To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Pieluszki-dofinansowanie

dorota3 - 2012-04-14, 13:00

U nas w PCPR zawsze dostaje zwrot dopłaty do zleceń z NFZ :-)

Wszystkich ..

anna30 - 2012-04-14, 22:42

nefre napisał/a:
Aniu, a nie chciałaś rozliczyć fakturę w PCPR?

Nefre, dokładnie tak jak napisała eelusia... Ponadprogowa jestem :-(

mimi3 - 2012-04-27, 09:07

Czy ktoś używał majtek jednorazowych z SENI albo z TENY rozmiar S lub M ?
Albo wie jakie one są,bo się zastanawiam nad kupnem.

sas - 2012-04-27, 10:49

mój adaś używa pieluch SENI cieszy mnie niższa cena, ale martwi jakość. Wykupiłam teraz na 3 miesiące czyli 180 pieluch, ale jest problem bo odklejają się, co noc Adaś ma mokrą piżamkę. Nie wiem co robić, czy można złożyć reklamację? czy w innych aptekach dostanę inne pieluchy? może ktoś jest z Białegostoku i mi podpowie.
nefre - 2012-04-29, 21:15

a pieluszki Bella? ile Adaś waży? Belle są do rozmiaru 6 chyba, a te są dość duże.

Zapytaj w aptece, czy mogą takie Ci załatwić, albo poszukaj w swoim mieście sklepu medycznego, który realizuje wnioski o dofinansowanie z NFZ, lub innych aptek.

Ja sprawę z pieluszkami załatwiam w sklepie medycznym, bo aptekom ostatnio u nas się nie chce kombinować.

betka533 - 2012-07-31, 09:18

Kochane napiszcie mi proszę jak sie ma sprawa z dofinansownaiem do pieluszek?Gaba we wrześniu kończy trzy lata i pieluchy non stop.Używa Happy bo tylko takie Jej odpowiadaja.Czy takie dofinansowują?Dziś na noc założyłam Jej Bartkowego pampersa i rano cała dupcia wysypana :-( Jak to się załatwia i gdzie realizuje?Z góry dziękuje za pomoc :spoko:
eelusiaa - 2012-07-31, 09:32

Z dofinansowaniem bella hepy nie będziesz miała najmniejszego problemu.
Idź po zlecenie do pediatry (ja musiałam do neurologa, bo pediatra się wykręcał), potem podbij zlecenie w punkcie zaopatrzenia medycznego np. w siedzibie oddziału NFZ (u nas jest taki punkt w szpitalu) i potem do sklepu medycznego, czasem w aptece też zrealizują.

betka533 - 2012-07-31, 09:38

Dziękuje :*
aniak - 2012-07-31, 11:09

No i pamiętaj, że sam zD nie jest wskazaniem ro dofinansowania i lekarz musi nieco "upiększyć" zlecenie.
betka533 - 2012-07-31, 11:41

U nas wystarczy prawdę wpisać.Zd,niedowład lewostronny,nie chodzi,ledwo siedzi.Nie je samodzielnie.Nie ubiera się sama.Kontakt różny.Cos jeszcze trzeba?? :-?
mimi3 - 2012-07-31, 11:45

Że ma neurogenny pęcherz, ale przy nawet jednostronnym niedowładzie to już chyba nic więcej nie musi być,takie jest moje zdanie.
anna30 - 2012-07-31, 11:53

Beatka, u nas zawsze piszą jeszcze - nietrzymanie moczu :spoko:
karolina - 2012-07-31, 13:02

A u nas głębokie upośledzenie, bez tego NFZ nie dofinansuje...
nefre - 2012-07-31, 13:43

Nietrzymanie moczu zawsze działa :tak:

Zorientuj się, w którym sklepie najtaniej Cię to wyjdzie, bo każdy sklep medyczny i apteki mają swoją marżę.

Możesz od razu w sklepie czy aptece poprosić o wystawienie faktury celem przedłożenia w PCPR, wówczas PCPR (po złożeniu u nich wniosku) zwróci Ci tą kwotę, którą zapłaciłaś za pieluszki.

aniak - 2012-07-31, 14:01

betka533 napisał/a:
U nas wystarczy prawdę wpisać.Zd,niedowład lewostronny,nie chodzi,ledwo siedzi.Nie je samodzielnie.Nie ubiera się sama.Kontakt różny.Cos jeszcze trzeba?? :-?

Beatko, sorki :* , ale jestem świeżo po instrukcji z NFZ i tak z rozpędu napisałam.
Wy i tak macie aż w nadmiarze :-(



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group