To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - Cewnikowanie serduszka

armadia - 2008-02-21, 18:02

Mam info o Oskarku, Aga dziękuje za wszystkie dobre słowa. Oskarek jest juz po cewnikowaniu, miał wyznaczone cewnikowanie na 8.00 więc super, że nie musieli długo czekać. Aga pisała mi po 12.00, że już są po wszystkim, a Oskarek jest pod respiratorem. Wszystko jest ok, bez większych problemów się odbyło, ale opory płucne są dosyć duze i raczej nie kwalifikuje się do jednoetapowej operacji. Muszą czekac na dalsze wskazówki.
Są bardzo zadowoleni ze szpitala, super obsługa i w końcu są w dobrych rękach.


Mam nadzieję, że będzie dobrze i zrobią już niedługo pierwszą operację usprawniająca pracę serduszka. pewnie dziewczyny, które przeszły to, wiedzą coś wiećej, jak wygląda cała ta przeprawa po wynikach cewnikowania.
jak tylko będę coś więcej wiedziała to dam znać!!!
Trzymajmy kciuki :spoko:

Norelka - 2008-02-22, 09:42

:brawo: :-)
Aśka - 2008-02-22, 16:52

Dziękujemy za wiadomości i do tego takie dobre :spoko:
Trzymamy kciuki aby wszystkie kolejne etapy leczenia przebiegały tak pomyślnie :-)

bety - 2008-02-22, 17:57

Dobre wiadomości. Trzymamy kciuki za dalsze leczenie.
stokrota - 2008-02-22, 18:48

Trzymamy i my :spoko:
kabatka - 2008-03-21, 19:00

iwusiak napisał/a:
cewnikowanie przeprowadza się wtedy kiedy pojawia się nadciśnienie płucne a jakieś zmiany wyszły w echu!


Cewnikowanie nie przeprowadza się tylko przy okazji nadciśnienia. Ono służy także do diagnostyki, jest najdokładniejszym badaniem pozwalającym ocenić warunki panujące w sercu. Jeśli kardiolodzy nie mogą czegoś stwierdzić na echo, coś jest niejasne, a istotne jest, aby nie zaskoczyło nic kardiochirurgów podczas operacji - wtedy też wykonuje się cewnikowanie.

Edith - 2008-12-03, 20:58

Mój synek bedzie miał cewnikowanie w styczniu. Napiszcie mi jak Wasze dzieciaki to zniosły, czy długo po tym badaniu dochodziły do siebie, czy długo leżaly w szpitalu itd.
Nasz kardiolog mówił mi, ze na drugi dzień po zabiegu powinniśmy wyjsc do domu.
Cewnikowanie bedzie miał robione w Poznaniu.

sabina - 2008-12-03, 22:24

Sandra miala cewnikowanie w wieku 3 miesiecy.Caly zabieg trwal 7 minut a przywiezli ja po 2 godzinach.Jeszcze troszke pospala ale popoludniu byla juz ,,soba,,Nastepnego dnia wyszlysmy do domu.Nie bylo sie czego bac :spoko:
BeataR - 2008-12-05, 18:13

Niby piszecie ze nie ma się czego bać, ale ja dostałam kartke A4 z powikłaniami i tak jakoś mieszane uczucia. Idziemy 15 grudnia a cewnikowanie jest 17 grudnia. Lęk jednak pozostaje :-(
mamagugu - 2008-12-05, 19:58

Beatko, będzie dobrze! Tego się trzymaj! :*
sabina - 2008-12-05, 22:21

Wiadomo ze rodzice boja sie nawet kataru :tak: My rowniez dostalismy liste powiklan nawet z zakazeniem zoltaczka itd.Jednak po zabiegu czulam tylko ulge sie mamy to za soba.Badzcie dobrej mysli :*
BeataR - 2008-12-08, 16:14

Ja też tylko tak myśle, że i tak musi to przejść, więc chyba lepiej wcześniej nić za poźno :-)
izab - 2008-12-08, 23:10

Natala ma mieć cewnikowanie za tydzień ,oby tylko się nierozchorowała, ściskajcie kciuki,a swoja drogą zaradny ten szpital , mamy stawić się z oznaczonymi antygenami HBS I HCV
rozumiem że oszczędzają ale mała nie potrzebnie znosial ból dzisiaj przy pobieraniu, skoro i tak musi sie stawic się dzień wcześniej na odziale.Problem był straszny krew niechciała lecieć.Biedna kuli ją kilka razy :cry:

izab - 2008-12-16, 12:56

Jesteśmy już po, wszystko przebiegało bez komplikacji.Siostry i lekarze byli bardzoooooooooo mili , a my jesteśmy już w domu. :-) [/list]
Basia - 2008-12-16, 13:35

to dobrze, że już po :tak:
A wyniki kiedy?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group