To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Wybór szkoły - czym się kierować

plaza - 2016-04-09, 21:16

A to Szymon jest w klasie teraputycznej tylko u nas tak sie tego nie nazywa :spoko:
Sorenoo - 2016-08-02, 10:37
Temat postu: Nauczyciele i liczebność
Wybrałam zespół szkół integracyjnych (do których sama uczęszczałam, zatem kierowałam się doświadczeniami, a wiedziałam, że część starej kadry wciąż tam uczy) oraz liczebnością danej klasy (ok, na to nie można mieć specjalnego wpływu, ale klasy integracyjne zwykle nie przekraczają 20 osób). We wrześniu najważniejsze okazało się, jak dziecko czuje się w tym miejscu, obserwowałam stosunek nauczycieli przy rozmowach z nimi, przyglądałam się dzieciakom i tym, co moje maleństwo mówi na ich temat. Wybór szkoły ciągnie sie tak naprawdę jeszcze trochę po 1 września ;)
groszek - 2018-01-22, 20:34
Temat postu: raport NIK o kształceniu Uczniów niepeł. w szkołach masowych
Kiedy zastanawiamy sie nad wyborem szkoły która będzie najlepsza dla naszego dziecka warto wiedzieć, że w roku szkolnym 2016/2017 o 11% wzrosła liczba uczniów o specjalnych potrzebach kształenia w szkołach masowych.
NIK przygotowała raport, w którym stwierdza, że aż w połowie ogólnodostępnych placówek oświatowych, kształcących uczniów z niepełnosprawnościami, nie zapewniono odpowiednich warunków by udzielane wsparcie zaspokajało potrzeby tych uczniów i realizowało przysługujące uprawnienia. W połowie skontrolowanych szkół i przedszkoli nie zachowano należytej staranności w planowaniu i realizacji wsparcia, w części placówek brakowało także doświadczenia i wiedzy dotyczącej organizacji pracy z uczniem niepełnosprawnym oraz zapewnienia finansowania tych działań.
:arrow: raport NIK

Katarzyna Wełna - 2018-01-24, 10:12

I własnie dla tego z obawy ,że nie będzie miał spełnionych wszystkich warunków do swojego rozwoju i nauki nasz Maks nie poszedł do miejscowego masowego przedszkola .
groszek - 2019-12-15, 21:46
Temat postu: edukacja włączająca czy integracyjna
:arrow: Wywiad

Jaka jest różnica?
Edukacja włączająca zakłada, że wszyscy uczniowie uczą się razem i na tych samych zajęciach. Tylko ci ze specjalnymi potrzebami dostają dodatkowe wsparcie, by mogli uczyć się bardziej efektywnie. Edukacja integracyjna, według najpowszechniejszego rozumienia, zakłada zaś, że część dzieci jest włączana do wspólnej nauki w ograniczonym zakresie czasowym. Jest wyraźna różnica pomiędzy edukacją włączającą a integracyjną. Ta pierwsza w szerszym zakresie skupia się na zapewnieniu równości i bycia częścią społeczności. Włączanie to coś więcej, niż fizyczna obecność dziecka w szkole – chodzi raczej o akceptację i podkreślenie jego wartości . Obie te idee są do siebie podobne, ale edukacja włączająca niesie za sobą wartości obywatelskie – nie chodzi tylko o to, że kogoś umieszczamy w społeczności, ale o to, że czynimy go ważną jego częścią.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group