To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"Bardziej Kochani" - Turnusy rehabilitacyjne

vagabunda8 - 2013-01-24, 10:30

Ups, ja takich znaczków nie dostaję.
3M - 2013-01-24, 14:04

Cytat:
Dostaję, ale mój komputer (może nie tylko mój) w ostatnich wiadomościach czytał np. takie znaczki I [UTF-8?]– 29.VI [UTF-8?]– 12.VII/2013, a ja jestem wzrokowcem i takie "przeszkadzajki" utrudniają mi czytanie. Czasem wręcz zniechęcają.


Hmm... U mnie odbierał dobrze...
Możliwe, że niektóre programy pocztowe albo przeglądarki źle odczytują nowe newslettery i stąd te znaczki... Sprawdź proszę jak np. w innej przeglądarce to wygląda czy tak samo...
Postaram się coś z tym zrobić, ale nie obiecuję że się uda..., bo jak mówię (piszę), może być wina przeglądarki/komputera/złośliwości rzeczy martwych...

Zmieniamy wygląd naszej strony, będzie nowa księgarnia i właśnie jest nowy program do rozsyłania newsletterów. Z góry przepraszam za niedogodności.

Cytat:

Ale post 3M jest takim kompendium :spoko:
Dzięki za info.

Proszę. :)
To takie małe polecenie służbowe było... pomyślałam, że skoro ten temat jest w zakładce Stowarzyszenia BK, to tu powinno pojawić się to ogłoszenie. :)


Przepraszam za lekkie zboczenie z tematu i jeśli popełniłam jakiś błąd.
Nie chciałam źle...
Pozdrawiam i uciekam. :)

kabatka - 2013-01-24, 14:19

3M nic źle nie zrobiłaś, napisałaś w odpowiedniej części, w odpowiednim wątku. Jedynie pozostaje mi zapraszać częściej do dzielenia się inicjatywami :tak:

Problem z pojawiającymi się u aniak znakami w mailu wynika z ustawień indywidualnych programu pocztowego właśnie.

PS: Zdradź swoje imię - będzie sympatycznej rozmawiać :tak:

3M - 2013-01-24, 14:45

Na imię mi Magda.
I może zdradzę jeszcze, że mam 12,5 letnią siostrę z zespołem Downa. :)

weruncia09 - 2013-01-25, 14:13
Temat postu: Turnus rehabilitacyjny
Ja mam takie pytanie u nas wnioski przyjmują 1 marca chciałabym z dziećmi jechać nad morze Czy warto wpłacać zaliczkę wcześniej jak dostanę decyzję to wydaje mi się że będzie za pózno a jedziemy na przełomie czerwca/lipca.Nie wiadomo do końca czy będą pięniądze ale u nas tak zawsze jest nie wiem sama co zrobić.
3M - 2013-01-29, 11:01

Cytat:
Ja mam takie pytanie u nas wnioski przyjmują 1 marca chciałabym z dziećmi jechać nad morze Czy warto wpłacać zaliczkę wcześniej jak dostanę decyzję to wydaje mi się że będzie za pózno a jedziemy na przełomie czerwca/lipca.Nie wiadomo do końca czy będą pięniądze ale u nas tak zawsze jest nie wiem sama co zrobić.


Proszę zadzwonić bezpośrednio do Stowarzyszenia, by zasięgnąć dokładniejszych informacji w tej kwestii.
Tel: (22) 663 40 43

sabina216 - 2013-03-14, 09:40

Kto się wybiera na pierwszy termin turnusu? My jedziemy prawie całą rodzinką.
3M - 2013-04-03, 14:05

Małe ogłoszenie. :)

Dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miejscami na turnusie rehabilitacyjnym, organizowanym w dniach 29.06–12.07. 2013 dla dzieci z zespołem Downa i ich rodziców.

Turnusy organizujemy od ponad 10. lat stale modernizując ich programy i dostosowując je do potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców. Chcemy, aby nasze turnusy były połączeniem rehabilitacji i integracji z elementami aktywnego wypoczynku.
W trakcie turnusów zapewniamy zajęcia indywidualne dla dzieci młodszych (do 4. roku życia):
- z pedagogiem specjalnym – zajęcia wspomagające rozwój umysłowy i usprawniające funkcje psychomotoryczne ma bazie ćwiczeń i zabaw ruchowych opartych na metodach W. Sherborne, Ch. Knilla oraz elementach pedagogiki zabawy Klanzy.
- z logopedą – zabawy ortofoniczne, fonacyjne, artykulacyjne oraz inne, w zależności od potrzeb dziecka.
Dla wszystkich dzieci terapeuci prowadzą zajęcia rekreacyjno-sportowe, muzyczne, taneczne, plastyczne i inne, mające na celu prócz rehabilitacji również aktywizowanie dziecka do życia społecznego poprzez zabawy, piosenki, inscenizacje.
Rodzicom oferujemy konsultacje indywidualne ze specjalistami: dr Marią Piszczek – psychologiem klinicznym i dr Izabelą Fornalik – edukatorem seksualnym. Codziennie wieczorami zapraszamy na spotkania w ramach grupy wsparcia, na których poruszane są różnorakie, interesujące rodziców tematy, a także wyświetlane filmy dotyczące zespołu Downa. Ponadto organizujemy spotkania integrujące przy ognisku, wspólne dyskoteki, bale tematyczne i aerobik.
Tegoroczne turnusy realizujemy w nadmorskich Rowach, w OW Albatros, położonym w lesie, nad samym morzem. Zarówno Ośrodek, jak i nasze Stowarzyszenia mają aktualne wpisy do rejestrów, upoważniających do organizowania turnusów rehabilitacyjnych. Daje to możliwość dofinansowania uczestnictwa ze środków PFRON. Można również pokryć koszty pobytu ze środków zebranych w ramach 1% podatku na subkontach opp.
W turnusach mogą uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny.
Koszt pobytu przystępne - zależne od wieku uczestnika.
Relacje z naszych ubiegłorocznych turnusów można obejrzeć na stronie Stowarzyszenia: www.bardziejkochani.pl

madlenka81 - 2013-04-18, 15:57

ja z Antosiem takze dolacze do I turnusu po raz pierwszy!!!
edytka28566 - 2013-04-23, 23:48

My również się wybieramy
madlenka81 - 2013-06-14, 20:22

Edytka, jak się zamierzacie dostać do Rowów z Wiktorka?
kasia551210 - 2013-06-15, 20:11

Ja z Bartoszem i córką Mają w tamtym roku jechaliśmy pociągiem ( tyle że mam większe dzieci) i w tym też zamierzamy wieczorem 12 07. (II turnus) przed 22 jest bezpośrednio do Słupska ( będziemy tam około 7 rano a póżniej jest obok staja autobusowa i 0,5 godz.będziemy w Rowach. Tylko wcześniej musze kupić bilety z miejscówkami bo rok temu to był tłok a wyjeżdzaliśmy tego dnia co skończyła sie szkoła. ;/ :naniolek:
edytka28566 - 2013-06-15, 23:49

Mąż nas zawiezie ,jedzie jeszcze ze mną młodsza córka
madlenka81 - 2013-06-16, 14:26

Edytko, Kasiu,
dzięki Wam za info.
My dostalismy jeszcze namiary na Tomka z babcią, którzy wieczorem 28 PKSem ruszają z Dworca Zachodniego do Ustki, gdzie autobus dociera gdzieś ok 7 rano. My prawdopodobnie do nich dołączymy, zawsze to lepiej w towarzystwie spędzić tę drogę ;-) .
Edytko, czy Wy dołączycie do 1 turnusu czy 2??

edytka28566 - 2013-06-16, 22:15

Na pierwszy termin i również po raz pierwszy , będzie mi miło Cię poznać


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group