To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"Bardziej Kochani" - Turnusy rehabilitacyjne

aneta jula - 2014-05-20, 23:01
Temat postu: Godne polecenia
Witam ja jadę z BK już siódmy raz a z Julitą byłam po raz pierwszy jak miała 1.5 roku ,był to na prawdę najbardziej edukacyjny pobyt.Mogę z pełną odpowiedzialnościa powiedzieć że ukierunkował moje spojrzenie na zespół Downa mojej córki .Mam dystans do siebie do całej sytuacji twardo stąpam po ziemi realnie patrzę na braki i sukcesy Julity .W dużej mierze dzięki pobytom z BK .Pozdrawiam :-)
maguska - 2014-05-21, 07:28

Jesteśmy już zapisani:) Jedziemy:)
sas - 2014-10-20, 10:49
Temat postu: turnus rehabilitacyjny nad morzem z "Bardziej kochani&
Witam, mam pytanie dotyczące turnusu w Rowach w Albatrosie, jakie wrażenia z pobytu, czy warto jechać???Czytam na stronie, że zajęcia indywidualne są dla dzieci do 4 r. ż. A co z moim 8-latkiem? Czy polecacie ten wyjazd?Zorientowałam się, że to niedrogi wyjazd, więc byłoby mnie stać. Proszę o podpowiedź.
kasia551210 - 2014-10-20, 10:59

Ja byłam - 2x 3 i 2 lata temu - mój Bartosz ma 15 lat - zalezy na co się nastawiasz czy na ,,rehabilitację'' czy na bardziej wypoczynek- musisz jechać i zobaczyć i przeżyć, bo kazdy z nas czegoś innego oczekuje. Twój synek jest w takim wieku gdzie sporo rodziców jeżdzi w takim wieku z swoimi dziećmi czyli towrzystwo będzie miał - a my rodzice to racej też potrafimy się zintegrować. Ja polecam. Ale to jest moje zdanie.
sas - 2014-10-20, 11:06
Temat postu: turnus rehabilitacyjny nad morzem z "Bardziej kochani&
dzięki za radę, czyli dla starszych nie ma żadnych zajęć ze specjalistami, ale mój Adaś potrzebuje bycia w grupie, nauczyć bawić się z rówieśnikami, bo z niego taka "zosia samosia". Rozumiem, że jest czas na relaks na plaży itd. Ile taki wyjazd w sumie kosztował - dziecko z opiekunem??? Dziękuję :-)
kasia551210 - 2014-10-20, 11:23

Takie zajęcia w grupie są organizowane - właśnie dość sporo dzieci właśnie starszych ale młodszych również nie ,,POTRAFI" współpracować w grupie - u mnie Bartosz mało kiedy chciał brać udział - dość sporo dzieci są ,,jak wolne ptaki'', A koszt w tym roku był chyba 1590 od osoby. Możesz starać się o dofinansowanie z PFRONU czyli z PCPR czy z OPS - po nowym roku będzie ogłoszenie i zapisy z Bardziej Kochanych

Mi się strasznie podobały - wieczorki dla rodziców :lol: :okular:

sabina216 - 2014-10-20, 12:21

Sas, ja byłam w zeszłym roku i zajęć dla maluszków też jest mało ale dzieci maja cały czas organizowany czas, są razem, bawią się i angażują w rożne sprawy, jest czas na plaże i "miasto", można odpocząć, codziennie wieczorem są spotkania rodziców, warsztaty dla nas. Jedyny minus to warunki i obrzydliwe jedzenie.
tuba - 2015-03-27, 16:58
Temat postu: witam
Witam czy w tym roku BK organizuje turnus rehabilitacyjny i kiedy w jakim terminie?
renia33 - 2015-03-27, 22:28
Temat postu: Re: witam
tuba napisał/a:
Witam czy w tym roku BK organizuje turnus rehabilitacyjny i kiedy w jakim terminie?

:tak:

W 2015 roku w Rowach, w Albatrosie:

Terminy turnusów:

I – 28.VI – 11.VII/2015 - z indywidualnymi zajęciami dla dzieci do 4 lat, z zajęciami grupowymi;

II – 12.VII – 25.VII/2015 - bez zajęć indywidualnych, z zajęciami grupowymi

tuba - 2015-03-28, 12:57
Temat postu: turnusy
jaka będzie odpłatność dla dziecka ponad 16 lat i opiekuna?
Mewa - 2015-03-28, 21:48

Wydaje mi się, że dla nastolatków BK organizują kolonie. Jak dzwoniłam pytać o turnus, to sobie chwilę z panią porozmawiałam o tych samodzielnych wyjazdach dla dzieci i się rozmarzyłam :roll: . Ona też mówiła, że to świetna sprawa dla rodziców.
renia33 - 2015-03-28, 22:20
Temat postu: Re: turnusy
tuba napisał/a:
jaka będzie odpłatność dla dziecka ponad 16 lat i opiekuna?


1640,00zł od osoby- to kwota za opiekuna i dziecko pow 10 lat; Ale może faktycznie popytaj o kolonie :nzastanawianie:

boszka59 - 2015-03-30, 10:25

Kolonie to pewnie nie do zrealizowania. Obłożenie absolutne. Może powinnyśmy jakoś same sie zebrac i coś zorganizowac. temat wart przemyslenia.
tuba - 2015-04-08, 20:01

My jedziemy z Kubą na turnus z BK w Rowach od 12 lipca - może ktoś jedzie z Białegostoku lub okolic bardzo proszę o kontakt - ( będziemy jechać pociągiem pierwszy raz z Białegostoku)
renia33 - 2015-07-07, 10:16

Bywalczynie turnusów z BK- napiszcie proszę, jak to jest z ostatnim dniem turnusu- chodzi mi o zakończenie; tzn kończy się obiadem i o której? Pytam, bo mam pociąg powrotny ok 23 godz. no i niewiem jak to planować :prosze:

Edit
Właśnie otrzymałam odpowiedź od BK i już wszystko wiem :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group