To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Książka Wspomagająca rozwój dziecka-czytanie

Ilona Dahnke - 2008-07-26, 15:50
Temat postu: Książka Wspomagająca rozwój dziecka-czytanie
Wczoraj kupilam super ksiazke, z pomoca tej ksiazki Patricia nauczyla sie czytac :jupi: , wczesniej nie byla ona dostepna na rynku, ale teraz mozna ja zamowic w kazdej ksiegarni, prosze o dowiedzenie sie czy w Polsce jest ona dostepna.Tytul "Dzieci z zespolem Downa ucza sie czytac, Autor: Paricia Logan Oelwein, ksiazka dla RODZICOW I NAUCZYCIELI
ISBN 978-3-925698-70-5 Cena 34,95 €. Cytuje poczatek"Jak zaczelam przed 22 laty prace z dziecmi z ZD, byla teoria, ze te dzieci , ktore umieja czytac to wyjatek. Dzisiaj wyjatkiem sa te ktore nie umieja czytac..."

Edition 21


www.down-syndrom.biz

olcik - 2008-07-26, 20:15

Dzięki. Super informacja. A Pati to taka zdolniacha,że chyba nie ma rzeczy której nie umie ;-)
Ilona Dahnke - 2008-07-26, 21:20

znalazloby sie pare (moze wiecej niz pare) ;-) , ale myslmy pozytywnie! :lol:
Grażyna O. - 2008-07-26, 23:20

W języku polskim niestety :nie: nie znalazłam, ale jeżeli ktoś jest zainteresowany to w jęz. angielskim tutaj można zamówić.
Ilona Dahnke - 2008-07-27, 12:29

W tej ksiazce jest tak wszystko super rozrysowane, ze mozna zobaczyc, co przygotowac, i jak np. nauka literek, jak to zorgenizowac, aby literki byly przez dziecko zapamietane...itd :papa:
motylek11 - 2008-07-30, 21:23

Witaj Ilonko,mam pytanko :-) w jakim jezyku Pati rozmawia z wami :?:
kabatka - 2008-07-30, 21:38

Ilona, a o odpowiedź na pytanie motylka poprosimy :arrow: tutaj>> :tak:
Ilona Dahnke - 2008-07-30, 21:56

Ja tez w polskim nie znalazlam :-( , szkoda, ale moze niebawem sie pojawi! Ksiazka jest naprawde super :spoko:

Polecam jeszcze ksiazke: www.SCHMETTERLINGSZAUBER.com

mama kubusia - 2009-07-08, 19:51

Podaję książki, które poleciła nam pani logopeda (dziwiąc się, że ich jeszcze nie przeczytałam ;-) ):
"Odruchy, uczenie, zachowanie"- Sali Godart
"Harmonijny rozwój dziecka"- Sali Godart
"Odruchy posturalne i dynamiczne"- Masgutowa
"Odruchy twarzowe"- Masgutowa
"Integracja sensoryczna"- Violet Mass
"Uczenie się przez zmysły"- Violeta Mass

Przepraszam za literówki- pisałam ze słuchu.

annag - 2010-02-03, 21:24

Już dawno chciałam Wam pokazać fajną tabliczkę Którą kiedyś kupiłam dla Agnieszki.Poczytajcie może komuś się przyda przy nauce czytania, liczenia , poznawania kolorów. Bardzo sprytnie pomyślana pomoc.Wystarczy kupić jedną plus kilka "wkładów" tematycznych.
groszek - 2010-02-03, 21:33

Mam tę tabliczkę, ale z 1 książką.Dla małych dzieci polecają Loggico Primo. I Boszka mi polecała to dla Maksa
kropeczka - 2010-02-04, 08:10

Ja też mam taką tabliczkę z wkładem Matematyka Rok-czas. Dziecko może samo wykonywać ćwiczenia, gdyż na drugiej stronie pokazane jest, czy zrobiło dobrze. Poza tym przesuwanie tych guziczków to też ćwiczenie.
kruffka - 2010-02-04, 11:57

My też kupiliśmy za poleceniem Boszki, ale Martynka jest jeszcze stanowczo za mała (logico primo) - ćwiczymy po kilka kółek co jakiś czas. Jedną stronę tak cały czas ćwiczymy od miesiąca, i ni w ząb :tak:
boszka59 - 2010-02-04, 12:06

My mamy tę łatwiejszą wersję. Czasami zastanawiam się jak Adasiowi wytłumaczyć co do czego a on muk myk i sam wykuma. Innym razem coś co mi się wydaje absolutnie proste on ni w ząb
gaga - 2010-02-04, 17:58

O to,to Bożenko pięknie to ujęłaś.Ale Kuba teraz jest na etapie Cieszyńskiej "Kocham czytać" i pasuje mu to bardzo bo są tam historijki o dziewczynce i chłopczyku,oczywiscie przerobilismy wsio,że to o Kubie i Zuzi,idzie powoli acz skutecznie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group