To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Świadczenia rodzinne

16Malgorzatka16 - 2012-11-04, 15:08

A może wiecie jak obliczyć czy mi się należy to rodzinne.. Bo u nas są okropne kolejki za tym wszystkim i niewiem czy mi się opłaca wogóle chodzić i załatwiać to wszystko. Będę wdzięczna za odpowiedź.
nefre - 2012-11-04, 15:59

Sprawdź orientacyjnie, dochody netto męża przez ilość osób w rodzinie. nie doliczasz zasiłku pielęgnacyjnego.

Gosiu, Ty jesteś na macierzyńskim teraz? Jeśli tak, to doliczasz również swoje zarobki. Jeśli przechodzisz na wychowawczy, to nie doliczasz, bo to będzie dochód utracony, jeśli wybierasz się na świadczenie pielęgnacyjne, to również nie doliczasz tego.

ps. jeśli rodzinne będzie Ci się należało, to powinnaś dostać także jednorazowy zasiłek z tytułu urodzenia dziecka (ważne do czasu, kiedy dziecko rok ukończy, to jest takie gminne becikowe, jakby drugie, bo jedno już zapewne od Państwa otrzymałaś :-) ).

czorno2 - 2012-11-20, 22:05

My przekroczyliśmy o 88,67 zł

A że tak powiem mam gdzieś ten kraj i jego pomoc!!!

By coś dostać najlepiej nic nie robić tylko czekać [mamy dalsza rodzinę "biedniejszą" z wyboru - na nic nie muszą pracować bo wszystko mają z z opieki]

a ja ja nie dostanę na dziecko bo jakimś groszem przekroczyłam głupi próg

zula - 2012-11-21, 05:52

czorno2 napisał/a:
My przekroczyliśmy o 88,67 zł

A że tak powiem mam gdzieś ten kraj i jego pomoc!!!

By coś dostać najlepiej nic nie robić tylko czekać [mamy dalsza rodzinę "biedniejszą" z wyboru - na nic nie muszą pracować bo wszystko mają z z opieki]

a ja ja nie dostanę na dziecko bo jakimś groszem przekroczyłam głupi próg


Ja w tym roku bym się załapała ale......został wzięty pod uwagę pierwszy przepracowany miesiąc w 2011 w nowej firmie .....ba.....to nawet spowodowało że dopatrzyli się że muszę im oddać za wrzesień i październik pieniądze .Teraz czekam ile tego będzie z odsetkami.Pomijam oczywiście fakt, że oddałam im również zaświadczenia o tym jakie były ostatnie dochody z ostatnich 3 miesięcy.I ta 3miesieczna zmiana jak M wracał z powodu przejściowych problemów do starej pracy.
Morał z tego taki ..że w Polsce dzieci są dyskryminowane.A rodzice którzy chcą troszkę im podnieść poziom życia zawsze dostają po tyłku.

martas - 2012-11-21, 11:02

Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera :cry:
czorno2 - 2012-11-21, 11:17

OWI – prosi by być częściej. Jeden wyjazd kosztuje nas około 50 zł w obie strony (zasiłek pielęgnacyjny 153 zł – 3 wyjazdy).

Częściej nie mogę bo praca na to nie pozwala – wróciłam do pracy bo dziecko nie wymaga „aż takiej opieki” więc może zostać z babcią.

Nie pobieram z opieki świadczenia pielęgnacyjnego – pracuję sama na siebie ( i chore dziecko)

Rodzinnego nie dostanę bo „ZA DUŻO ZARABIAM”.

Do OWI częściej nie mogę bo pracuję – chyba że zrezygnuję z pracy przejdę na świadczenie ale wtedy też częściej nie będę jeździć bo nie będzie mnie na to stać.
POLSKA nasz Kraj!!!

nefre - 2012-11-29, 20:10

Mam pytanko, czy podwyższony próg (664 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) obowiązuje już od teraz???
Nie wiem, czy się załapię :-?

Wyobraźcie sobie, że ja się dziś obudziłam :wow: jak sprawdziłam, że mi rodzinne nie wpłynęło.. do jutra mam czas, by wszystkie dokumenty złożyć i załapać się jeszcze na listopad ... ;/

I faktycznie obliczają to za 10 miesięcy, nie za 12 (jak pisała wcześniej Zula)??

emilka - 2012-11-29, 20:14

Nefre jest 623zł od teraz.
nefre - 2012-11-29, 20:18

Dzięki Emilka.
Jutro się dowiem wszystkiego, czy się łapię, czy nie ;-)

dagi - 2013-03-26, 14:17

Powiedźcie mi czy jak do tej pory nie brałam rodzinnego na dzieci czy teraz mogę się starać?
Jeżeli tak to za jaki okres mają być te dochody?

Manu - 2013-03-26, 16:26

Dagi dochody chyba za ostatni kwartał muszą byc ,jak sie nie mylę.
grażyna - 2013-03-26, 17:11

Czy zaoczna szkoła policealna kwalifikuje do rodzinnego?
Alicja - 2013-03-26, 18:36

:tak:

Prawo do zasiłku a wiek dziecka
Zasiłek rodzinny przysługuje osobom, o których mowa powyżej, do ukończenia przez dziecko:
1) 18 roku życia lub
2) nauki w szkole, jednak nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, albo
3) 24 roku życia, jeżeli kontynuuje naukę w szkole lub w szkole wyższej i legitymuje się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Jolanta - 2013-03-26, 19:08

Dagi - dochód za poprzedni cały rok, nie może przekraczać na członka rodziny 623 zł.
nefre - 2013-03-26, 19:23

A to do rodzinnego nie donosi się dochodów z Urzędu Skarbowego za zeszły rok? i składki z Zusu?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group