To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Sprawy techniczno-komputerowe - "niewidoczne zdjęcia"

stokrota - 2009-03-05, 19:35
Temat postu: "niewidoczne zdjęcia"
Ostatnio w zagadkach fotograficznych pojawił się problem ze "znikającymi" zdjęciami - czy ktoś może nam to wytłumaczyć ? Dlaczego jedni widzą, inni nie widzą zdjęć, a ja to nawet miałam tak,że "zdjęcia nie było", potem ktoś wkleił kolejną zagadkę i wtedy "pojawiło" mi się zdjęcie, którego wcześniej "nie widziałam", ale za to tego nowego "nie było" :-?
Nie jestem pewna, czy dobrze wytłumaczyłam o co chodzi :oops:
Czy to wina naszych komputerów, przeglądarek, czy w ogóle nie wiadomo czyja :nniewiem:

magura - 2009-03-05, 20:56

Może nie powinienem się wypowiadać bo nie zauważyłem znikających fotek (odpadłem z wątków foteczkowych już dawno) ale takie rzeczy najczęściej dzieją się wtedy gdy jest problem z zewnętrznym serwerem, na którym umieszczone są zdjęcia. Jeśli istotnie fotki później się pokazują, po uprzednim "zniknięciu" czyli problemami z odczytem, to jedynie problem serwera przechowującego zdjęcia wchodzi w grę. Ale, jak już mówiłem, trudno mi powiedzieć jak jest w tym przypadku. A może istotnie jakieś błędy w linkowaniu popełniacie? Choć wytrawnych Zakątkowiczów o to przecież nie posądzam ;-) Stokroto ty w tym wątku przecież nie od dziś brylujesz :lol:
kabatka - 2009-03-05, 22:42

Ja zauważyłam brak momentami niektórych zdjęć - mogę tylko zgodzić się z kolegą magurą co do przyczyny zaistniałego faktu :tak:
To wina zewnętrznych serwerów i ew. przerw w dostępie do nich :tak:

stokrota - 2009-03-06, 18:52

magura napisał/a:
Choć wytrawnych Zakątkowiczów o to przecież nie posądzam ;-) Stokroto ty w tym wątku przecież nie od dziś brylujesz :lol:


magura, gdyby to chodziło o zdjęcia wklejone przeze mnie, to bym nie pytała ;-)
ale rozumiem teraz, że to "wina" serwerów zewnętrznych.

mama kubusia - 2011-02-25, 20:49

Chciałam się zapytać czy ktoś, tak jak ja, nie widzi niektórych zdjęć :?:
Zauważyłam ten problem z tydzień temu. Nie wiem czy to problem mojego komputera czy fotosika.

affelti - 2013-12-02, 18:11

Podpinam się do tematu, u mnie też nie widać niektórych zdjęć :nie: Zamiast fotki wyświetla się malutki kwadracik, nie wiem czy to wina przeglądarki??? Moja to google chrome, ale próbowałam też explorera i tam też kwadracik zamiast zdjęcia. Nie tylko w zakątku, także na moim blogu, czy np na innym forum.
Co mogę z tym zrobić?

julkakulka - 2013-12-02, 21:02

mi tak robi się jak mam wolniejszy net.
albo za duży wiatr jest (radjowy mam)

affelti - 2013-12-02, 21:12

Ale mi jak już się zrobi ten kwadracik zamiast zdjęcia, to wtedy już nigdy zdjęcie się nie wyświetli fotka, czy jest szybszy czy wolniejszy. Więc to chyba nie na tym :nie:
Grzebię w przeglądarkach, ale póki co nic nie wymyśliłam :cry:

Wojtala - 2013-12-02, 21:17

A może to te zdjęcia są usunięte, dlatego ich nei widać?
kabat - 2013-12-02, 23:50

Podajcie proszę jakieś konkretne posty, w których nie widać zdjęć.
affelti - 2013-12-03, 15:10

Na moim, tzn Dawidowym blogu nie wyświetla się zdjęcie na pierwszej stronie. Pod pokazem zdjęć jest( było) zdjęcie Dawida w sepii i tego u mnie nie widać tylko ikonka- kwadracik.
Także tutaj na zakątku w Dawidowych foteczkach na stronie 1, były zdjęcia a u mnie są tylko kwadraciki, których nie można w żaden sposób otworzyć :nie:
Próbowałam chyba wszystkiego i nadal nic :evil:

Wojtala - 2013-12-03, 15:35

Ja na blogu też widzę ikonki. Zerknęłam w wątek i niestety już w pierwszym poście są ikonki.
A gdzie są umieszczane te zdjęcia? Wrzucałaś je tak standardowo przez fotosik, czy masz jakiś album a potem linkujesz?

julkakulka - 2013-12-03, 15:45

a masz najnowsza wersje flasha kurcze nie wiem jak to się pisze
wieczorem sprawdze ale flash player coś takiego

affelti - 2013-12-03, 15:47

Tutaj wstawiałam je normalnie poprzez odpowiedz, dodaj zdjęcie do wiadomości( przez fotosik). Na blogu ciągle był widoczne aż do niedawna, mnie to wygląda na to jakby te zdjęcia się przedawniały??? Nie wiem czy dobrze myślę :-(
Wojtala - 2013-12-03, 15:59

Wydaje mi się, że gdy zdjęcia nie sa przypisane bezpośrednio komuś, to jednak po jakimś czasie są usuwane z fotosika i niestety to skutkuje takimi pustymi polami. Dlatego lepiej mieć swój album i wklejać zdjęcia z niego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group