To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - elektroniczna ksiazka - ebook

aqua - 2008-10-24, 04:40
Temat postu: elektroniczna ksiazka - ebook
Wczoraj wyplynelo podczas rozmow wieczorno -nocnych.
Sprzet ktory moim zdaniem powinnien byc na liscie PFRONu.
Ksiazka elektroniczna, maly sprzet wielkosci tradycyjnej ksiazki, z wbudowana pamiecia, plus przenoszacy pamiec za pomoca kart SD.
Super bo biblioteki i ksiegarnie maja coraz wiekszy ksiegozbior.
Mozna czytac, ale tez ksiazka czyta, uczy czytania / podkreslnik pokazuje gdzie czytamy jest tekst, jest oprogramowanie do angielskiego poprawiajace osobe czytajaca/, uczy jezykow, pokazuje obrazki, mozna czytac cale komiksy.
Pomaga osobom, dzieciom majacym problem z jednoczesnym skupieniem uwagi i zapamietywaniem tekstu podczas czytania, a dobrze przyswajace tekst czytany przez druga osobe, wymagajacego wielokrotnego czytania podczas nauki.
Powieksza czcionke do bardzo duzych rozmiarow.
dzis znalazlam dwie oferty na allegro, cena duza bo okolo 1000zl...
jedna oferta
druga oferta

To sa przyklady nie reklama, na dzis widze ze moze byc problem z polska czcionka, ale polak potrafi i napweno jest to juz do obejscia...szybkim ruchem.
Produkt ktory za jakis czas bedzie w czesci zastepowal ksiazki, np podczas podrozy, moze w szkolach, jeden podrecznik do wszystkiego.
Mysle ze produkt wart uwagi.

Iga - 2022-01-21, 22:28

:-D Patrzcie co i kogo znalazłam
groszek - 2022-01-22, 11:04

Tak to forum to kopalnia doświadczeń ludzkich. Szkoda że tak trudno to wszystko odkopać.
:arrow: i cena zmalała o połowę
Ceny różne jednak wcale nie zmalały jak myślałam
:arrow: tu ranking

Iga - 2022-01-22, 12:23

Tylko ja szukam czytnika ktory bedzie czytal i wskazywal czytane miejsce.
Sciagnelam aplikacje PocketBook i ja testuje. Czyta, wskazuje, i mozna jeszcze słuchać audiobookow.

groszek - 2022-01-22, 19:50

A ma polskie znaki?
Ja nie szukam ale włączam się w dyskusję

Iga - 2022-01-22, 19:54

Ta aplikacja? Tak, tylko jest cieżka do obslugi. Probuje ja troche i tak klikam i klikam i nic tam nie jest oczywiste. Nad czytnikami myslalam, tylko dla mojej mamy to strata pieniedzy.
Myslalam tez o zwyklej aplikacji appla do ksiazek, tylko tez jej nie kumam.

groszek - 2022-01-23, 12:24

Dla mamy? Ja myślałam że dla Majki.
Iga - 2022-01-23, 15:22

Majce chyba czytnik ksiazek nie potrzebny. Ma pełno wzykłych na polce. Nie wiem na ile ona jeszcze rozumie tekst czytany. Na razie czyta ksiazki do 7- latkow.
Szukam dla mamy. Niby czyta a nie czyta.

groszek - 2022-01-23, 15:36

Może oszczędza oczy.
Iga - 2022-01-23, 15:38

Nie, po udarze mowi, ze nie potrafi czytac. A u logopedy przeczyta wszystko.
iwi - 2022-01-23, 21:00

Może to kwestia wielkości czcionki?
Ostatnio, jak byłam w bibliotece, to trafiłam na regał z książkami z dużymi literami (literatura kobieca, sensacja). Faktycznie tam czcionka jest spora, a i same książki większe niż przeciętnie.
Igor np. przeczyta malutkie litery, nawet te najmniejsze, ale wkłada wtedy w to tyle wysiłku, że nie wie wtedy co czyta...

groszek - 2022-01-24, 09:36

Iga napisał/a:
Nie, po udarze mowi, ze nie potrafi czytac. A u logopedy przeczyta wszystko.

Ale może wkłada w to za dużo wysiłku, więc nie czerpie z czytania przyjemności...a przecież po to się czyta.

Iga - 2022-01-24, 13:11

Chce czytać i chce się nauczyć czytać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group