To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Fundacja "Zdążyć z pomocą"

baronek - 2021-10-28, 12:33

Na Julka subkonto wpływają systematycznie wpłaty od początku księgowania. Są na podobnym poziomie, jak w ubiegłym roku.
groszek - 2021-10-28, 15:13

A jak sprawa ze zwrotem od p. Danuty?
baronek - 2021-10-28, 15:43

Sprawę przejęła Fundacja. Czekam.
aniak - 2021-11-01, 12:25

Wpłaty zaczęły się pojawiać. Uffff... :spoko:
baronek - 2021-11-05, 06:51

Wczoraj zadzwoniła Fundacja. Pani Danuta oddała pieniądze. Dzisiaj zostaną zaksięgowane na Julka subkoncie.
Maria74 - 2021-11-05, 08:39

To dobrze, że w końcu wrócą na subkonto Julka :-) Ale smutne, że tak długo to trwało.
groszek - 2021-11-05, 09:34

To super wiadomość na weekend
groszek - 2023-02-06, 13:01
Temat postu: Nowe zasady wystawiania faktur które ma opłacić fundacja
Od 1.03 faktury do których dołączamy załącznik 1c żeby opłaciła je bezpośrednio fundacja nie będą już potrzebowały dodatku płatnik i będą wystawiane tylko na podopiecznego.
Wiadomość mamy na poczcie podopiecznego, ale ja dziś też miałam telefon , bo kupuję Maksowi nową wersję mówika

baronek - 2023-02-07, 07:15

A w praktyce co to oznacza? :oops:
groszek - 2023-02-07, 09:08

:arrow: faktura musiala zawierać dwa podmioty
Nabywcę i płatnika, a od 01.03 będzie tylko jeden podmiot na fakturze - nabywca.
Czyli tak jak do tej pory kiedy wysyła się faktury do refundacji z załącznikami 1a czy 1 b.
Będzie prościej i nie polegnę jak w zeszłym roku, kiedy schronisko przysłało mi fakturę tylko z nabywcą, a chciałam że fundacja opłaciła ją bezpośrednio z( załącznikiem 1c)

baronek - 2023-02-07, 12:50

Zakumałam. Dzięki Aniu. Ja tez przecież na tym poległam. :roll:
groszek - 2023-07-05, 18:07
Temat postu: Dokumenty do wypełnienia po 18 podopiecznego
dostałam maila od Fundacji:

Przypominamy, że w związku z osiągnięciem przez Podopiecznego pełnoletności niezbędna jest aktualizacja dokumentów celem dalszego prowadzenia subkonta w Fundacji i wskazanie przez Państwa danych osoby, która będzie dysponować subkontem.



Jeśli pełnoletni Podopieczny posiada pełną zdolność do czynności prawnych (nie jest ubezwłasnowolniony częściowo bądź całkowicie) i:

chce samodzielnie dokonywać wszelkich czynności związanych z subkontem
– wypełnia pierwszą rubrykę z informacjami o Podopiecznym i danymi teleadresowymi i zaznacza pierwsze okienko wyboru na Oświadczeniu dołączonym do tego listu;
chce dodatkowo upoważnić inną osobę (np. rodziców/ opiekunów prawnych) do dokonywania w jego imieniu i na jego rzecz wszelkich czynności związanych
z subkontem – wypełnia pierwszą rubrykę z informacjami o Podopiecznym i danymi teleadresowymi i zaznacza drugie okienko wyboru na dołączonym Oświadczeniu, podając poniżej dane osób upoważnionych.

Jeśli pełnoletni Podopieczny jest ubezwłasnowolniony (częściowo bądź całkowicie): prosimy o przesłanie kopii orzeczenia Sądu o ustanowieniu kuratora bądź opiekuna.
Jeśli postępowanie o ubezwłasnowolnienie pełnoletniego Podopiecznego jest w toku, osoba składająca wniosek o ubezwłasnowolnienie powinna dodatkowo wystąpić do Sądu
z wnioskiem o ustanowienie dla Podopiecznego doradcy tymczasowego do czasu zakończenia postępowania. Informację o trwającym postępowaniu należy przekazać Fundacji.

szałwia - 2023-07-05, 18:26

Czyli Maks wypełni pierwsza rubrykę i zaznaczy drugie okienko ;-)
groszek - 2023-07-05, 22:02

Jutro się tym zajmę. Dziś pomylił się w podpisie.
Dostaje nowy lek na poprawę przewodzenia mózgowego no i tak mu pomogło :okular:

groszek - 2023-07-06, 11:08

Rano Maks się podpisał , był pewnie bardziej wypoczęty niż wczoraj. Z tym, że ja zaznaczyłam pierwszą opcję , bo nie przeczytałam , a zasugerowałam się tym , co wczoraj wkleilam z maila.
Bo w oświadczeniu pierwszy kwadrat to ,że podopieczny sam siebie reprezentuje ,
a drugi że ma zdolności do czynności prawnych i upoważnia-rodzicow (2 miejsca na dane osób , które wpisze)
Czyli musiał się podpisać drugi raz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group