To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Wspomaganie Omega-3

sylwiawlazlak - 2010-03-31, 21:27

Może ktoś z was wie jakie jest dawkowanie Omeg, bo patrzyłam na Galomega i proponuje się 3 x 2 kapsułki, ale przy jakiej wadze ? A tak w ogóle o się pogubiłam
rozumię, że są tłuszcze omega 3 EPA i DHA, jak w np w PRODEHA Nutrivene, Omega 6 i Omega 9, ciekawi mnie dlaczego w Prodha nie ma Omega 6 ?

Dedi - 2010-04-01, 09:09

W temacie o Eye Q jest moja rozmowa ( z zeszłego roku) z człowiekiem który zajmuje się kwasami tłuszczowymi zawodowo. Tam jest to trochę wytłumaczone. USA nie zawsze nadąża nad badaniami Europejskimi. W niektórych sprawach jesteśmy do przodu o kilka lat.
Ja podaję Wiki Galomegę wg protokołu EDSA na EPA i DHA teraz mała dość sporo urosła (jest powyżej siatki centylowej dla dzieci z ZD) i przeliczyłem jej dawkę ponownie wg składu podanego na opakowaniu w mg. Kontroluję cholesterol LDL i HDL przy okazji badań nad TSH (ma wpływ na cholesterol) i badania wychodzą ok. Raz miała 195 całkowitego, ale to dla tego że tarczyca wyszła zła. Po podniesieniu Eutyroxu wyniki ma niższe. Najlepiej byłoby zrobić badania poziomu omeg we krwi, ale po pierwsze nie da się zrobić ich w Polsce, a po drugie są koszmarnie drogie.

Uwertura - 2010-04-18, 11:39

[...]
Na forum nie zamieszczamy reklam bez zgody administratora (pkt 18 Regulaminu forum Zakątek 21)
Alicja

vincent - 2010-04-28, 23:15

Jeśli mogę polecić to poszukajcie preparatów z omegą z owoców rokitnika i siemienia lnianego. Jako, że są w oleju, łatwo je dawkować i "przemycić" w diecie. Na pewno lepsze niż trany i inne rybne rzeczy.
klooocuszek - 2010-04-28, 23:22

karolina1 napisał/a:
[...] a olej lniany używam od 2 roku życia Nicolki.


A jak podajesz Nicoli olej lniany? Łyżeczkę dziennie?

Nadziejka - 2010-04-28, 23:53

Jeśli chodzi o omega-3, to polecam Preventic.
ania_as - 2010-04-29, 15:52

Nadziejka napisał/a:
Jeśli chodzi o omega-3, to polecam Preventic.


A dlaczego, jakie zauważyłaś pozytywne efekty zażywania preparatu?

Nadziejka - 2010-04-29, 16:14

Aniu, tak sobie polecam.... ;-) dla miłośników kwasów tłuszczowych, do których sama należę.
No bo jak można mieć pewność ile zawdzięcza się suplementacji?

vincent - 2010-04-30, 15:27

Preventic to nie preparat stricte wspomagający dostawy Omega-3 do organizmu, Omega to tylko dodatek, w dodatku nie wiadomo, ile tego jest, bo na opakowaniu jest napisane tylko, że jest.
BeataS - 2010-05-01, 19:20

Nam też dziś neurologopeda zaleciła podawanie preparatu z omega i wspomniała też o eyeQ. Mówiła że ma pacjentów którzy po zażywaniu zrobili ogromne postępy w dziedzinie mowy. Ale podkreślała że ważne jest aby podawać w turach 2 miesięcznych tzn nie mniej niż 2 miesiące. Potem można ciągnąc dalej ale kolejne 2 itd. Jeśli np chcemy kontynuować 3 kolejne miesiące to ten ostatni jest bez sensu bo mózg potrzebuje 2 miesięcy żeby niby zatrybić taką stymulację. No i absolutnie nie należy zapominać o codziennym podawaniu bo musi być ciągłość.

A mam prośbę, może uda się wam wkleić fotki tych preparatów które podajecie bo w aptece babka strasznie długo myślała co zaproponować dla 2 letniego dziecka.
Czyżby jeszcze aptekarze nie byli do końca zorientowani w tych kwasach omega?

Czytając wypowiedzi Dediego zakupiłam Galomege i dopiero jak przyszło do podania to zrobiłam minę ryby bo patrzę a tu kapsułka i to całkiem spora. A Marysia tak na mnie patrzyła i chyba sobie myślała "No matka ciekawe gdzie mi to wciśniesz ;-) bo na pewno tego nie połknę"
I tym sposobem Galomege bierze moja starsza córka (szkoda że juz koniec roku szkolnego, bo może by się i koncentracja polepszyła) a dla Marysi muszę szukać czegoś w płynie.

mafra - 2010-05-01, 19:57

Ale Dedi mówił, że te kapsułki można przekłuć i wycisnąć - chcemy ich spróbować, jak już wrócimy z turnusu i jakieś badania wcześniej zrobimy :-)
renia3000 - 2010-09-15, 00:26

Kupiłam dziś Oli eye Q Przyznam szczerze ,że dawkowanie mnie troszkę zdziwiło . Na opakowaniu jest napisane 3xdziennie po 15 ml przez 12 tygodni, po tym upływie czasu raz dziennie po 5 ml . Dziewczyny jak podajecie ten preparat swoim maluchom?
Iga - 2010-09-15, 07:08

Organizm się musi nasycić, dlatego datk duże dawki na początku. Ja dawałam 3 razy dziennie ale chyba krócej.
Dedi - 2010-09-15, 07:55

Kapsułki są tylko po to aby łatwiej było dawkować i żeby zażywający nie czół smaku - osłonka jest z żelatyny więc i tak zaraz się rozpuści w żołądku. Moja córka zawsze rozgryza żelka, wysysa zawartość, a resztę żuje jak gumę.
Co do preparatów na bazie roślinnym to także się nad nimi zastanawiałem, jednak nie znalazłem preparatu, który miałby odpowiedni standaryzowany skład. Znalazłem jedną porządną fabrykę w Polsce która tłoczy je na zimno i sprzedaje bez antyutleniaczy (przechowywanie tylko w lodówce), ale jej oleje są bardzo drogie co nie ma żadnego uzasadnienia. W rybich preparatach z omeg ważne jest aby był to preparat "czysty" tzn. bez dodatkowych witamin oprócz E i z połowów w czystych morzach/oceanach. Najlepiej preparaty tłuszczowe przechowywać w lodówce, ponieważ pod wpływem temperatury tworzą się wiązania trans - ale to już jest opisane na poprzednich stronach.
Rzeczywiście większość producentów zaleca (i ja też tak zrobiłem) w pierwszej fazie podawania przesycenie organizmu kwasami tłuszczowymi, nie wiem czy ma to potwierdzenie naukowe, bo nigdzie w opracowaniach się z tym nie spotkałem, ale na pewno nie zaszkodzi.

beticz - 2010-09-15, 08:00

Dedi,a możesz podać nazwę jakiego Ty używasz preparatu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group