To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Szkolenia, kursy.

Grażyna O. - 2008-04-04, 23:55
Temat postu: Szkolenia, kursy.
Dostałam propozycję dokształcenia się (podniesienia kwalifikacji lub przekwalifikowania) w "Centrum Kształcenia na Odległość".
:arrow: Centrum Kształcenia na Odległość
Kursy są bezpłatne i mają na celu zmniejszenie dysproporcji pomiędzy wsią a miastem.
Czy ktoś korzystał z takiej formy nauki?

eelusiaa - 2008-04-05, 00:38

witaj Grażynko,
ja brałam udział e-lerningu. Był to projekt skierowany do matek dzieci niepełnosprawnych, o szczegółach można poczytać tutaj http://www.profesjonalnamama.pl/
Mi się te zajęcia bardzo podobały. chociaz, niestety nie popisałam się zbytnią regularnoscią w udziale na zajęciach.

Grażyna O. - 2008-04-05, 07:53

Mnie interesuje w pierwszej kolejności:
"Opiekun osoby niepełnosprawnej" i "Promocja i wsparcie edukacji osób niepełnosprawnych".
Mogłabym cały kurs przechodzić w domu na swoim komputerze, jedynie musiałabym się zarejestrować i póżniej egzamin zdawać u organizatorów.

grażyna - 2008-04-05, 10:33

Czy to jest oferta ogólnodostepna, na cały kraj, czy tylko dla mieszkańców/mieszkanek tej gmniny?
groszek - 2008-04-05, 13:14

Ogólnodostępna.Ja też brałam udział rok temu w programie profesjonalnejmamy, o telemarketingu i pracy w domu.
Grażyna O. - 2008-04-06, 22:59

Aniu Groszku - ale czy nauczyłaś się czegoś, czy to tylko pic na wodę, zorganizowane aby wykorzystać przez gminę środki?
Z jednej strony bym chciała, a z drugiej nie wiem czy to nie strata czasu.

grażyna - 2008-04-07, 11:07

Własnie, podpowiedz nam coć.
Aruś - 2008-04-15, 07:10

cześć Grażynko. moja Asia z tego korzysta;-)
fajna sprawa ale tak naprawde n ie odzwierciedla prawdziwej nauki. idzie ten kurs zakończyć w pół godziny wogóle z niego nie korzystajac...
ale certyfikaty się liczą. u nas fajne kursy bedą od końca kwietnia...
jesli ktoś sie do tego przyłoży moze beda efekty...
pozdrawian

Aruś - 2008-04-15, 07:15

Asia: ja skończyłam tam kurs promocja i wsparcie osób niepełnosprawnych... w tym centrum, nawet był ciekawy. sporo idzie sie dowiedzieć jeśli ktoś zaczyna od podstaw jak ja ;-) jest trochę rzeczy oczywistych ale przez to też trzeba przejść. podanych też jest troche przydatnych stron internetowych, co gdzie można załatwic: np. komputer czy samochód...
osobiscie polecam
pozdrawiam p. Grażynko

kabatka - 2008-04-15, 09:28

Basiu, nie piszemy swoich postów jeden pod drugim, jeśli od wysłania pierwszego nie minęło pół godziny. Proszę zapoznaj się z :arrow: tym wątkiem>>
Grażyna O. - 2008-04-16, 23:16

Basiu, Asiu - dziękuję, już się zapisałam, a teraz pozostaje się uczyć.

Grażynko - zobacz Tutaj

Grażyna O. - 2009-05-16, 19:18

Bezpłatne szkolenia
:arrow: on-line
:arrow: E - learning

U mnie Urząd Gminy organizuje szkolenia "Kobieta pracująca" , a GOPS szkolenia "Aktywna integracja społeczna". Szkolenia są bezpłatne, współfinansowane przez UE w ramach Programu Operacyjnego :arrow: Kapitał ludzki.
Przypuszczam, że w waszych urzędach również będą realizowane.

kruffka - 2009-05-17, 08:20

Tak, ale brak odpowiedzi: czy ktoś się czegoś z tego nauczył?
emka205 - 2009-05-17, 19:47

ja korzystała z e-learningu przy j.angielskim, słownictwo branżowe finansowe.
fajna sprawa, ale trzeba czasu i samozaparcia, jak już się człowiek wciągnie to idzie.
polecam. tym bardziej że za darmochę ;)

grażyna - 2009-05-17, 23:19

U mnie w gminie też widziałam jakiś anons. Tylko ja doczytuję to wszystko do pierwszego akapitu : program dla osób bezrobotnych. I na tym sie kończy. Warunkiem pobierania świadczenia pielęgnacyjnego jest brak rejestracji w urzędzie pracy, czyli ja bezrobotna nie jestem.
"Robotna" też nie :okular: , czyli niby co ;-) , "siedząca" w domu? Czasami sama juz niewiem :lol:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group