To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Jakie buciki?

groszek - 2007-03-20, 21:49
Temat postu: Pierwsze buciki, ale jakie ? - Doradźcie jakie powinny być.
Maksio zbiera się w sobie i przymierza do pierwszych kroków :jupi: . Poza tym idzie wiosna, a my do naszego wózka nie mamy butów :cry: Kiedyś wreszcie muszę kupić dziecku wygodne buciki.Proszę o rady.
mija - 2007-03-20, 21:52

Nam rehabilitantka doradziła butki Memo.
Zakupiłam ( 168 zł ).
Skórka, sztywne ale o dziwo bez wkładki...
Bianka jeszcze nie chodzi ale do stania przynajmniej wkładamy je.
Zaraz zrobię fotkę i Ci je pokażę.

mija - 2007-03-20, 22:03


Iwona K - 2007-03-20, 23:04

Jeśli Maksio nie potrzebuje jakiś specjalnych bucików typu Piedro ,to też wiem,że rehabilitanci polecają Memo,może byc tez Postęp-niezbyt ciekawe,ale nie takie drogie,Aurelka,Bartek.
groszek - 2007-03-20, 23:11

Czytałam, że buty muszą mieć elastyczną podeszwę, żeby dziecko mogło stawać na paluszkach.Czy butki Memo kupuje się w jakiś specjalnych sklepach?
magdalenka - 2007-03-20, 23:43

groszku bylam wczoraj u rehabilitantki Stepowskiej, powiedziala ze buty musza miec gietki przod,sztywna piete i wkladke,poza tym musza byc 0,5 - 0,7 cm dluzsze.
Polecila mi firmy : Bartek, Iwona Mrugala, Antylopa i "Elefanten" firmy Deichmann.

mija - 2007-03-21, 07:58

Tak, butki Memo zakupiłam w specjalistycznym sklepie medycznym.
Ale od matek słyszałam o tych bucikach " Elefanten " co pisze Magdalenka -
że są dobre.

Aśka - 2007-03-21, 08:47

Martynka zaczynała od bucików "Bartek". Ale chodziła i w "Memo". W naszym przypadku sprawdziły się obie firmy :spoko:
Obecnie ma butki "Bartek" i śmiga jak burza, są wygodne i ładne. Mają wkładki, sztywną piętkę i elastyczny przód. Polecam.
Martynka zaczęła chodzić w wieku 20 miesięcy, jak znajdę fotkę z widocznymi pierwszymi bucikami - to wkleję wieczorkiem :spoko:

karolina1 - 2007-03-21, 23:18

My również jesteśmy zadowoleni z bucików''Bartka''.a w domku nosi buciki firmy ''Postęp''są równiez świetne dla naszych dzieciaczków,polecane u nas przez rehabilitantki.
http://www.buciki.com.pl/...MA_zbiorowe.JPG

Joanna - 2007-03-21, 23:25

mój synek troche krzywo ustawiał nóżki i jak byłam u ortopedy to mówił żeby w bucikach sprawdzać czy wyginają się tam gdzie stopa, czyli blisko paluszków a nie na środku bo wtedy dziecko nie może wygodnie chodzić no i żeby w środku były ze skórki najczęściej kupujemy Bartka są fajne ale też nie wszystkie trzeba sprawdzać
groszek - 2007-04-03, 22:58

A propos bucików to Pani Errika powiedziała , że memo są dobre do pionizacji, a do chodzenia za twarde...Poleciła buty Batrek http://www.bartek.com.pl/ postęp i naturino http://www.buty-naturino..../formularz.html
olcik - 2007-04-04, 07:46

karolina1 napisał/a:
My również jesteśmy zadowoleni z bucików''Bartka''.a w domku nosi buciki firmy ''Postęp''są równiez świetne dla naszych dzieciaczków,polecane u nas przez rehabilitantki.
http://www.buciki.com.pl/...MA_zbiorowe.JPG

Wczoraj nasze rehabilitantki rozmawiały na temat butów. Bardzo negatywnie wyrażały sie o tych butkach "postęp". Dziecko nieprawidłowo w nich kuca, siadai żle wpływają na kształtowanie stopy. Tak sie wyraziły. Polecają Bartka i Elefanten.

kabatka - 2007-04-04, 08:52

olcik napisał/a:
[...]siadai żle wpływają na kształtowanie stopy. [...]


:-?
Olga rozumiem, że tu jest literówka, ale nie bardzo rozumiem: siada i źle wpływają miało być?

olcik - 2007-04-04, 11:44

kabatka napisał/a:
olcik napisał/a:
[...]siadai żle wpływają na kształtowanie stopy. [...]


:-?
Olga rozumiem, że tu jest literówka, ale nie bardzo rozumiem: siada i źle wpływają miało być?

żle kuca i siada.Nieprawidłowo pracuje stopa bo jest zbyt usztywniona.

karolina1 - 2007-04-04, 15:18

Widocznie co miejscowość to inaczej u nas są polecane przez rehabilitantów i to bardzo pozatym moja córka chodzi w nich od pierwszych kroków w domu i właśnie byliśmy pare dni temu na sprawdzeniu stóp i chodu i lekarz ortopeda był wręcz miło zdziwiony że jest super prawidłowo stawia nóżki ma proste stópki. No i ja sama jako matka obserwuje i uważam że są dobre, ale oczywiście również polecam Bartka kupuje je Nicolce co sezon na dwór, a jeśli chodzi o Elefant to nie bardzo mam o nich dobrą opinie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group