To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Hipoterapia

asika1979 - 2014-04-13, 11:00

Osobiście nie korzystaliśmy ale polecano nam Fundację Smolenia
evciak - 2014-11-24, 19:48

Zdjęcia z lata, ale dopiero dostałam od Pana, który prowadzi zajęcia z hipo :) Roksana jeździ już drugi rok. Na początku nie było kolorowo i musiałam z nią jeździć bo się bała. Teraz nie ma żadnych problemów i bardzo lubi :super:


emilka - 2016-03-14, 21:24

ja bym chciała Emilce zorganizować z hipoterapię. Powiedzcie mi ile razy w tygodniu macie zajęcia ?
dagi - 2016-03-16, 09:39

Klaudia ma raz w tygodniu pół godziny.
gosik2 - 2016-03-16, 09:42

dagi napisał/a:
Klaudia ma raz w tygodniu pół godziny.


Gosia tez i to od kwietnia do listopada

iwi - 2016-03-16, 12:28

Igor jeździ na hipo raz w tygodniu przez okrągły rok. We wakacje czasem dwa razy. Ale on weteran - już niedługo będzie, jak 13 lat korzysta z hipo.
Wbrew pozorom na hipo to ciężka praca dla dziecka. Igor do dziś po hipo szybciej idzie spać i śpi dłużej. ;-)

emilka - 2016-03-17, 07:32

My do tej pory korzystaliśmy tylko na turnusach i wiem że Emilka to uwielbia. W tym roku startuje żeby się dostać na program z dofinansowaniem. Jak mi mię nie uda to zaczynamy prywatnie.
Dzięki dziewczyny za odpowiedz.

Iwona K - 2016-03-17, 07:47

My musimy niestety zrezygnować z hipo, ze względu na skrzywienie kręgosłupa. Bardzo mi przykro, bo była to jedna z najbardziej ulubionych aktywności Wojtka.
lenas01 - 2016-03-17, 16:42

Lenka ma 6 lat i już drugi rok jeździ, na początku to był kuc, teraz jest to duży koń-Karina, z reguły 30 minut w tygodniu, ale zdarza się, że ma dodatkową lekcję. Bardzo lubi te zajęcia, zawsze potem jest wyciszona, spokojna i szybciej zasypia-zajęcia mamy wieczorem. To świetna metoda rehabilitacji i oswajania ze zwierzęciem. U nas w Barlinku dzieciaki mają wprowadzane wszelkie metody terapii, ta jest zaraz po tańcach ulubioną obok dogoterapii metodą terapeutyczną Lenki.
basmik - 2016-12-06, 15:18

witam

Byłam już na jednych zajęciach z hipoterapii z synem, jednak ciężko go przekonać do kontaktu z koniem, czy u Was też tak było? Słyszałam, że z początku to normalne, dopiero potem dziecko się przyzwyczaja. nie wiem czy rezygnować czy jeszcze próbować? Proszę o wszelkie relacje z terapii

groszek - 2016-12-06, 15:51

Niektóre dzieci boja się koni- te które przeraża ich rozmiar zwykle się oswajają i wsiadają, dobrze robi też przyklad innych kolegów , natomiast te, które mają uraz, bo kon je kopnął, raczej się tego lęku nie pozbywają.Takie są moje doświadczenia z 3 lat hipoterapii w naszej szkole.

Klasa mojego syna chodzi na hipoterapię od drugiej klasy. Byla dziewczynka, która bała się wsiąść na konia, ale dzięki nauczycielce, która szła z nią obok konia i trzymała ją za rękę jakoś się przekonała. Natomiast kolega Maksa, którego kiedyś kopnął koń ( nie na naszych zajęciach, ale kiedyś wcześniej) ma chęć , chciałby wsiąść, ale jednak się nie odważa i co najwyżej prowadzi konia z trenerką za lejce....

arleta - 2016-12-23, 09:27

nasz Gabryś ma hipo od ukończenia pierwszego roku życia co tydzień 20minut i na turnusach, od początku bardzo zadowolony nigdy nie miał problemów z wsiadaniem na konia
groszek - 2018-08-21, 15:44
Temat postu: Szukam chętnych na hipoterapię w Kampinosie
Zadzwoniła do nas pani Karolina z Fundacji Galopujące Serce i zaprasza nas na dzień otwarty w stajni - :arrow: Ranczo Oregon


W trakcie dnia otwartego proponujemy:
- zapoznanie się z miejscem, w którym położona jest stajnia
- zapoznanie się ze zwierzętami w stajni, a nie są to tylko konie (owca, kozy, króliki, kurki, psy i kot)
- zapoznanie się z terapeutami oraz osobami prowadzącymi
- gratisowe zajęcia hipoterapii (15-20 minut dla jednego dziecka)
- zajęcia plastyczne, gry, zabawy


Co do terminu takiego dnia otwartego to jesteśmy otwarci. Jeśli Państwo dysponowaliby czasem w trakcie tygodnia to dla nas byłoby to bardziej korzystne, gdyż w soboty konie mają więcej pracy ze względu na szkółkę jazdy, która jest prowadzona w stajni. Jeśli jednak jedynym możliwym terminem będzie sobota to również postaramy się jakoś rozwiązać.
W przypadku większego zainteresowania możemy także takie zajęcia podzielić na dwa dni.

Czy są chętni?

Termin ustalimy wspólnie
Chętni na rekonesans proszę się wpisywać ( w nawiasie podać dzień preferowany)
-Maks 13 lat ( dostosuję się )

Rafał - 2018-08-21, 21:08

Marcin 10 lat najlepiej jakaś sobota lub niedziela.. W tygodniu prawie bez szans.
Maria74 - 2018-08-22, 18:52

Krzysztof - lat 5 - sobota lub niedziela :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group