To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - SUO - specjalistyczne usługi opiekuńcze

kasia551210 - 2014-04-30, 14:06

A ja chciałbym się zapytać ile czeka się na odpowiedź odnośnie usług, dokumenty złożyłam w styczniu a koleżanka w listopadzie i czekamy na telefon od osoby zajmującej sie ,,tymi sprawami'', dokumenty zostały wysłane do Warszawy i czekają na pieniżąki i decyzje że naszym dzieciom sie należą takowe usługi :okular: - czemu to tak długo trwa- czy u Was też tak długo trwał? czy samemu można się gdzieś dowiedzieć w Warszawie?
Ania Bydgoszcz - 2014-05-02, 18:58

U mnie to trwało tylko tydzień.
dejzi - 2014-05-08, 14:24

Czy jest tu jakaś mamusia dziecka autystycznego której udało się załatwic us w gopsie?????
kasia551210 - 2014-05-08, 19:54

Ja znam i mam znajome koleżanki niektóre dzieci chodzą juz do szkoły - normalnej - specjalnej ale też chodzą do przedszkoli :-) . Jakby co to mogą sie zapytać. A o co chodzi?
Megi1981 - 2014-05-08, 23:14

Ja dokumenty dla Maxa złożyłam w listopadzie i do dnia dzisiejszego cisza w eterze. U nas w ośrodku takie zajęcia załatwia się w tydzień czasu ale to pewnie kwestia "doświadczenia" placówek zajmujących się formalnościami :)
dejzi - 2014-05-11, 20:19

Ja włąsnie tez mam taką panią i tak sie zastanawiam czy takie osoby sa tyle godzin co powinni czy poprostu dziewczyny wczesniej panie wypuszczacie.Ja mam panią do 2 dzieci, 3 godziny do jendego synka i 2 godiznki do drugego synka.Czyli ma byc 5 godzin dziennie.A moa pani chyba naduzywa sobei czas wolny bo za duzo chce wolnego, za czesto sie zwalnia a bo to do weternarza, a toz mamą gdzie do lekarza, a to....bo..........no i ja tak JĄ CO chWile puszczam.BO MAM MIĘKSKKIE SERCE.mNIE bardzoz alezy na niej bo ejst logopedą, jedne z synkow jest osobo niedoslysząca i autystykiem.Głowny problem ze nie mowi, ma prawie 3, 5 roku.W mojej okolicy nie ma takich osob co by konczyły taki fakultet dlatego ciesze sie ze jaką taką panią mam ale ilez mozna sie zwalniac.W ciagu 1,5 mieiosca miala 7 dni wolnego a podpisuje jej kazdy dzien zeby miala pieniądze bo to praca na umowe zlecenie...Chyba to musze zmienic bi bylam za dobra na poczatlu i teraz to wykorzystuje....
mija - 2014-05-12, 10:39

Załóż zeszyt obecności, taką listę.
I odnotowuj godzinę przyjścia, zakres zajęć a potem godzinę wyjścia i rubryka na podpis Pani.
Wszystkie dodatkowe wcześniejsze wyjścia tej Pani też odnotowuj.
Niech się wpisuje o której wychodzi i kiedy chce odpracować te wcześniejsze godzinki wyjść.
Gwarantuję, że te wszystkie konieczne załatwienia niezwłocznego sprawy się skończą a jeśli nie to umawiaj odpracowania w Tobie dogodnym terminie.

izaa - 2014-07-10, 14:10

Dzwoniłam dzisiaj do mojego MOPSu z zapytaniem o SUO, pani powiedziała, że teoretycznie powinno coś takiego u nas działać ponieważ dostają na to pieniądze z województwa, ale praktycznie nie działa ponieważ żaden specjalista nie odpowiedział im na ogłoszenie w sprawie pracy, gdyż stawka godzinowa to ok. 20 zł.
Jak myślicie można cos zdziałać w tym przypadku ?

aneczka - 2014-07-15, 21:47

Witam!.
Dzięki Zakątkowi dowiedziałam się,że można starać się o SUO. Na ten moment wstępnie zorientowałam się,że mój MOPS,przyznaje takie usługi tylko dzieciom autystycznym,jednak postanowiłam spróbować zawalczyć o synka,ponieważ ustawa mówi też o upośledzeniu umysłowym.Wiem,że jest potrzebne zaświadczenie od psychiatry,jak również orzeczenie o niepełnosprawności.Tylko mam takie pytanie,w orzeczeniu mamy tylko symbol- 11-l,czy to może być przeszkodą do odrzucenia wniosku o staranie się o SUO? chcę dobrze przygotować się do rozmowy i dlatego piszę na forum o radę :) z góry serdeczne dzięki za odpowiedzi.

kasia551210 - 2014-10-20, 11:33

Napewno należą się dzieciom autystycznym i aspergera - i są finansowane z budzetu państwa a nie z OPS - ja jak pisałam wcześniej złożyłam w styczniu , mam dość :-x :-x :-x ale zaraz napiszę do rzecznika praw ucznia :okular:

Jeli masz dziecko z ZD to wystaczy skierowanie od neurologa - bo autystycy mają skierowanie od psychiaty -oni maja w orzeczeniu punkt o ochronie zdrowia psychicznego a u nas nie ma :-(

grażyna - 2014-10-20, 12:32

Ja zaniosłam zaświadczenie od psychiatry właśnie.
Decyzja była odmowna, bo brak środków. Nie odwoływałam się dalej, bo Aneta dostała się w tym samym czasie do WTZu. Wraca po 16-tej czyli na dodatkowe zajęcia i tak nie ma już czasu czy sił.

kasia551210 - 2014-10-20, 12:44
Temat postu: usługi z OPS
Ja wczoraj byłam na szkoleniu ze scolaru i pani psychiatra mówiła że dla autystyków pieniadze idą z budzetu państwa a OPS tylko pośredniczy w tej sprawie i niech nie tłumaczą , ze nie ma pieniędzy inaczej wychodzi z tego jest w przypadku naszych dzieci ale pomoc też się należy, tylko jak je zdobyć, łatwiej jest zdobyć gdy dziecko nie chodiz do szkoły. ;/ :roll:
gudinek09 - 2014-10-21, 11:38

my też dostaliśmy odmowę brak środków a w ogóle to trzeba doliczyć przedszkole i zajęcia w ośrodku wg tej pani to powinno wystarczyć Na razie odpuszczam ale w styczniu wracam do niej.
grażyna - 2014-10-21, 12:07

Nie czekałbym do stycznia. Żeby uzyskać środki na ten cel muszą o nie wystąpić do województwa, więc niech nie mydlą oczu. Tylko wnoszą o ich przyznanie.
kasia551210 - 2014-10-21, 12:14

Grażyna a ja złozyłam dokumenty w styczniu :tak: . Wiem ze dla autystyków sa środki z budzetu państwa a jak jest w przypadku naszych dzieci czy wiesz coś na ten temat -- ja znalazłam takie coś tu

ewentualnie jak będe pisać pismo to jest na to ustawa czy konkretne rozporządzenie :okular:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group