To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - dofinansowanie do sprzętów agd

jasmina - 2008-09-26, 08:59
Temat postu: dofinansowanie do sprzętów agd
Dziewczyny! Mam ciężką sytuację, a akurat muszę się postarać o pralkę i lodówkę. W ub. roku usłyszałam od pani z Wrocławia, która ma dziecko z wadą genetyczną, że dostała dofinansowanie do pralki. Czy ktoś może służy pomocą, gdzie i jak się o to ubiegać? Bardzo mi na tym zależy...
grażyna - 2008-09-26, 09:56

Nie słyszłam o takich dofinansowaniach, ale może zapytaj w Centrum Pomocy Rodzinie albo w MOPSie.
Alicja - 2008-09-26, 10:09

Moja koleżanka dostała dofinansowanie do takiego sprzętu,ale miała już dziecko w takim wieku,że mogła we wniosku napisać,że sprzęt będzie służył jako rehabilitacyjny (?)
Szczerze..w głowie mi się to nie mieści.. ale tak było :roll:

Ale osobom z ciężką sytuacją polecam taką oto stronę ---> klik
możesz śmiało prosić o pomoc :-)

Nadziejka - 2008-09-26, 12:02

Właściwie wszystko co ułatwia i uprzyjemnia życie może służyć jako sprzęt rehabilitacyjny. :-D
kruffka - 2008-09-26, 12:03

Alicjo, mój mąż będzie Ci bardzo wdzięczny za tę stronę: mamy do oddania mnóstwo rzeczy, a nie wiadomo komu to zaproponować!
stokrota - 2008-09-26, 23:11

Znalazłam taką informację, jasmino , może tą pralkę właśnie z tego dofinansowano?

"4/ dofinansowanie likwidacji barier
Dofinansowanie tego zadania może zostać przyznane osobie niepełnosprawnej do wysokości 80 % kosztów, nie więcej niż do kwoty 33 000,- złotych. Udział własny wnioskodawcy – 20 % wartości zadania. Realizacja tego zadania przebiega w trzech różnych zakresach, a to:
a/ likwidacja barier architektonicznych - dotyczy osób, które mają trudności w poruszaniu się.
W ramach tego zadania osoba niepełnosprawna może otrzymać dofinansowanie z przeznaczeniem na dostosowanie mieszkania poprzez zakup np. kabiny natryskowej, oporęczowania domu, wykonanie podjazdu do budynku, zakup i ułożenie płytek antypoślizgowych czy likwidacji progów.
b/ likwidacja barier w komunikowaniu się - dotyczy osób, które posiadają utrudnione możliwości porozumiewania się ze światem zewnętrznym i przekazywania informacji.
W ramach tego zadania można uzyskać dofinansowanie (w wyniku zawartej umowy) do zakupu np. telefonów, telefaksów, maszyn do Brajla, komputerów, tekstofonów itp.
c/ likwidacja barier technicznych - polega na pokonywaniu barier życia codziennego.
W ramach tego zadania można skorzystać z dofinansowania np. pralki, krzesła toaletowego itp. "
:arrow: źródło

hanka - 2008-09-29, 16:42

Wiem ,że w ramach likwidacji barier komunikacyjnych można uzyskać dofinansowanie do okularów, a w ramach barier technicznych - do inhalatora , właściwie nebulizatora
groszek - 2020-04-24, 12:47
Temat postu: Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową
:arrow: Jak można pomóc ludziom na wózku dostępność przez wielkie D
Zobaczcie filmik na linkedinie jak można ułatwić dostępność do przedmiotów w kuchni i łazience



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group