To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Książka Wspomagająca rozwój dziecka-czytanie

groszek - 2010-03-15, 11:15

Wymyśliłam , że wydrukuję Maksowi książkę o nim tj. jego rozakład dnia w fotografiach i krótkich podpisach.
Można to zrobić samemu programem z fotojokera -CEWE książka i u nich wydrukować na sztywnym fotograficznym ,( albo na gorszym papierze w domu)
darmowy program

zula - 2010-03-15, 15:54

Aniu jesteś niesamowita z tymi pomysłami! :spoko:
Iga - 2012-05-03, 08:08

Czy ktoś z Was "widział na oczy" i może coś powiedzieć na temat książki:

KOCHAM SZKOŁĘ! Podręcznik do nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną

Wprawdzie jest prezentacja, jednak z niej nie wynika od jakiego wieku dziecka ten podręcznik jest dobry. Pytam oczywiście pod kątem pięcioletniej Majowej.

magdowka - 2012-11-26, 21:00

Iga napisał/a:
Czy ktoś z Was "widział na oczy" i może coś powiedzieć na temat książki:

KOCHAM SZKOŁĘ! Podręcznik do nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną

Wprawdzie jest prezentacja, jednak z niej nie wynika od jakiego wieku dziecka ten podręcznik jest dobry. Pytam oczywiście pod kątem pięcioletniej Majowej.


Odkopuję pytanie Igi i się do niego przyłączam, czy ktoś kupił, czy ktoś korzysta z "Kocham szkołę"?

Iga - 2012-11-26, 22:05

No ja kupiłam, korzystam, mam nawet zeskanowany ;-)

Co do naszych dzieci magdówko ;-) (chodzi mi o wiek, mniej więcej)

1. Na pewno urozmaicenie "Kocham czytać", bo wiesz ja mam czasami wrażenie, że Majka przyzwyczai się do czegoś i jak pokaże jej to samo w innej oprawie to nie wie przez chwilę o co chodzi.
2. Pojawiają się po kolei te same słowa co w "Moich sylabach" + dodatkowe (np. czyta, pisze)
3. Są pierwsze łatwe do przeczytania zdania w "Moich sylabach" pojawiają się pod koniec 1 części.

Ogólnie książka przygotowana jest jak podręcznik, czyli tematycznie miesiąc za miesiącem. Do wielu zagadnień, musiałam Majce przygotować dodatkowe jakby ćwiczenia. (W książce np. jest jeden obrazek ze słowem CZYTA, dla Majki to za mało aby zapamiętać, musi mieć zapodane CZYTA w paru dodatkowych przykładach)

Bez "Moich sylabek 1" i "Kocham czytać" nie ma sensu kupować tej książki. Bo tam jest tak, pokazane PA PO PU ... i potem już proste zdanie. Wszystko szybko.

Wszystko jest powtórzone dla sylab drukowanych dużych, drukowanych małych i to samo dla pisanych. Jak dla Majki to za duży misz - masz. Ona sobie to ogląda, ale nie wymagam, żeby to czytała. Jeszcze sylaby pisane to pal licho, ale Apa w formie pisanej to jeden wielki ciąg znaczków :)

Wniosek jeden: Majak wykorzystuje treści zawarte w tej książce tak do 30%, do reszty jeszcze nie dojrzała. Niestety jest już znudzona Sylabkami i Kocham czytać, więc dla niej to jakieś tam urozmaicenie.

P.S. Miałam ją w Paździerzu. Każdy oglądał ;-)

groszek - 2012-11-26, 22:07

Mi nie pokazaywałaś :okular:
Alicja - 2012-11-26, 22:09

Nie każdy :okular:
Iga - 2012-11-26, 22:18

Bo jakbyś Ala wyszła ze swojej komnaty do prostego ludu, na piętro to byś widziała :okular: nie tylko książkę ;-)
Wezmę specjalnie do Ciebie jak przyjadę z darami.

boszka59 - 2012-11-26, 22:23

Adaś od roku pracuje na tej książce i ćwiczeniach. Jak dla nas są super. Obawiam się tylko czy zdąży je opanować do końca podstawówki ;-)
Alicja - 2012-11-26, 22:29

Iga napisał/a:

Wezmę specjalnie do Ciebie jak przyjadę z darami.


I jak tu nie wierzyć w to, że Królowa jet tylko jedna :cool2:

A żeby w temacie... Jaga pracuje na jakimś fajnym materiale, ale co i jak?
nie mam pojęcia ;-)
ksero ze szkoły dostałam z prikazem, aby pracować

magdowka - 2012-11-27, 10:36

Igo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Czyli Zosienia zostanie obdarowana książeczką :-)
Iga - 2012-11-27, 18:16

Jak oczywiście ktoś chce mogę wkleić niektóre fragmenty książki, oczywiście w kiepskiej jakości.
magdowka - 2012-12-09, 11:15

Znalazłam takie książeczki z serii Czytam Sobie może się przydadzą zaawansowanym w czytaniu dzieciakom.
mamagugu - 2012-12-09, 11:33

Ale fajne :spoko: "Maja na tropie jaja!" :lol:
kabatka - 2012-12-09, 16:44

Faaajne magdowko - dzięki! :prosze:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group