To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Dentysta - Profilaktyka

anna30 - 2015-07-16, 10:46

Właśnie o to chodzi - wada serca. Anestezjolog mi jeszcze powiedział, że Pysia jest na dolnej granicy wagi (20kg), więc on będzie pewniejszy w warunkach szpitalnych.
angellikkka - 2016-01-27, 17:50

Moje dziecko przebyło dużo czasu w klinice stomatologicznej w Warszawie. Potem pojawiła się równie miła i sympatyczna klinika stomatologiczna dla dzieci Kraków posiada taką. Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni.
http://3gdentist.eu/ofert...gia-dla-dzieci/
Pozdrawiam

Iga - 2016-02-03, 16:43

angellikkka napisał/a:
Moje dziecko przebyło dużo czasu w klinice stomatologicznej w Warszawie.


Jak duzo? Po co tak duzo?

A tak na marginesie to tam sie dzieciom zebow nie leczy. Tylko placi sie za siedzenie na fotelu.

Wizyta adaptacyjna dziecka u lekarza – 30 min - 50 zl

Lepiej niz logopeda bieze za 30 min. Snobizm siegnal dna.

P.S.
Nie moglam sie powstrzymac:
Cytat:
W celu zapewnienia pacjentom kliniki 3G DENTIST w pełni komfortowego i bezbolesnego leczenia, wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu z wykorzystaniem cenionych na arenie międzynarodowej środków znieczulających i analgetycznych.

dagi - 2016-02-19, 15:23

Klaudusia dała sobie usunąć zęba (zalecenia od ortodonty), normalnie jestem w szoku. Dzielna ta moja córeczka :-)
aga20aga - 2016-02-19, 19:12

A Adaś wyleczył 1 ząbka przy pomocy podtlenku azotu, ale nie sądzę, żeby dał sobie zrobić resztę :-(
dagi - 2016-03-10, 11:12

O ile Klaudia dała sobie usunąć u góry 2 dwójki to na dole trójek za nic w świecie nie da sobie usunąć (zalecenia od ortodonty). I co ja mam teraz zrobić, zostaje nam chyba tylko narkoza. Czy możecie mi poradzić gdzie w Krakowie zrobię to na NFZ? Wiem że robi to Prokocim i Monthelupich ale nie wiem co wybrać? Może ktoś coś mi doradzić?
monikagr - 2016-03-10, 11:22

Nikodem miał na Montelupich, poszło raz, dwa. Tylko kurczę zapodali mu najprawdopodobniej paciorkowaca ropnego. Nie stwierdze tego na 100% ale po zabiegu zaczął tak chorować, że w ciągu pół roku wybrał 13 antybiotyków :-( Wcześniej nie chorował praktycznie wogóle. Przemiał tam jest wielki, ale pewnie w Prokocimiu też. Ja obdzwonilam różne miejsca i tam był najkrótszy termin
dagi - 2016-03-10, 17:07

Dzwoniłam dzisiaj do Prokocimia i pani stomatolog powiedziała że spróbuje wyrwać Klaudii te zęby jednak bez narkozy a jak się nie uda to wtedy narkoza. Była zaskoczona jak jej powiedziałam że Klaudia ma wszystkie zęby zdrowe, dopytywała się mnie 2 razy ;-)
Iga - 2016-03-13, 16:35

Dagi Ty wyrywasz mleczne zęby?
dagi - 2016-03-14, 12:01

Iga napisał/a:
Dagi Ty wyrywasz mleczne zęby?


Tak, a dlaczego pytasz?

Ania-wiosna08 - 2016-03-14, 13:36

dagi a co jest dziwnego w tym że dziecko 8 letnie z zD ma wszystkie zdrowe zęby;-)?

PS ja też Szymkowi wyrywałam u dentysty mleczaki , nie było innej opcji tylko je usunąć po to aby stałe mogły ładnie wskoczyć na swoje nowe miejsce (dotyczy to jedynek i dwójek na górze i na dole)

mamagugu - 2016-03-14, 21:38

Ania-wiosna08 napisał/a:
dagi a co jest dziwnego w tym że dziecko 8 letnie z zD ma wszystkie zdrowe zęby;-)?


Z zespołem czy bez to jest rzadkość, żeby spotkać 8-latka bez żadnego ubytku. Obserwuję to codziennie. Dzieciaki mają ogromne problemy z zębami. I jest coraz gorzej. Koszmarna dieta, słodkie napoje i złe nawyki higieniczne. No i kiedyś bardzo rzadko zdarzało się, żeby zęby stałe wyrastały w drugim rzędzie za mlecznymi, a teraz... :-( Nie mają jak się rozchwiać bo niewiele dzieci chrupie jabłka, marchewki, zjada twarde skórki od chleba na zakwasie. Pożywienie jest za miękkie.

dagi - 2016-03-15, 09:51

Ania-wiosna08 napisał/a:
dagi a co jest dziwnego w tym że dziecko 8 letnie z zD ma wszystkie zdrowe zęby;-)?


W dzisiejszych czasach dzieci mają strasznie popsute zęby. Dlatego wszyscy się dziwią że moje dzieci mają wszystkie zęby zdrowe. Kacper ma prawie 13 lat i też ma wszystkie zęby zdrowe, nigdy nie miał żadnego ubytku.

Marian K - 2016-03-15, 10:50

Ja już znam dzieci 2-3 letnie z próchnicą. Niestety wszechobecne są niby zdrowe soczki, "jogurciki" - a wszystko pełne cukru. Mamy, babcie, często myślą, że robią dobrze podając to małemu dziecku...
A co do dentystów, to ja polecam tych, którzy używają do leczenia metody laserowej - ostatnio byłem z synem, dodam, że panicznie boi się dentysty, Po pierwszej wizycie w gabinecie stosującym tą metodę - wyszedł z uśmiechem.

baronek - 2016-03-15, 11:13

Marian K, zachęcam do przedstawienia się :arrow: w odpowiednim wątku i koniecznie do zapoznania się z regulaminem forum! :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group