To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Klasa specjalna w szkole integracyjnej

vagabunda8 - 2013-03-18, 23:35

Alicja napisał/a:
Basiu, od lat taka klasa istnieje w Bytomiu klik.
I o takiej klasie myślałam jeszcze kilka dobrych lat temu dla Jagi.Zajęcia we własnym gronie a integracja na wyciągnięcie ręki.To się sprawdza! (...)


Ale posłałaś Jagę do takiej szkoły? Wiesz ja widzę co się dzieje w naszych szkołach i po prostu bym się bała o Antka. Jeszcze klasy nauczania początkowego, ok! Ale później to już dżungla,prawo buszu.

Alicja - 2013-03-18, 23:39

Nie posłałam, bo u nas w mieście w szkole integracyjnej nie ma takiej klasy :nie:
vagabunda8 - 2013-03-18, 23:43

A co myślisz o czym takim
Alicja - 2013-03-19, 00:01

Taką bym chciała własnie widzieć integrację w Polsce-klasy specjalne w szkołach integracyjnych i masowych.
Uważam pomysł edterka za rewelacyjny.

vagabunda8 - 2013-03-19, 07:23

Wiesz Antek chodził do przedszkola integracyjnego, które z integracji miało tylko nazwę. Poszedł do szkoły i dopiero tam widzę jak to działa. Dzieci bardziej sprawne pomagają tym,którym jest trudniej. Na przerwach jedno o drugie się troszczy. Ale to działa tylko w klasach nauczania początkowego, kiedy i wychowawczyni i asystentka, maja bardzo bliski kontakt z dziećmi, później się to już rozjeżdża.
Joanna - 2013-03-19, 08:56

Ja to bym bardzo chciała aby w Polsce taki właśnie system był, że klasy specjalne są w szkołach masowych (integracyjnych) niech dzieciaki od początku uczą się swojej obecności bez szkody w edukacji dla dzieci niepełnosprawnych, tylko w ten sposób społeczeństwo ma szanse dorosnąć do współistnienia z osobami niepełnosprawnymi a te drugie mają szansę na bycie w społeczeństwie i jednocześnie odpowiednią edukację, wiadomo że osoby niepełnosprawne tylko ruchowo dają radę w integracji w tej formie co jest teraz ale z upośledzeniem to kicha.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group