To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Polecani specjaliści z Twoich stron - zbieramy namiary

sylwucha - 2016-03-03, 22:17

poszukuję jeszcze gastrologa dla mojego syna ,najlepiej na NFZ i w okolicach Olsztyna,czy ktoś coś słyszał
Zuza79 - 2016-03-15, 08:53
Temat postu: okulista dziecięcy, urolog dziec, chirurg dziecięcy - Tychy
Świetni okuliści , w tym specjalizujący się w pracy z dziećmi są w klinice Dea Salus w Tychach.
Tam także przyjmują chirurg dziecięcy, urolog dziecięcy. Pozdrawiam.

kameras - 2016-05-16, 01:07

Świetny lekarz medycyny pracy oraz internista - dr Jan Banasiuk. Przyjmuje w Luboniu ul. Romana Maya 1a. Polecam, bo żadko można spotkać tak dobrego lekarza.
Anielka - 2016-05-17, 14:16

Witaj kameras. Co Cię do nas sprowadza? Przedstaw się w wątku powitalnym . No chyba, że wpadłeś tylko zareklamować gabinet specjalistyczny.

P.S W tym przypadku piszemy "rzadko".

teta2003 - 2016-05-20, 10:14
Temat postu: echo sercaplodu
witam.
wie moze ktos gdzie moge zrobic w trojmiescie echo serca plodu. moze byc prywatnie.
dodam ze w invikcie nie ma miejsc nwet prywatnie.

martas - 2016-05-20, 14:59
Temat postu: Re: echo sercaplodu
teta2003 napisał/a:
witam.
wie moze ktos gdzie moge zrobic w trojmiescie echo serca plodu. moze byc prywatnie.
dodam ze w invikcie nie ma miejsc nwet prywatnie.

Próbowałaś/łeś skontaktować się z dr. Chojnickim? Prowadzi poradnie i przyjmuje również prywatnie.
Ważna sprawa- używaj polskich znaków- znacząco ułatwia to komunikację :-)

ARa - 2016-06-20, 14:05

Witam,
jestem tu nowa, w ogóle wszystko jest dla nas nowe, Alicja urodziła się 3 tygodnie temu, przeszła operację z powodu niedrożności dwunastnicy. Od piątku jesteśmy w domu ze skierowaniami do 5 poradni w ręku. W szpitalu uniwersyteckim na Żwirki i Wigury w Warszawie gdzie była operowana najbliższe terminy do genetyka, kariologa, hematologa i neurologa mają na przyszły rok. Jedynie kontrolę w poradni chirurgicznej wyznaczono na piątek.

Możecie mi poradzić specjalistów z Warszawy z wyżej wymienionych dziedzin?
Czy macie też pomysł co ja mam zrobić przez najbliższy rok? Szukać gdzieś indziej? Chodzić po specjalistach prywatnie? Możecie kogoś polecić?

martas - 2016-06-20, 15:33

ARa napisał/a:
Witam,
jestem tu nowa, w ogóle wszystko jest dla nas nowe, Alicja urodziła się 3 tygodnie temu, przeszła operację z powodu niedrożności dwunastnicy. Od piątku jesteśmy w domu ze skierowaniami do 5 poradni w ręku. W szpitalu uniwersyteckim na Żwirki i Wigury w Warszawie gdzie była operowana najbliższe terminy do genetyka, kariologa, hematologa i neurologa mają na przyszły rok. Jedynie kontrolę w poradni chirurgicznej wyznaczono na piątek.

Możecie mi poradzić specjalistów z Warszawy z wyżej wymienionych dziedzin?
Czy macie też pomysł co ja mam zrobić przez najbliższy rok? Szukać gdzieś indziej? Chodzić po specjalistach prywatnie? Możecie kogoś polecić?

Cześć! Załóż nowy temat w wątku Czas się przedstawić a na pewno ktoś się do Ciebie odezwie :-)
Wszystkiego dobrego dla Was!

Iga - 2016-06-20, 21:22

Masz już badanie genetyczne? Bez wyników nie dostaniesz orzeczenia o niepełnosprawności i pieniędzy. Masz już orzeczenie?
Jak nie masz, to szukaj genetyka spoza warszawy z bliższym terminem, a może wystarczy opinia ze szpitala?

mart690 - 2016-06-21, 08:41

My nie mamy badan do tej pory, (Zosia 1,5 roku) a orzeczenie i pieniadze mam, tak wiec kwestia pediatry czy wypisze na papierach ZD czy nie.
ARa - 2016-06-21, 09:54

U nas na wypisach ze szpitali wszędzie jest napisane rozpoznanie. Jedyne badanie jakie mam to kariotyp z ciąży i teraz skierowanie do genetyka ale zapisy na Żwirki i Wigury prowadzą na przyszły rok...

Słyszałam, o że genetyk dziecięcy jest w CZD i instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, czy ktoś może coś polecić? Może jakiś konkretny lekarz?

mart690 - 2016-06-21, 15:49

kariotyp z ciazy wystarczy, tak mi sie wydaje.
kowakasia - 2016-06-21, 22:42

U nas kariotyp z ciąży wystarczył, badania genetyczne zrobiliśmy później, tak w zasadzie pro forma
aagatuss - 2016-06-21, 22:55

Genetyk z IMiD, a przynajmniej ten Pan, na którego my trafiliśmy to jakaś porażka. Na włączonym monitorze i artykule z Wikipedii pokazywał nam na czym polega trisomia prosta. Inni może lepiej ogarniają. No i my szliśmy już z kariotypem w dłoni, bo zrobili nam od razu po urodzeniu Amelki.
ARa - 2016-06-23, 22:56

Czy ktoś może polecić neurologa dziecięcego w CZD? Na resztę specjalistów poczekamy ale neurologa to nie chciałabym odkładać tak długo...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group