To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Wspomaganie Omega-3

GRADKA12 - 2006-12-01, 18:21

Ale mi wstyd, że jestem taka gapa. :nie:
Wielkie dzięki za podpowiedź :prosze:

Aśka - 2006-12-01, 18:28

Gradka, ja sama po obejrzeniu programu przypomniałam sobie, że czytałam już w Zakątku o tym i od razu do "kompa" porównać wiadomości ;-) - i zadecydowałam, tak jak Wy - kupiłam :lol: Pokierowałam sie jeszcze tym, że moje dzieci wcale ryb nie chcą jeść :-( , więc potraktowałam produkt jako suplement diety.
P.S. :prosze: Monika - jesteś "szybsza" od telewizji ;-) :brawo:

GRADKA12 - 2006-12-01, 18:30

To się nazywa kobieca intuicja :brawo: :*
Aśka - 2006-12-01, 18:33

Bądźmy w kontakcie - może będą jakieś widoczne "efekty" ;-) :lol:
dawid legnica - 2006-12-04, 12:48

no to czytając wasze opinie chyba też polece do apteki.... :-D
Gabi170506 - 2006-12-05, 13:49

A czy podajecie swoim dzieciom Vibovit?
magdalenka - 2006-12-17, 20:35

Czy Wy podajecie swoim dzieciom Omega 3,czytam i nie moge sie doczytac (?) ,ciekawa jestem co na to dr Ganowicz, na amerykanskim forum wyczytalam ze oni podaja Omega 3 i zastanawiam sie czy zaczac podawac Kaiowi,jak tak to jaka dawke??
Aśka - 2006-12-18, 14:52

Madziu ja podaję Martynce w postaci tranu (kapsułki). Jedną kapsułkę dziennie.
A właściwie nie mogę sobie przypomnieć czy i co móiła na konferencji dr Ganowicz :-? - Monisiu, Miju, Alu może Wy coś pamiętacie ;-)
Kobietki a może któraś z Was rozmawiała na wizycie z panią dr o tym :?:

magdalenka - 2007-01-08, 13:43

A czy slyszalyscie ze Omega 3 dziala jak Prozak,poprawia psychiczne samopoczucie :spoko:
W takim razie ja tez sobie kupie :-D

hanka - 2007-03-30, 22:32
Temat postu: Tran
Zastanawiam się nad tym czy słuszne jest podawanie tranu dzieciom z ZD skoro zawiera witaminę D.Według dr Ganowicz nadmiar tej witaminy powoduje wiotkość.Są przecież preparaty zawierające same . omega 3 omega 6
agamama123 - 2007-05-06, 17:40

Kacper od ponad miesiaca dostaje Omegę 3 i widac różnicę:) Na plus:) U nas po pierwsze wrócił kontakt wzrokowy, Kacperek sie troszke wyciszył, ma dobry humor:) jesteśmy zadowoleni:) jedynym małym problemem były zaparcia na początku przyjmowania preparatu - ale zmienilismy dawkowanie i jest juz oki:)
klooocuszek - 2010-03-28, 23:57

Nasza rehabilitantka polecała, by przy wykonywaniu masaży używać nie zwykłej oliwki, ale oleju lnianego ekologicznego - zawiera właśnie Omega3 :tak:

A odnośnie tranu, przypomniało mi się, że moja była szefowa - pani doktor nota bene - mówiła, że właśnie kiedyś dzieciom podawano tran i mniej chorowały i że ona nie wie, dlaczego teraz się tego już nie praktykuje, ona szczerze polecała, bo samo zdrowie :tak:

dorota3 - 2010-03-29, 09:39

Nasza doktor genetyk do której jeżdzimy z Julką zaleciła nam już rok temu podawanie kidabionu.(choć jest zalecany od 3 roku życia)
Podajemy po pięć mililitrów dziennie.
Zawiera on kwasy tłuszczowe omega3.

karolina1 - 2010-03-31, 11:12

Tak jest wiele specyfików typu kidabion,które maja omaga 3, nie stety one wszystkie bardzo zwiększają apetyt,i dla tego ja nie podaje,szukam dalej czegoś co nie będzie pobudzać apetytu.
Myślę właśnie o tranie,chyba spróbuje tego,a olej lniany używam od 2 roku życia Nicolki.

Dedi - 2010-03-31, 12:05

Drogie Panie,
Takie preparaty jak Eye Q czy Galomega zawierają DHA i EPA to są właśnie kwasy Omega-3 oraz Omega-6. Są tematy na forum o nich.
Kindabion zawiera wit. D, więc nie powinien być stosowany bez badań w ZD (także jet temat o wit. D)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group