To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Dentysta - Profilaktyka

grażyna - 2014-06-28, 09:12

Brawa :brawo: .
To naprawdę super sprawa jak dziecko zaczyna współpracować z dentystą. Tyle stresu odchodzi, a narkozy to jednak zawsze ostateczność. Aneta dopiero od dwóch lat daję sobie robić zęby normalnie w fotelu. Ja niezmiennie zaskoczona tym faktem przy każdej wizycie w gabinecie.
Tym bardziej, że nie znam szpitala, który leczy zęby w narkozie dorosłym.

angel-z - 2014-07-31, 10:30
Temat postu: szukam dobrego sprawdzonego dentysty na śląsku
Witam. Szukam dobrego dentysty na śląsku, okolice katowic... niestety Maciejowi na pewno bedzie potrzebna narkoza, także bardzo prosze Was o pomoc i opinie...
zula - 2014-07-31, 12:50
Temat postu: Re: szukam dobrego sprawdzonego dentysty na śląsku
angel-z napisał/a:
Witam. Szukam dobrego dentysty na śląsku, okolice katowic... niestety Maciejowi na pewno bedzie potrzebna narkoza, także bardzo prosze Was o pomoc i opinie...


Obecnie na terenie śląska nie znajdziesz stomatologa który zrobi leczenie w narkozie bo NFZ nie podpisał kontraktów.Podobno od sierpnia ma się to zmienić.W tym temacie jesteśmy z informacjami na czasie.
My leczymy Tu
Kiedyś TUTAJ Zdecydowanie bardziej zadowolona jestem z Katowic.Anestezjolog rewelacyjny starszy gość ale bez szarpania z Kamilem zawsze wkłuwa się za pierwszym razem co w naszym przypadku jest ogromnym wyczynem.

angel-z - 2014-07-31, 14:45

Właśnie dzwonilam do czd w warszawie i tam kazali mi dzwonic 18-22 sierpnia zeby sie zapisac na wrzesien pazdziernik. Wiem ze tam sa dwie wizyty, pierwsza to konsultacja. Droga nie jest problemem, wazne zeby bylo dobrze. Jezdzicie tam do stomatologa ?
groszek - 2014-09-14, 00:20

Maks byl wczoraj u naszego pana dentysty razem z Mateuszem. Mateusz miał ubytek w 4/5 i dzielnie się sprawił. Potem usiadł Maks .Też miał ubytek w piątce prawej dolnej i w 10 minut wywiercony- oczyszczony i zalepiony ubytek. Tym razem siedział SAM na fotelu i dał sobie wszystko zrobić!
jestem taka dumna z niego :spoko:

Marta Witecka - 2014-09-14, 11:36

Widzisz Aniu, dorastają te nasze dzieci! :tak: :*
groszek - 2014-09-14, 19:37

Ja raczej stawiam na przykład ulubionego brata :tak: :*
grażyna - 2014-09-15, 21:58

Dobra motywacja najważniejsza :tak: .
Brawa dla Maksa.

anna30 - 2014-09-15, 22:32

Jutro rano jadę z Pyśką do dentysty. Wyleciały kolejne 2 mleczaki, Paula straszliwie się ślini, ma problemy z jedzeniem, napuchnięte dziąsła, skarży się, że ją ząbki bolą, jest bardzo rozdrażniona, popłakuje bez powodu, bywają niewielkie gorączki :cry: Czy to tak może być? Przy mleczakach? Wcisnęłam się na jutro na siłę, bo termin mi dali na 01.10, do tego czasu mi dziecko z głodu padnie :cry:
dagi - 2014-09-16, 12:33

Aniu daj znać co wam powiedział dentysta?
anna30 - 2014-09-16, 21:41

Ząbkujemy :lol: Dziąsła ok, tylko podpuchnięte, kilka mleczaków sie rusza, pod nimi juz stałe wychodzą, a Pyśka wrażliwa jest i tyle. Najzwyklejsze w świecie ząbkowanie :lol: Mogą byc stany podgorączkowe, ślinienie, ból, rozdrażnienie, katar... i są. Trzeba to przetrwać, po prostu. Żel Dentinox, mycie zębów kilka razy dziennie, ale sylikonową szczoteczką, płukanie płynem do ust, w razie co Nurofen lub apap, zero słodyczy, miksowane jedzenie, nie gorące - letnie... O matko kochana! Nie miałam szansy na "uczestnictwo" w Pysinym zabkowaniu jak była mała, to dostałam ja teraz ;-)
baronek - 2014-09-17, 07:06

anna30 napisał/a:
(...) Nie miałam szansy na "uczestnictwo" w Pysinym zabkowaniu jak była mała, to dostałam ja teraz ;-)


Nic w przyrodzie nie ginie, Aniu ;-) Dobrze, że wątpliwości rozwiałaś. Oj, Wróżka Zębuszka będzie miała wiele roboty :lol:

iwi - 2014-09-17, 15:45

Brawo Maks!
Masz rację Groszku. Nie ma to jak dobry przykład. No i ulubiony brat! :spoko:

BeataR - 2014-09-17, 17:45

Natalka po wizycie u dr. Młynarskiej. Panie zachwycone bo super zrobili wycisk zębów, przymiarka do aparatu za 2 tygodnie. Więcej szczegółów nie znam bo był mąż :okular:
anna30 - 2014-09-17, 20:35

Beata, a Natalka ma już wszystkie stałe ząbki?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group