To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - dofinansowanie rehabilitacji przez Fundację Tuwimów

stokrota - 2008-05-28, 10:11
Temat postu: dofinansowanie rehabilitacji przez Fundację Tuwimów
"Celem Programu Charytatywnego Fundacji im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim jest wsparcie dzieci niepełnosprawnych. W 2008 roku nasze działania adresujemy do potrzebujących pomocy organizacji prowadzących hospicja dla dzieci w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i opolskim. O wsparcie finansowe Fundacji będą mogły ubiegać się także osoby indywidualne (rodzice i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych) ze wsi i małych miast do 20000 mieszkańców z wyżej wymienionych województw. W szczególnie umotywowanych przypadkach Zarząd Fundacji zastrzega sobie prawo przyznania subwencji osobom z większych miejscowości."
Więcej informacji TUTAJ :arrow: Fundacja Tuwimów

stokrota - 2008-05-28, 19:31

napiszcie, jeśli ktoś będzie się starał o to dofinansowanie i czy dostał :-)
znalazłam to w necie i pomyślałam, że może się komuś przyda, szczególnie,że dotyczy małych miejscowości i wsi, gdzie o rehabilitację znacznie trudniej...

Aśka - 2008-05-31, 23:45

Dziękuję Stokrotko za te namiary :prosze:
Skorzystam, wyślę wniosek o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego :tak:
Dam znać, jak coś odpiszą :spoko:

groszek - 2008-05-31, 23:55

Niesamowite, że jest Fundacja Tuwimów, ciekawe jak powstała i kto wpadł na taki pomysł - pomocy dzieciom niepełnosprawnym?
stokrota - 2008-06-02, 15:20

cieszę sie Asiu, że komuś to się przyda
groszku, na stronach fundacji znalazłam taką informację:

Fundacja im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim ustanowiona przez Ewę Tuwim-Woźniak, rozpoczęła działalność 15 września 2006 roku.
Fundacja jest jedynym właścicielem autorskich praw majątkowych do wszystkich utworów Juliana Tuwima i Ireny Tuwim.
Dochód Fundacji pochodzi ze sprzedaży wyżej wymienionych praw.
Fundacja nie przyjmuje darowizn ani innych form wsparcia finansowego.

Celami Fundacji są:
Udzielanie pomocy w formie pieniężnej lub rzeczowej na rzecz niepełnosprawnych
i nieuleczalnie chorych dzieci i młodzieży zamieszkałych w Polsce.
Opieka nad spuścizną literacką po Julianie Tuwimie i Irenie Tuwim-Stawińskiej, pielęgnowanie pamięci o obojgu twórcach oraz pogłębianie i rozpowszechnianie wiedzy o ich życiu.

affelti - 2010-01-18, 19:24

Kochani rusza kolejna IV już akcja pomocy dzieciom niepełnosprawnym w Fundacji Tuwimów. Co prawda akcja ta dotyczy konkretnych województw, ale można uzyskać wysokie dotacje na turnusy rehabilitacyjne dla naszych dzieci. Wejdzcie na Ich stronke i poczytajcie :tak:
nefre - 2010-01-18, 20:09

pomoc dla dzieci niepełnosprawnych w Fundacji :arrow: tutaj
emka205 - 2010-01-18, 20:46

a na jakiej zasadzie wybierane są przez fundację województwa dofinansowywane?
groszek - 2010-01-18, 21:37

Trudno powiedzieć, ale chyba chodzi o te biedniejsze obszary Polski...
kruffka - 2010-01-18, 21:43

Może trzeba było rozpisać jakiś rządowy program, albo unijny, który mógł obejmować jedynie te regiony.
Grażyna O. - 2010-01-18, 22:11

Informacja o IV Akcji Charytatywnej umieściliśmy na portalu
Dziękujemy za informacje :prosze:

karolina1 - 2010-01-18, 22:50

Ja po przeczytaniu zastanawiam się tylko jak to zrobić,bo potrzebne jest zaświadczenie z ośrodka rehabilitacyjnego o udziale dziecka w turnusie,datę rozpoczęcia i zakończenia itp,a przecież nie mogę zgłosić dziecka na turnus nie wiedząc że otrzymam dofinansowanie,wiedząc że gdy nie otrzymam dofinansowania,nie będę w stanie w nim uczestniczyć.Jak wy to rozumiecie.
groszek - 2010-01-18, 23:09

Rezerwujesz miejsce na turnusie,Składasz papiery do Fundacji, jak dostajesz pieniądze to jedziesz , jak nie to rezygnujesz z turnusu...gorzej tylko że czasem trzeba wpłacić zaliczkę...
karolina1 - 2010-01-19, 13:21

A czy te rejony dotyczą również stowarzyszeń i organizacji na rzecz dzieci niepełnosprawnych.
Czy tylko wnioskodawców indywidualnych.

Alicja - 2010-01-19, 13:33

Karolino,a nie lepiej zadzwonić do Fundacji i wszystkiego się dowiedzieć? ;-)
Każda z nas tyle wie ile wyczyta z podanej strony (bo chyba nikt z zakątkowiczów jeszcze z tej pomocy nie korzystał ?)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group