To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Uroda elfa - jaka to wada?

Ania-wiosna08 - 2008-12-03, 17:36

mam jedno pytanie (ciekawa jestem poprostu) i pomyslałam że tutaj napewno mi ktoś odpowie;)

otóż już trzy razy spotkałam na swojej drodze(1 raz na Litewskiej następne w CZD) takie dzieciaczki: buzki mają b.podobne do siebie , duże główki(nie wodogłowie) włoski takie kręcone (każde z nich miało) duże buzki, noski szpiczaste takie elfickie troszke te buźki miały. Te co spotkałam to były roczne i 7 letnie dzieci. co to za wada? jak sie nazywa? wydaje mi się że te dzieci są upośledzone umysłowo a buzki maja takie jak postacie z bajki takie właśnie elfickie...

kabatka - 2008-12-03, 19:04

Aniu, myślę, że może chodzić o :arrow: [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Williamsa]zespół Williamsa[/url]



:arrow: źródełko zdjęć

Ania-wiosna08 - 2008-12-10, 16:52

oj nie nie nie, dzięki ale to nie to.
szukałam w google pod różnymi hasłami zesół taki i taki ale NIC
te dzieci o ktorych piszę są też upośledzone umysłowo i maja bardzo specyficzny wyglad twarzy (nie takie jak u dzieci z zespołem Williamsa) - maja fryzury podobne (kręcone włosy głównie - tak sądzę bo widziałam trójkę taką i każda z nich miała kręcone włosy) mają (przeproszam za wyrażenie) dziwne (brzydkie?) twarze - takie obce...płaskie szpiczase na końcu noski, duże takie elfickie uszy też szpiczaste,czka szeroko rozstawione, i maja spowolniony rowój bo widziaam dziewczynkę 3 latka to uczyła sie chodzić, a ta 10 letnia to mało mówiła i miała bardzo niskitempr głosu taki męski i dziwnie mówiła....

no nic chyba moja ciekawość nie będzie zaspokojona;)
pozdawiam

lemik - 2009-03-05, 22:23

Chyba chodzi o zespół Cornelii de Lange.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group