To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Fundacja "Zdążyć z pomocą"

groszek - 2008-10-07, 14:14

gaga napisał/a:
Ale mam pytanie jest mowa o apelach, jak owe się pisze i jak one mają wyglądać?W którymś z dokumentów jest mowa o uzgadnianiu ich z centrum Fundacji, u kogo i gdzie?

Ja wycięłam sobie apel, który Fundacja zamieściła w gazecie. Jest tam zdjęcie dziecka i tekst :
Imię dziecka - historia choroby, zabiegi jakie przeprowadzono, oraz zagajenie na co zbiera się pieniądze i oczywiście na końcu numer konta Fundacji.
Ja zrozumiałam, że apeli , które wysyłamy listownie nie trzeba uzgadniać, tylko akcje medialne, czyli zbiórki w gazetach czy innych mediach.
Sama jeszcze nie wysłałam żadnego apelu...

MamaKuby - 2008-10-08, 10:29

Co powinno znaleźć się w apelu?
"W apelu powinien znaleźć się opis sytuacji materialnej, choroby, procesu walki z nią oraz postępów w dotychczasowym leczeniu.
Ewentualnie - ile brakuje do uzbierania całej kwoty, która potrzebna jest na operację.
Ponadto poprawne konto fundacji koniecznie z dopiskiem jakiego dziecko dotyczy wpłata.
Przypominamy, że możecie Państwo wykorzystywać nasze logo, ale tylko jeżeli kwoty zbierane są na konto fundacji."

źródło

No i dobre wrażenie robi zdjęcie ;)

Dziewczyny, apele sa też zamieszczane na stronie Fundacji i dobrze by było zeby treść tego co wysyłamy była taka sama jak na stronie
Ja Apel po zmianach wysyłam do Pani Agnieszki Gumieniuk. a.gumieniuk@dzieciom.pl

karolina1 - 2008-10-08, 10:38

To znaczy że jak napiszesz nowy tekst to wysyłasz do fundacji?
MamaKuby - 2008-10-08, 11:21

Tak, wtedy mam "czyste sumienie" że Fundacja wie, co wysyłam i jest to zgodne z dostarczonymi do nich dokumentami itd.
No i mam też aktualny apel na stronie Fundacji :) No a ten aktualny tekst to ja piszę 2 razy do roku, także to żaden problem ;)

MamaKuby - 2008-11-07, 12:13
Temat postu: Głosuj na nowy projekt: Sala doświadczania świata
Z radością informujemy wszystkich, że projekt Fundacji pt "Podarujmy dzieciom odrobinę magii" przeszedł do finału.

Projekt dotyczy stworzenia, dla wszystkich podopiecznych Fundacji Dzieciom, bajkowej Sali Doświadczania Świata, która poprzez stymulowanie zmysłów, a jednocześnie dzięki relaksacji pozwoli dzieciom na lepsze funkcjonowanie w sferze psychicznej i emocjonalnej. Taka sala szczególnie polecana jest dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, zespołem Downa, a więc dla prawie każdego dziecka spośród naszych podopiecznych.

Jeżeli chcecie Państwo, aby projekt wygrał i abyśmy mogli wyposażyć bajkową salę, która będzie dostępna dla każdego podopiecznego bez żadnych opłat, zagłosujcie na nasz projekt:
Oddanie głosów jest całkowicie bezpłatne, ponieważ głosuje się przez Internet!

Aby oddać swój głos, należy wykonać następujące czynności:
1. Wejść na stronę www.warto.eu lub bezpośrednio TUTAJ
2. Wybrać trzecią zakładkę od góry "Zagłosuj na projekt" ( z tych polewej stronie)
3. Odszukać nasz projekt nr. 20 - pt "Podarujmy dzieciom odrobinę magii"(ostatni na stronie)
4. Wybrać przycisk "Przeczytaj opis projektu"
5. Następnie przepisać tekst z zamazanego szarego pola do pustej ramki obok.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przyczynią się do sukcesu naszego projektu!!
Pamiętajcie Państwo, że Sala zostanie stworzona dla waszych dzieci i tylko one będą mogły z niej korzystać.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt : k.czynsz@dzieciom.pl, lub 0-22 833 88 88 wew.28,39

źródło www.dzieciom.pl

karolina1 - 2008-11-07, 15:46

Ja już zagłosowałam.
asia14 - 2008-11-08, 18:18

Chociaż nie wiem czy my z Julką kiedyś skorzystamy z tego projektu ale jestem za tym aby taka sala powstała i oddał :spoko: am swój głos
dawid legnica - 2008-11-11, 09:11

my też zagłosowaliśmy za :spoko: choć możliwość skorzystania pewnie znikoma z racji odległości :-(
groszek - 2008-11-12, 14:51

Ja też zagłosowałam.
MamaKuby - 2008-11-26, 10:52

Mam nadzieję że Ci co się nie wpisują też głosują ;) Naprawdę tak mało zakątkowych dzieciaków korzysta z Fundacji?
olcik - 2008-11-26, 15:02

Też zagłosowaliśmy. :tak:
armadia - 2008-11-26, 15:05

My też zagłosowalismy, w końcu Franiu jest już jedną nóżką w Fundacji, muszę tylko dosłać coś;)
Irenka - 2008-11-26, 15:20

I my też zagłosowaliśmy, chociaż jestem przekonana że z projektu nigdy nie skorzystamy bo do Warszawy daleko mamy i nie bywamy tam. Z fundacji żadnej tez nie korzystamy.
agakomadowska - 2008-11-27, 21:42

Witam wszystkich!Moja córeczka ma subkonto założone w fundacji od zeszłego roku.Dzięki zebranym pieniążkom mogłyśmy wyjechać na 3 turnusy rehabilitacyjne.Po pierwsze trzeba napisać podanie do fundacji o udostępnienie konta w celu gromadzenia pieniędzy na leczenie i rehabilitację dziecka,po drugie pójść do lekarza,aby wystawił Orzeczenie lekarskie (ksero zrobić do wysłania),po trzecie napisać oświadczenie ile osobowa jest rodzina i ile przypada miesięcznie-netto,po czwarte wysłać zdjęcie+na płycie też.Następnie fundacja wysyła dokumenty do podpisania,które podpisujecie i odsyłacie(są w dwóch egzemplarzach,więc jeden zostawiacie dla siebie).Jak macie pytania to piszcie.Pozdrawiam Agnieszka
aniak - 2008-11-29, 17:13

agakomadowska - My wysłaliśmy prośbę o założenie subkonta do Fundacji "Zdążyć z pomocą" prawie dwa tygodnie temu (17.XI). Jak długo czeka się na informację zwrotną od fundacji ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group