To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Pieluszki-dofinansowanie

Irenka - 2009-01-16, 12:59

Karolino my kupujemy na zlecenie pieluszki Happy (60 sztuk na miesiąc z naszą dopłatą 18 zł), ale to zalezy od sklepu bo pytałam.
Akurat sklep w naszej miejscowości ma podpisaną umowe na pieluchy Happy , chociaz nie wiem czy nie będzie zmiany bo pani mówiła że rozważają czy nie sprowadzać Pampersa, pewnie bedzie wtedy większa dopłata bo te pieluchy są droższe ale też lepsze jakościowo.
W sklepie podaję tylko jaki rozmiar potrzebuję, Agatka jeszcze jest na tyle mała że mogą to być normalne pieluchy takie jak są w sklepach. Dla dzieci starszych i cięższych wagowo są inne, większe ale też z podziałem na grupy wagowe.
My narazie korzystamy z tego przywleju, niestety ciągle potrzebujemy pieluch bo u Agatki ciężko z nauką sygnalizowania potrzeb ;/

iwonaf - 2009-01-16, 16:08

Czy to dofinansowanie na pieluchy zależy od zarobków?
Grażyna O. - 2009-01-16, 16:46

:nie: , refundowane są z NFZ i nic ich nie interesują zarobki.
gosia78 - 2009-01-16, 16:46

Nie .Jeśli chodzi o pieluchomajtki nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach.
gaga - 2009-01-16, 21:48

Dochód ma znaczenie dopiero wtedy jeśli chcemy wystąpić do PCPR o zwrot kwoty zapłaconej za 60 szt/za miesiąc tj. te około 20 zł,które płacimy w aptece lub sklepie(który ma podpisaną umowę z NFZ).Potrzebna jest faktura i xero zlecenia,a na początku roku składa się wniosek,xero orzeczenia i dochody za kwartał poprzedzający złożenie wniosku.Ale jaką kwotę na osobę nie może przekroczyć dochód rodziny tego nie jestem pewna,czy nie będzie to tak jak w MOPS 583zł/na osobę.
iwonaf - 2009-01-16, 23:10

Już wszystko wiem, dziękuję :-)
gosia78 - 2009-01-21, 12:04

Można ubiegać sie o zwrot pienidzy,które dopłacamy do pieluch(tą różnice-ok, 60 zł.)
Warunek-dochód na osobe w rodzinie nie może przekroczyć 1400 zł.
Nie trzeba mieć zaświadczenia o dochodach,sami wpisujemy kwote.
Trzeba w pfronie wypełnić wniosek i mieć fakture.

mimi3 - 2009-02-13, 13:29

W Poznaniu w prawie każdej aptece można zakupić refundowane pieluszki ,jest też bardzo dużo sklepów medycznych w których można je dostać ....ale jest też kilka punktów gdzie wystarczy zadzwonić i pieluszki są dowożone do domu danego pacjęta czy też na wskazany przez nas adres.Największym takim przedstawicielem jest firma CITO z ul.Botanicznej ( BELLA-dla maluchów i SENI dla tych większych, mają też innych producentów ale nie polecam ).Dzwoniąc na Botaniczną razem z pieluszkami ,kierowca przywozi od razu też fakturke.
CITO ul.Botaniczna 34, Poznań tel :(61)8430401

karolina1 - 2009-02-13, 13:31

U nas też przywożą do domku jeśli ktoś sobie życzy, ja mam z firmy Fixies.
Baśka - 2009-03-09, 11:48

Witam mam pytanie czy w Poznaniu można zakupić orginalne pampersy firmy PAMPERS na refundacje .?
Jeśli tak to gdzie????

iwonaf - 2009-03-12, 15:23

Załatwiłam dziś wszystkie formalności żeby dostać to dofinansowanie, ucieszyłam się, że tak sprawnie mi poszło. Do czasu!! W aptece kupiłam pieluchy, zapłaciłam 34 zł. W domu jak je zobaczyłam to dopiero się zdenerwowałam!!! Prosiłam o pieluchy dla dziecka, które waży 15 kg a dostałam takie, że chyba nawet ja mogłabym je założyć!!! Ponoć najmniejsze jakie mają!
W podobnej cenie kupuję Happy, tyle, że mniej sztuk. Chyba nie skuszę się na więcej!!!

gaga - 2009-03-12, 22:55

Nie denerwuj się kobieto i spróbuj pytać w sklepach rehabilitacyjnych lub w wyznaczonych aptekach o inne pieluchy.My kupujemy właśnie w sklepie rehabilitacyjnym pieluchy Bella Happy,ale są jeszcze inne do wyboru.Wcześniej była to apteka,ale skończyła się nam rozmiarówka dla Kuby i zaproponowano nam rozmiar S i chyba to takie jak Ty dostałaś.Nie złe to S można by zapakować w nie całego malucha.
Grażyna O. - 2009-03-12, 23:09

iwonaf nie denerwuj się, weź jutro te pieluchy i zajdź do apteki aby ci je wymienili. Jeżeli nie mają, to niech sprowadzą. U mnie w aptece miałam do wyboru happy i pampersy. Brałam pampersy od razu na 3 mieś. (180 szt) i dopłacałam niecałe 60 zł.
iwonaf - 2009-03-13, 08:51

W "naszym wielkim mieście" :cry: jest tylko ta jedna apteka z pieluszkami refundowanymi. Pojadę dziś do tej apteki, ale nie wiem czy cokolwiek uda mi się załatwić! Poza tym cena też jakoś specjalnie nie zachęca. Dziękuję za rady :-)
gaga - 2009-03-13, 22:31

Ach no tak przy po miało mi się ,że jak w moim miasteczku któregoś pięknego razu przenoszono sklep rehabilitacyjny,a w aptece nie było pieluch to kupiliśmy je w innym mieście nawet z innego województwa.Sklep rehabilitacyjny jeśli składam zlecenie u nich to przywozi mi towar do domku,jest super bo wykupuję przeważnie zlecenie z 3 miesięcy czyli 180 szt i nie bujam się z tym.Iwonaf jeśli masz niskie dochody to i to co zapłacisz w aptece możesz odzyskać w PCPR.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group