieszkaniu treningowym. I ma o tym opowiedzieć?
Kto z nas chce odpowiedzieć wszystkim o uldze, której wstydzi się sam przed sobą?


Przy okazji zapytam was, w trakcie rozmowy wyszło, że owa Amelka szła z mamą i bratem i słyszeli jak chłopcy się wyśmiewają z brata.
Prowadząca podcast, zapytała czy mama zwróciła Im uwagę? Nie, zwrócił ktoś inny , kto powiedział, że z takich dzieci nie wolno się śmiać.
Jak wy byście zrobiły.
Ja też bym nie edukowała wesołków przy i tak zawstydzonym dziecku.
A Wy?
Prowadząca podcast ma 40 lat a jej siostra 37. Ona by zwróciła Im uwagę.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group