To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Rybomunyl

eelusiaa - 2011-08-09, 06:39

Zaczynam żałować, że zaczęłam tę kurację. Drugi tydzień podawania i znów rewolucje, od wczoraj biegunka, podwyższona temperatura i nadal utrzymujący się kaszel...
W ruch poszły borówki, smeckta, syrop na kaszel i inhalacje z mucosolwanu.
Po południu znów do lekarza :-?

sobalinka - 2011-08-09, 11:59

:shock:
co Ty, aż tak????
może po prostu faktycznie nie może tego brać..
U nas podwyższona temperatura i sine oczy były co miesoąc, przez pierwsze 2 dni podawania leku

eelusiaa - 2011-08-09, 12:20

Byłam u lekarza. Doszły jeszcze zmiany skórne w okolicy krocza i niechęć do picia. Jestem na opiece. Lekarz kazał nie podawać tych dwóch porcji z tego tygodnia. Zastosował leczenie zachowawcze, czyli smecta i triderm na krocze. Jeśli zareaguje na to leczenie to za dwa dni mam podać te dwie dawki. Jak wszystko będzie się dłużej utrzymywać to rezygnujemy z ribomunylu.

Poczytałam na innych forach i okazuje się, że zła tolerancja tej szczepionki jest dosyć częsta, a podanie jej powinno być poprzedzone zrobieniem wymazów.

sobalinka - 2011-08-10, 05:26

No tak, tylko że nikt nie raczy nas o tym poinformować,a i na wymaz skierownie dać im nie spieszno.
Nie czytałam nic o rybomunylu w necie, nasza lekarka powieziała nam tylko,że nie wszystkie dzieic na niego idą, jej dziecko nie poszło, ale spróbować warto.
Tak samo było z moim Michałkiem, kiedy podano mu w szpitalu dożylnie pentaglobinę. Nikt nie sprawdził, czy jest na nią uczulony. Dostał zapaści i niewydolności oddechowej, niestety był on tym 1 na 1000, u których coś takiego może wystąpić.

groszek - 2022-07-14, 19:20

Rybomunyl - zaprzestano już jego produkcji.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group