To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Dentysta - Profilaktyka

Iga - 2021-09-11, 16:27

Moze słuchawki z budowy?
baronek - 2021-09-15, 13:42

Udało się!!!! :jupi: :jupi:
Nieprawdopodobne działanie gazu. :wow: W ubiegłym tygodniu Julek na dźwięk wiertła zesztywniał, zaczął się trząść, w tym tygodniu jak się już tak konkretnie sztachnął (znaczy oddychał przez nos, trochę trenowaliśmy w domu, u dentysty stałam naprzeciw Julka i oddychałam razem z nim, prawie jak w szkole rodzenia :lol: ) nic się nie bał. Był świadomy tego, co się dzieje, o co prosi go dentystka. Ta wyczyściła dziurę, włożyła plombę, wygładziła wypełnienie. Wszystko zajęło 20 minut. Julek zszedł z fotela uśmiechnięty. Gotowy na kolejną wizytę (5 października). Szok! czytałam, że gaz niweluje strach, ale czytać to jedno, zobaczyć na własne oczy - drugie. Kamień z serca! Boszszsz, ależ to nam ułatwi stomatologiczne życie.

groszek - 2021-09-15, 15:29

W rzeczy samej to niesamowite. Ważne jest też żeby wiedzieć to ( a jakoś ja też o tym nie słyszałam) co napisałaś wcześniej,że 2 godziny wcześniej nic nie wolno jeść
Gratulacje dla Was! :jupi:

szałwia - 2021-09-18, 11:56

No pięknie ! :spoko:
Dobrze wiedzieć, ze można próbować iść w tym kierunku! Nie myslalam, ze gaz takie cuda czyni ….

groszek - 2021-09-19, 08:28

Ja też nie, ale to tylko pokazuje jak chemią można działać na człowieka . U nas widać jak zmieniło się postrzeganie świata po terapii hormonalnej :tak:
Iga - 2022-02-10, 18:13

Qurde. Majka ma próchnicę na jedynkach górnych! Ten wątek złowieszczo uplasował sie na pozycji pierwszej. Omijałam szerokim łukiem. Aż do teraz. Dzisiaj byłam u dentysty. We wtorek za tydzień wizyta 😬😱 o 13 stej.
baronek - 2022-02-10, 20:50

A Majka z tych współpracujących pacjentów?
Iga - 2022-02-10, 21:07

Odpowiem we wtorek.
groszek - 2022-02-11, 09:42

Ale dlaczego ? Nie była jeszcze u dentysty?
Kiedyś wzięłam Maćka i Marcina na ozonowanie zębów na Miodową jeszcze wtedy. Jakiś doktorant potrzebował pacjentów do napisania pracy. Byliśmy może dwa razy , a może raz bo pamięć mnie zawodzi. Ale obaj mają rewelacyjne zęby prawie zero plomb.
Natomiast mój biedny Mateusz stałe ma coś z zębami...

Iga - 2022-02-11, 15:38

Była, ale to pierwsza próchnica u Majki. Pierwsze wiercenie. Strach się bać.
baronek - 2022-02-11, 16:09

Trzymam kciuki!
angelika kuspa - 2022-02-12, 18:08

Iga czekam na relacje po wizycie, tylko nie krzycz tam zbytnio na dziecko.
Joanna - 2022-02-13, 20:04

Majka bez problemów daje się leczyć , ale ona z tych co zastrzyków się nie boi (już się nie boi) więc dzięki temu łatwiej idzie.
Iga - 2022-02-15, 13:03

Czekam … zaczynam się bać :cry:
agajagoda - 2022-02-15, 13:47

Nie ma się co bać , jak idę do dentysty z Olką to bardziej się stresuję niż ona - no i całkiem niepotrzebnie , bo dziecko zawsze dzielnie daje sobie robić to i tamto


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group