To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - Niezrozumiały serduszkowy opis

martas - 2010-02-24, 20:12

A może z tego PH miało być PDA? To by coś wyjaśniało, bo PH czy TI to ja pierwszy raz coś takiego spotykam :nzawstydzony:

Bardzo się cieszę, że Twoje księżniczki już w domu i trzymamy kciuki :spoko:

Lusi - 2010-02-24, 20:41

TR (bądź właśnie TI) [tricuspid regurgitation (tricuspid insufficiency)] — niedomykalność trójdzielna

PH to nadciśnienie płucne (łac. hypertensio pulmonalis, ang. pulmonary hypertension, stąd PH)

Thar - 2010-02-25, 15:59

Dzięki, wyjdzie na to,że to właśnie to.
nefre - 2013-05-15, 13:37

Czy może mi ktoś udzielić informacji, co to znaczy, gdy kurczliwość serca jest 53 ?? (nie wiem czego.. :-( )
Byłam w poniedziałek z dziećmi u kardiologa, Nataniel ma kurczliwość 78, a Nikodem 53 właśnie. Pani doktor kazała przyjechać za jakiś czas na kontrolę.

beticz - 2013-05-15, 14:22

Może chodzi frakcję wyrzutową :-?

Określa się ją przy skurczu serca, jeśli o to chodzi to należy skontrolować, bo może to mówić o jakiejś niewydolności w związku z uszkodzeniami mięsnia sercowego.

Ale wiesz nie panikuj tylko się dowiedz dokładnie o co chodziło z tym skurczem, bo ja też nie bardzo biegam przy tych opisach, jedynie wiem przy Zuzi, że na tą frakcję zwracali uwagę (odnośnie tej złej budowy wsierdzia)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group