To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Pieluszki-dofinansowanie

Wojtala - 2011-11-05, 19:15

A ja się zastanawiam, dlaczego apteki robią taki problem. Ostatnio, gdy byłam z Wojtkiem w szpitalu musiałam dokupić kilka pieluch, a sklepy były daleko. Przy szpitalu jest apteka - poszłam tam, spytałam o pieluchy, były Pampersy (te Pampersy) i cena za paczkę - 75 zł :wow: . Pytam pani - czemu tak drogo - a ona do mnie - "ale w paczce są aż 52 sztuki " (rozmiar 5) :lol:
I teraz nie rozumiem - skoro NFZ refunduje 100 zł a te pieluchy w aptece kosztują 75 zł - to dlaczego robią taki problem i nie można ich wybrać (w niektórych punktach - z tego co czytam) i dlaczego jeszcze rodzice muszą dopłacać. To jest dla mnie jakaś abstrakcja.
Wiem, jeszcze mnie to nie dotyczy, więc może nie powinnam wcinać się w ten wątek, wszystkiego nie doczytałam, ale zastanawiają mnie te kwoty. Takie jawne okradanie.
Hmmm - teraz tak myślę, że na Happy jednak więcej zarabiają - bo są tańsze. I to chyba clou sprawy.

Manu - 2011-11-06, 08:06

Kurczaki a ja dopłaciłam teraz do pieluch Happy aż 70zł ale za 3 miesiące.
Iga - 2011-11-06, 08:55

:wow:

Ja 63 zł dopłacałam do Pampersów!

aniamamajulci - 2011-11-07, 13:06

O to cały jest ambaras, że Wielki Brat, o wiele bogatszy od nas wszystkich razem wziętych robi z Was (Nas) d.... i za przyzwoleniem Państwa okrada Was (Nas) z tego co Wam (Nam) sie należy z racji posiadania dziecka z ZD.
Dziewczyny racje mają... Iga, eelusia itd Zamiast razem w słusznej sprawie zaprotestować (to smao przeciez dotyczy wszelkich dofinansowań - wózki, turnusy) to dyskutujecie (delikatnie mówiąc) kto jest snobem i uzywa pampersów a kto nie i uzywa Happy

:papa:

eelusiaa - 2011-11-15, 11:05

Gdyby ktoś potrzebował namiary na sklep w Opolu, które refunduje oryginalne pampersy to chętnie się podzielę.
Iwonka2008 - 2011-12-01, 19:41

My też wybraliśmy się po zlecenie na pampersy.Wszystko poszło sprawnie :roll:
W aptece dostaliśmy pampersy z pampersa z dopłatą 23zł. za 60szt.

sas - 2011-12-06, 11:29
Temat postu: dofinansowanie pampersów
mam pytanie, jak załatwić dofinansowanie pampersów, mój adaś ma nietrzymanie moczu i jest skazany na pampersy. Proszę o podpowiedź.
nefre - 2011-12-06, 11:43

Musisz zajść do neurologa i poprosić o zlecenie na pieluchomajtki. Później z tym zleceniem do NFZ podbić pieczątki i do sklepu medycznego załatwić pieluchy :-)
Niektóre sklepy załatwiają Bellę, niektóre Pampers, są też inne pieluszki.

W tym wątku jest wszystko dokładnie opisane :spoko:

motylek11 - 2011-12-06, 11:51

może szybciej załatwisz u lekarza rodzinnego :tak: który wypisze zapotrzebowanie na pieluchomajtki,potem do NFZ.
vairatka - 2011-12-06, 15:42

Hmm, a ja dziś odbierałam Pampersy ze sklepu i dowiedziałam się od pani, ze wg NFZ pampersy firmy Pampers konkretnie nie będą już uznawane jako środki pomocnicze, będziemy skazani na jakieś zwykłe pieluchomajtki, niekoniecznie takiej jakości jak Pampersy :-( Przynajmniej tak jest u nas, nie wiem, czy w całej Polsce to obowiązuje... Udało mi się dziś dostać jeszcze resztkę z magazynu, od nowego roku ten akurat sklep, w którym dziś byłam będzie miał jakieś nowe pieluchomajtki Tena... Inny z kolei, w którym do tej pory zawsze kupowałam, wogóle nie ma podpisanego kontraktu z NFZtem na sprzedaż pieluch :-( Może w lutym będą mieli... Kurcze, ciągle pod górkę :-x
nefre - 2011-12-06, 15:54

Ja za niedługo też będę odbierała pieluchy, bo dziś wniosek zostawiłam w sklepie. Zapytam czy coś wiedzą na ten temat i dam znać.

Motylku, ale czy ten pierwszy raz nie musi być wniosek wypisany przez neurologa? ja nie wiem, ale myśmy tak załatwiali właśnie. Wpierw u neurologa, później przedłużanie już u pediatry.

vairatka - 2011-12-06, 15:55

My od początku mamy tylko od pediatry wniosek.
mimi3 - 2011-12-06, 23:48

Mi pediatra zapowiedziała że jeśli chce żeby po nowym roku nadal wypisywała wniosek to musi dostać pisemko od neurologa o takiej potrzebie, bo takie ponoć teraz wymogi są.Albo od urologa.
Manu - 2011-12-07, 08:33

U nas tez juz trzeba zaświadczenie od neurologa
vairatka - 2011-12-07, 09:26

A to może m.in. dlatego moja pediatra była wczoraj taka wkurzona, że "ten biedny pacjent tylko po zaświadczenia musi stac w kolejkach". W sumie nic nie mówiła o konieczności zaświadczenia od neurologa do pieluch, ale mamy jeszcze trzy miesiące do następnego wniosku, więc zdąży nam powiedzieć ;-) Ciekawie się przyszły rok zapowiada :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group