To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - Holter

groszek - 2022-11-27, 10:21

To drugi raz kiedy odczułam uciążliwość ( aż taką) zespołu :]
groszek - 2022-12-05, 14:55

Jestem po wizycie u kardiologa. Ten nasz lekarz to małomówny facet.
Maks ma te pobudzenia i niby jest wszystko dobrze, bo się nie leczy tylko obserwuje, ale przed 18 urodzinami mamy zrobić kolejny holter i przyjść na wizytę. :okular:

baronek - 2022-12-05, 18:14

To w sumie dobre wiadomości :spoko:
groszek - 2022-12-05, 19:00

Niby tak, choć nic mi nie wytłumaczył, a ja nie wiedziałam o co zapytać :-(
Maria74 - 2022-12-06, 17:59

Też myślę, że to nienajgorsze wieści. Nie wytłumaczył, bo sam nie wiedział co powiedzieć. Echo serca dobre, a holter to jednak tylko urządzenie.
groszek - 2022-12-06, 20:01

Tu chodzi o to , że w każdym sercu zdarzają się pobudzenia komorowe nadprogramowe. Norma od 100-200 po prostu są w każdym sercu takie zaburzenia rytmu serca, ale jest ich mało i to nie przenosi się na pracę serca. Jeśli jest ich dużo to sprawiają, że w sercu pojawia się arytmia.
A wiadomo arytmia jest męcząca dla serca i organizmu.
Arytmię leczy się np. Ablacją , leczy się farmakologicznie( moja matka ma arytmię przetrwałą na którą dostała symulator a i tak dostaje też leki)
Kardiolog szukał przyczyny tych pobudzeń komorowych nadprogramowych i nie znalazł w budowie serca, ani w chorobach typu borelioza...więc nie wiadomo dlaczego u Maksa się one pojawiają...
Obserwować trzeba żeby zobaczyć czy ich ilość się zmieni...

baronek - 2022-12-16, 10:53

Pobyt z Julkiem na kardiologii wiązał się m.in. z założeniem holtera. I to była chyba najtrudniejsza część badań w szpitalu. Julek już duży i bardzo świadomy, niechętnie zniósł obce ciała na sobie przez kilkanaście godzin. Nie zrywał tego, ale co rusz komunikował mnie, że nie lubi (jedynym marnym pocieszeniem było, że "bez myć dzisiaj"). Dopytywał, kiedy będzie pani i zdejmie. Noc z przewracaniem na boki spowodowała dwukrotne odpięcie kabelków. Na szczęście tym razem były trzy (kilka lat temu zapięty był w pięć) i pamiętałam, gdzie który kolor. Wpięłam ku niezadowoleniu Julka i badanie szło dalej. Generalnie zdarzają się pojedyncze pobudzenia dodatkowe komorowe, ale stanowią 1%. Arytmia, której na tym etapie się nie leczy - poinformowała mnie lekarka.
angelika kuspa - 2023-03-24, 22:09

Ada też ostatnio miała założonego Holtera, ale w domu. Ona lubi takie wszystkie badania, prześwietlenia także nie mamy problemu z pilnowaniem . Nawet przypominała mi o zapisywaniu godzin jak zaczynała robić coś innego. Wynik będziemy mieli dopiero w kwietniu na wizycie u kardiologa.
groszek - 2023-05-24, 09:21

No to już maj i macie wynik.?
Zapisałam Maksa jutro na holtera, tam gdzie zawsze.

angelika kuspa - 2023-05-24, 09:25

Tak jesteśmy już po wizycie u kardiologa , po holterze i ekg. U Ady wszystko w porządku , jeszcze tylko za rok wizyta potem echo serca i prawdopodobnie po 18 roku życia już nie będziemy musieli szukać nowego kardiologa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group