To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Dentysta - Profilaktyka

iwonaf - 2014-10-29, 12:38

Dzielny chłopak :brawo: :brawo:
dagi - 2014-10-29, 13:38

Ale dzielne chłopaki :brawo:
Grażyna O. - 2014-10-29, 21:13

Gratuluję :brawo: dzielne chłopaki.
My również byliśmy u dentysty i chociaż Tomek dzielnie siedział na fotelu, to pan dentysta nie podjął się leczenia :nie: poradził wyszukanie placówki która leczy pod narkozą.
I dziękuje :* Zula za namiary, jesteśmy umówieni na leczenie w narkozie w Katowicach 20 lutego 2015. Jakby bolało, to mam dzwonić i pytać czy ktoś nie zrezygnował.

monikagr - 2014-10-29, 21:54

W Krakowie czekałam na termin zabiegu pod narkozą niecały miesiąc, byłam mile zaskoczona
zula - 2014-10-29, 22:02

Grażyna O. napisał/a:
Gratuluję :brawo: dzielne chłopaki.
My również byliśmy u dentysty i chociaż Tomek dzielnie siedział na fotelu, to pan dentysta nie podjął się leczenia :nie: poradził wyszukanie placówki która leczy pod narkozą.
I dziękuje :* Zula za namiary, jesteśmy umówieni na leczenie w narkozie w Katowicach 20 lutego 2015. Jakby bolało, to mam dzwonić i pytać czy ktoś nie zrezygnował.


A możesz powiedzieć dlaczego nie podjął się tego leczenia? bał się reakcji Tomka?czy woli by za jednym zamachem wszysto było zaleczone?

aga1 - 2014-10-30, 07:50

Emilka dała sobie wczoraj, wyborować dwa ząbki i zatruć . Bez żadnych wspomagaczy siedziała dzielnie a mała łezka płyneła po policzku. :spoko:
gudinek09 - 2014-10-30, 12:37

Brawo dzieciaczki
martas - 2014-10-30, 16:51

Podoroślały te dzieciaki... Brawo! :-)
aga1 - 2014-10-31, 19:59

Dziewczyny potrzebuje pomocy . Emilka ma po dentyście, na policzku i ustach czerwone plamki jak poparzone i zaczeło to boleć ją. Jak mogę jej pomóc, czym to leczyć. TO pilne :-(
magda - 2014-11-21, 19:13

I nam się w końcu udało.
Dzisiaj usiadł, nie uciekał, nie ryczał, tylko ładnie otworzył buzię, wyborowała Pani doktor jednego zęba i założyła plombę :-D
Już jesteśmy zapisani na poniedziałek i środę.
Jestem szczęśliwa bo chodził z tymi chorymi ząbkami, bo żaden lekarz nie podjął się leczenia. Kazali nam go uspać. Na nasze pytanie na klinice, czy jakby to był syn Pana doktora, to by uspał? odpowiedź była szybka - nie, jak nie boli to nie :nie:
Nie zdecydowaliśmy się. Nie wiem czy dobrze czy źle ale nic się nie działo. Pozostałe ząbki są w bardzo dobrym stanie. Czekałam i w końcu chyba trafiłam na dobrą stomatolog i zrobimy porządek.

monikagr - 2014-11-21, 21:14

Super! :spoko:
anuszkaa - 2015-01-12, 11:32

Pilnie poszukuję sprawdzonego gabinetu stomatologicznego na terenie Dolnego Śląska leczącego pod narkozą. Wrocław, Wałbrzych, Legnica. Jelenia Góra odpada. :prosze:
Meideen - 2015-05-13, 12:53

Nie wiem, gdzie robią leczenie w sedacji w Jeleniej, ale w Wawie na pewno jest to gabinet Smile Design Clinic.

Z moim maluchem chodziłam do dentysty Dr. Czapskiej w Lux Medzie. Wspaniałe podejście do dzieci - tak mi dzieko zaczarowała i zagadała, że grzecznie siedziało na fotelu i otwierało buzię. Na szczęście ząbki zupełnie zdrowe i ładne ;) :spoko:

anna30 - 2015-07-16, 10:55

I dopadła nas próchnica :lol: Pyśka skończy lada dzień 7 lat, zęby były super, nie "pokonał" ich nawet refluks. Pojawiły się pierwsze ząbki stałe. Ale wszystko dobre, co się kończy i na prawej górnej trójce jest dziura ;/
Umówiłam się do dentysty (w Oleśnicy jest specjalistyczna przychodnia, gdzie są przyjmowane dzieci niepełnosprawne), będzie borowanie ząbka. Termin mamy odległy - na 2 października, ale to ze względu na fakt, że anestezjolog zdecydował, że Paula musi mieć narkozę w warunkach szpitalnych. Więc 2-go X kładziemy się na 1 dzień i leczymy :tak:

Mewa - 2015-07-16, 11:28

O tyle nie dziwi mnie decyzja anestezjologa, że Marcelkowi też nikt nie chciał wycinać migdałów poza szpitalem z OIOMem właśnie ze względu na narkozę przy wadzie genetycznej i wadzie serca.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group