To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Pieluszki-dofinansowanie

pafi - 2014-06-25, 01:50

A powiedzcie mi jak to jest a oryginalnymi pampersami jedni sprzedają inni nie bo ponoc prawdziwy pampers jest traktowany przez NFZ jako srodek kosmetyczny i niby nie jest refundowany.. jakieś kręty czy być może interpretownie przepisów sam już nie wiem kto ma racje.
gosiulkat - 2014-06-25, 19:39

Ja dostałam oryginalne pampersy
Mama Ewy - 2014-06-25, 23:07

Ewa ma od 3 roku życia.
Ma seni i bardzo sobie chwalę,są chłonne.

aneta030 - 2014-08-26, 21:10

Witam czy orientujecie się dziewczyny czy dalej utrzymuje sie ten limit wiekowy od 3-go roku życia jeśli chodzi o dofinansowanie dla naszych dzieci . bo słyszałam ze od tego roku od stycznia pozmieniały się przepisy pytałam naszej Doktor Pediatry ale sie nie orientowała w temacie :-?
szałwia - 2014-08-26, 21:43

Na stronie aksonu
jest odpowiedni załącznik do rozporządzenie Ministra Zdrowia - ten aktualny z grudnia 2013.
Przy pieluchomajtkach nie ma informacji na temat wieku, czyli rozumiem, że nie jest to ograniczeniem, jak w przypadku np. wózka - od 3 roku życia.
Tak więc przestrzeganie 3 roku życia w tym przepadku jest jak dla mnie nadinterpretacją przepisów przez panie z nfz... ;-)

aneta030 - 2014-08-26, 22:07

ciekawe co na to nasza Pani Doktor ,wierzcie mi czy nie ale u nas sie trzeba prosić nawet o to co sie nam należy , ostatnio na wizycie jak zapytałam o pampersy z NFZ -tu to Pani doktor spojrzała na mnie i mówi: " no ale ona nie ma przecież nic z pęcherzem , to nie są dzieci które cały czas robią w pampersy nauczy się" . :shock: Paranoja !!
aga1 - 2014-08-29, 14:36

Nie rezygnuj nasza P. doktor też nie wszystko rozumie i wiele rzeczy uczy się od nas . A co do pampersów to my też używamy seni i jesteśmy zadowolone, co do jakości.
emilka - 2014-09-09, 17:20

Ja byłam dziś w nfz podbić wniosek na ortezy i zapytałam o pieluchy dla dziecka. Pani mnie poinformowała że wprawdzie ograniczenia nie ma ale nie każdy dostanie. Sam zespół nie ma szans na przejście. Najlepiej żeby było do tego coś neurologicznego. To wsZystko mają nasze dzieciaki tylko kwestia żeby lekarz dobrze opisał.
Marta Witecka - 2014-09-09, 17:23

Edytko, ale Wam chyba tematów neurologicznych nie brakuje.
Ja też doświadczałam tego, że wszystko zależy od odpowiedniego ujęcia.
:tak:

gosiulkat - 2014-09-09, 17:39

Nam wniosek pediatra zawsze wypisuje, a problemów neurologicznych nie mamy. Idź do innego lekarza.
nefre - 2014-09-09, 22:11

Lekarz musi napisać we wniosku: NIETRZYMANIE MOCZU. To wystarczy. Sam zD faktycznie nie wystarcza do wypisania takiego zlecenia, ale z tym wpisem, jest to osiągalne.
Powodzenia :-)

ilofil - 2014-10-29, 23:49

Witam, mam takie pytanko czy załatwiał ktoś z Was pieluszki pampers na terenie Warszawy chodzi mi o oryginalne pampersy w rozmiarze 6?może miałby ktoś namiar na sklep niestety seni u nas się nie sprawdzają. Z góry dziękuję za odpowiedź
Iwona K - 2015-05-07, 21:35

Nie ma limitu wiekowego na pieluchy, można prosić o zlecenie dla maluchów , które załapują się na przedział pieluchowy od 9kg- takie sa najmniejsze refundowane przez NFZ.
lenas01 - 2016-02-02, 08:23

Dziewczyny-moja Lenka skończyła 6 lat , ma Hirschprunga, ale jesteśmy już po operacji (podobno ostatecznej), nie mamy problemów w ciągu dnia, ale noc musi być zaopatrzona w pieluchę, bo tu raczej idzie o kupki ...Powiedzcie mi, jeśli wiecie, czy mogę prosić o refundację pieluszek z NFZ? Dziękuję.
emilka - 2016-02-02, 10:10

myśle że tak


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group