To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Pieluszki-dofinansowanie

gaga - 2008-05-09, 20:10
Temat postu: Pieluszki-dofinansowanie
Czy korzystacie z tego do finansowania?Jeśli dziecko niepełnosprawne ukończy 3 lata przysługuje dofinansowanie do zakupu 60 szt pieluch miesięcznie.My płacimy około 20 zł resztę dofinansowuje PFRON,ale i te 20 zł można odzyskać składając faktury zakupu i xero zlecenia do PCPR.Oczywiście brany jest niski dochód po uwagę.
Megi - 2008-05-09, 21:51

...i pkt. 5 w orzeczeniu o niepełnospr. musi byc na TAK, no chyba że trafisz na lekarza, który wypisuje wniosek na pieluszki bez zaglądania do orzeczenia ;-)
Marta Witecka - 2008-05-12, 20:11

Ja korzystałam z tej ulgi kiedy Szymon potrzebował pieluch, ale miałam pewne zastrzeżenia. Pieluchy można było odbierać jedynie w aptece (nie wiem jak jest teraz), a tam są najdroższe! W efekcie kupujesz je o mniej więcej 10 zł taniej niż na promocji w hipermarkecie. A czasami wychodzi bardzo podobnie.
Trzeba było mieć co miesiąc podpis lekarza i pieczątkę, na szczęście nasza bez problemu wystawiała nam na 4 miesiące. Było trochę mniej biegania.
Trzeba przeliczyć czy się opłaca. :papa:

Irenka - 2008-05-13, 18:23

Pieluszki można kupić w sklepie ze sprzętem zaopatrzenia medycznego.
My do 60 sztuk dopłacamy 18 zł, są to pieluszki Bella Happy.
Myślę że się opłaca bo za 18 zł nie kupi się 60 pieluch. Zlecenie wypisuje nam lekarz rodzinny co miesiąc, ale nie ma żadnego problemu z tym.

Sylwia8384 - 2008-05-13, 18:29

Czy jest istotny wiek na to dofinansowanie?Bo np.na wózek specerowy dziecko musi mieć skończony rok,jak jest z pieluchami?
Alicja - 2008-05-13, 18:37

Dofinansowanie na pieluchy przysługuje dopiero dziecku, które ma ukończone 3 latka.
Sylwia8384 - 2008-05-13, 18:42

Dzięki Alicjo za szybką odpowiedz. ;-)
Marta Witecka - 2008-05-13, 19:46

Masz rację Irenko, to jest okazja. My aż takiej nie mieliśmy, a do tego w aptece nie zawsze były Happy, tylko jakieś gorsze jakościowo i średnio na tym wychodziliśmy.
Ale Twój przypadek jest dowodem na to, że trzeba się dowiadywać i korzystać jak się da! :papa:

hanka - 2008-05-16, 15:43

Ja również korzystam z dofinansowania do pieluch. Faktycznie przysługuje dzieciom, które ukończyły 3 lata. Ja chodzę do lekarza raz na 3 miesiące i dostaję zlecenie na pieluchy na 3 miesiące. Te pieniądze, które płacę w sklepie w zasadzie zwraca mi w 100% PCPR. Tak,że pieluchy mam gratis. Dziewczyny korzystajcie z tego dofinansowania bo warto.
Asiulinka27 - 2009-01-14, 20:49

Patryk za miesiąc konczy 3 latka i będe się starała o takie dofinansowanie, powiedźcie mi tylko co najpierw załatwić, gdzie się udać?
Grażyna O. - 2009-01-14, 21:15

Wpierw do lekarza rodzinnego który wypisze zapotrzebowanie na pieluchomajtki, następnie do NFZ, gdzie zatwierdzają i wypisują książeczkę.
karolina1 - 2009-01-16, 10:26

A jak wyglądają te pieluchomajtki czy są podobne do klasycznych pieluch?
Alicja - 2009-01-16, 10:32

Karolino-mowa tu o pampersach.
Grażyna O. - 2009-01-16, 10:52

Tak jak pisze Alicja :tak: , to są pampersy. Tylko na zapotrzebowaniu musi być napisane pieluchomajtki (właściwie pampersy to są pieluchomajtki, a "pampers" to jest firma która je produkuje)
gosia78 - 2009-01-16, 11:22

Przy zamawianiu można określić,jakie pieluchy chcemy dla naszego dziecka-firmy Pampers albo Bella.Można zapytać,czy nie mają też z innych firm.
Pampersy są najdroższe,ale i tak to się opłaca.
Trzeba też określić wage dziecka.Dla dzieci,których waga przekracz 25 kg,są typowe pieluchomajtki,nie pieluchy(wielgachne).



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group